Pietra Jukoski nie pomoże Łódzkim Wiewiórom w Lidze Mistrzyń

Pietra Jukoski, brazylijska przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź, odchodzi z klubu. 24-letnia zawodniczka wraca do swojej ojczyzny, nie pomoże tym samym Łódzkim Wiewiórom w Lidze Mistrzyń.

(Fot. ŁKS Commercecon Łódź)

Pietra Jukoski odchodzi z ŁKS-u Commercecon Łódź

Pietra Jukoski nie będzie dłużej reprezentować barw ŁKS-u Commercecon Łódź. 24-letnia przyjmująca wraca do ligi brazylijskiej. Miniony sezon był dla przyjmującej debiutem na Starym Kontynencie. W TAURON Lidze wystąpiła w 25 meczach - zdobyła 55 punktów.

Grając w ŁKS-ie Pietra Jukoski zanotowała także pierwsze występy w w europejskich pucharach. 24-latka z ŁKS-u Commercecon Łódź odchodzi jako brązowa medalistka mistrzostw Polski.

Powrót do Brazylii

Dla przyjmującej poprzedni sezon był również okazją do poznania kultury własnych przodków. Pradziadek Pietry Jukoski wyjechał z Polski do Brazylii po zakończeniu II wojny światowej.

A właśnie z "Kraju kawy" zawodniczka dołączyła do zespołu Łódzkich Wiewiór. Przychodziła do Łodzi jako wicemistrzyni Brazylii z 2015 roku. Wraz z drużyną Molico Nestlé/Osasco wywalczyła nie tylko srebro krajowych mistrzostw, ale również zajęła 2. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej. Pietra Jukoski zdobyła zdobyła także Puchar Brazylii.

ŁKS Commercecon Łódź zagra w Lidze Mistrzyń

W związku z zakazem startu dla rosyjskich zespołów w europejskich pucharach Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał możliwość zgłoszenia do rozgrywek Ligi Mistrzyń trzech zespołów.

Od fazy grupowej w CEV Champions League wystąpią wszyscy medaliści mistrzostw Polski 2021/2022:

• Grupa Azoty Chemik Police;
  • Developres Bella Dolina Rzeszów;
  • ŁKS Commercecon Łódź.

Decyzja o przyznaniu Polsce dodatkowego miejsca uprawomocni się 6 czerwca, jeśli do tego czasu zespoły z Rosji nie zostaną przywrócone do rozgrywek międzynarodowych. CEV dopuszcza możliwość powiększenia liczby zespołów grających w fazie grupowej z 20 do 24, jeśli zakaz dla ekip z Rosji zostałby zniesiony miedzy 6 czerwca a 1 września.

ŁKS Commercecon Łódź rywalizował do tej pory w Lidze Mistrzyń trzykrotnie. Za każdym razem Łódzkie Wiewióry kończyły rywalizację na fazie grupowej.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".