GKS Katowice - ŁKS Łódź. Porażka łodzian na zakończenie sezonu

Piłkarze ŁKS kończą rozgrywki I ligi w Katowicach. To nie tylko mecz o ligowe punkty, przy zachowanych matematycznych szansach na baraże o awans do Ekstraklasy, ale i mecz, w którym łodzianie mają szansę udowodnić, że im zależy na grze w wyższej klasie rozgrywkowej. Zapraszamy do słuchania transmisji oraz śledzenia relacji na żywo z tego meczu.

GKS Katowice - ŁKS Łódź

(KONIEC MECZU)

2:0 (1:0)

Bramki: Rafał Figiel (44'), Adrian Błąd (46')

Żółte kartki: Pirulo (51') - ŁKS

Figiel (63'), Repka (70') - GKS

Składy:

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (75' Karbownik), Repka (79' Stromecki), Figiel (79' Urynowicz), Szwedzik (83' Pavlas)- Roginić (83' Kozłowski)

ŁKS Łódź: Arndt - Klimczak, Monsalve, Dąbrowski (75' Lorenc), Dankowski (65' Wszołek), Moreno,  Ibe-Torti (65' Janczukowicz), Trąbka(83' Nowacki), Pirulo, Tosik, Radaszkiewicz (75' Kowalczyk)

Mecz bez udziału publiczności. Konsekwencja zachowania kibiców GKS K. w meczu z Widzewem.

1' - Sędzia rozpoczął mecz, pierwszy faul łodzian na zawodniku gospodarzy

2' - Atak ŁKS. Ale podanie do Ibe-Torti fatalne

4' - Ibe-Torti faulowany, rzut wolny dla ŁKS

5' - Słaby okres gry z obu stron

6' - Zawodnicy GKS w polu karnym ŁKS, ale bez efektów

7' - Próba ataku łodzian, ale niezbyt udana

Tymczasem Widzew prowadzi z Podbeskidziem 1-0 (Pawłowski)

10' - Trąbka strzela, ale wysoko nad bramką

Chrobry Głogów prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 1-0. Zwycięstwo głogowian daje im udział w barażach (z 6 miejsca)

12' - Dankowski z rzutu rożnego. Zagrożenia pod bramką gospodarzy jednak nie było

14' - Łodzianie w polu karnym, ale obrońcy blokują podania

15' - Złe dośrodkowanie Dankowskiego

16' - Spora przewaga ŁKS, gra toczy się przede wszystkim na polu karnym GKS

17' - Ibe - Torti dostał piłkę w polu karnym, ale źle trafił w piłkę i nawet nie oddał strzału

18' - Faul na Dąbrowskim blisko pola karnego ŁKS

18' - Na razie mecz na słabym poziomie z niewielką przewagą ŁKS

21' - Rzut rożny dla ŁKS

22' - Kolejny rzut rożny dla gości

23' - Ibe - Torti strzela, ale obok słupka

A Chrobry prowadzi już 2-0 z Zagłębiem Sosnowiec. Szanse na baraże dla ŁKS maleją...

25' - Faul. GKS ma rzut wolny

26' - Centra Rogali, ale fatalna. Arndt zaczyna akcję ŁKS

27' - Przewrócony Moreno,  rzut wolny dla ŁKS

28' - Dobry strzał Radaszkiewicza, ale tuż nad bramką. Podawał Pirulo

Nadal nie ma żadnego celnego strzału z obu stron.

29' - Pirulo strzela wysoko ponad bramką

Niestety w Głogowie Chrobry prowadzi już 3-0 z Zagłębiem Sosnowiec. Czy spadnie motywacja ełkaesiaków?

32' - Dankowski centruje, ale nic z tego nie wyszło

W Głogowie już 4-0, wygląda na to, że ŁKS już bez szans na baraże...

Mecz - jak mówią komentatorzy - na 0-0. ŁKS posiadanie piłki - 65%, GKS - 35%. Strzały 7-0 dla łodzian

35' - Ibe - Torti fauluje, sędzia ostrzega zawodnika.

37' - Dobra piłka w pole karne ŁKS, ale zawodnik gospodarzy się pogubił

38' - Rzut rożny dla GKS

39' - Gra toczy się w środku pola, w końcu GKS przycisnął i aut dla gospodarzy

43' - Rzut rożny dla GKS, groźnie było pod bramką gości

44' - GOL DLA GKS KATOWICE. RAFAŁ FIGIEL FANTASTYCZNIE STRZELA ZZA POLA KARNEGO I JEST 1-0. A TO PIERWSZY CELNY STRZAŁ NA BRAMKĘ W TYM MECZU

45' - Groźnie było pod bramką ŁKS. Sędzia kończy pierwszą połowę.

Mecz jest niestety nudny, mało dzieje się na boisku. Choć ŁKS ma przewagę, to GKS prowadzi.

POCZĄTEK II POŁOWY

46' - GOL DLA GKS. Adrian Błąd strzela, piłka odbija się jednak od Dąbrowskiego. Nasz bramkarz został zmylony i jest 2-0.

48' - Pachniało trzecim golem, ale obrońcy ŁKS wybijają piłkę. Rzut rożny

GKS oddał jeden celny strzał na bramkę, a prowadzi 2-0.

51' - Żółta kartka dla Pirulo (ŁKS)

54' - Obudził się ŁKS, ale Michał Trąbka strzela 5 metrów obok prawego słupka.

55' - Dośrodkowanie Błąda, groźnie pod bramką ŁKS, rzut rożny

Tymczasem Widzew remisuje 1-1 z Podbeskidziem, a Arka prowadzi 1-0 i to ona uzyskuje obecnie bezpośredni awans do ekstraklasy

57' - Strzał Jędrycha, było blisko. Ale nadal 2-0

Widzew ponownie wychodzi na prowadzenie. Jest 2-1.

60' - Faul na Pirulo

61' - Rzut rożny dla GKS. To gospodarze mają przewagę w drugiej połowie

62' - Błąd strzela, ale Arndt broni.

63' - Żółta kartka dla Figiela za faul na Moreno

54% posiadania piłki dla ŁKS, 46% dla GKS. Strzały 9 goście, 3 gospodarze.

65' - Zmiany w ŁKS. Wszołek za Dankowskiego, a Janczukowicz za Ibe - Torti.

67' - Strzał z kilkudziesięciu metrów! Zawodnik gości chciał przelobować bramkarza GKS, ale piłka minęła kilkadziesiąt centymetrów prawy słupek

69' - Leży Tosik faulowany przez Repkę. Potrzebna pomoc medyczna. Zawodnik ŁKS wstaje i będzie grał dalej

70' - Żółta kartka dla Repki

72' - Janczukowicz odebrał piłkę obrońcy gości, wyszedł na sam na sam z Kudłą, ale fatalnie strzelił. Bramkarz bez problemu obronił. Skuteczność to pięta achillesowa łodzian

73' - Fauluje Pirulo. Ostatnie ostrzeżenie od sędziego, ma już na koncie żółtą kartkę

74' - Zmiany w obu zespołach. Kowalczyk za Radaszkiewicza, Lorenc za Dąbrowskiego i Karbownik za Błąda

78' - Kowalczyk ze zwodem, ale jego strzał zablokowany.

79' - Zmiany w GKS

82' - Widać, że ŁKS chce strzelić gola i zakończyć sezon jakimś miłym akcentem. Ale chcieć, a móc to dwie zupełnie inne kwestie

83' - Zmiany w obu zespołach. W ŁKS zagra Nowacki. Zastąpił Trąbkę

Arka prowadzi 2-0, ale Widzew 2-1 i to łodzianie mają na razie pewny awans. Arka zagra w barażach

87' - Jak to mówią komentatorzy: z boiska wieje nudą

90' - Sędzia doliczył trzy minuty

90+1' - Rzut rożny dla ŁKS

90+2' - Fatalny strzał Pirulo

90+3' - Koniec meczu. ŁKS przegrywa 0-2 i zajmuje 10 miejsce w tabeli I ligi.