Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014. Polacy lepsi od Włochów [ZDJĘCIA]

Siatkarze Reprezentacji Polski wygrali w łódzkiej Atlas Arenie z Włochami 3:1. Polacy słabo rozpoczęli to spotkanie, ale zakończyli z przytupem.

Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Włochy

Siatkarska Reprezentacja Polski walczy w II rundzie Mistrzostw Świata 2014. Początek nie był dobry. W pierwszym spotkaniu "Biało-Czerwoni" przegrali z USA 1:3. Podopieczni Stephane'a Antigi szybko zrehabilitowali się kibicom za ten wynik. W czwartkowy (11 września) wieczór ograli 3:1 Włochów.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszego seta do 19. Nasi zawodnicy wyglądali na rozbitych. Trener Antiga zdecydował się na zmiany. Fabian Drzyzga wszedł za Pawła Zagumnego, a Marcin Możdżonek za Piotra Nowakowskiego. To pomogło. Przebudził się też Mariusz Wlazły (zdobył łącznie 25 punktów), a zagrywką zaczął straszyć Michał Winiarski. Polacy wygrali najpierw do 18, a następnie do 20. W czwartej partii długo przegrywali, później prowadzili już 24:22, ale skończyło się zwycięstwem 26:24.

We wcześniejszym spotkaniu Amerykanie pokonali 3:1 Serbów. Kolejna seria meczów w sobotę (13 września). Zapraszamy wtedy do śledzenia relacji na żywo.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją punkt po punkcie z meczu Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014 Polska - Włochy.

IV set

26:24 Koniec! Winiarski blokiem! Polacy wygrywają to spotkanie 3:1!

25:24 Wlazły z prawej strony po prostej!

24:24 Sędzia pokazuje, że było przejście dołem przez Polaków. Challenge, ale nie ma zmiany decyzji

24:23 Bronią się Włosi

24:22 Kubiak z prawego skrzydła! "Ostatni! Ostatni!" - krzyczą kibice. Czas dla Włochów

20:19 Wlazły tym razem serwuje w siatkę

20:18 Wlazły huknął jak z armaty z zagrywki! Włosi nie dają rady opanować piłki, ale protestują, że bronili czysto. Nic nie wskórają

19:18 Wlazły nie do zatrzymania na prawym ataku!

18:18 Kovar z lewej strony

18:17 Tak jest! Była siatka! Punkt dla naszych!

17:18Włosi zdobywają punkt z prawej strony, ale chyba wcześniej, któryś z nich wpadł w siatkę. Antiga sprawdza

17:17 Winiarski z lewego skrzydła

16:17 Kubiak zagrywa pięć metrów za linię końcową

16:16 Lanza myli się na zagrywce

15:16 Mylą się Włosi w rozegraniu, ale Polacy zaskoczeni, nie dali rady wybronić. Druga przerwa techniczna

Nie było bloku, chociaż cały czas protestuje Travica

10:11 Buti w aut, zdaniem Włochów po bloku, zdaniem sędziów i Polaków bez. Sytuację rozstrzygnie challenge

0:1 Jednak było po bloku

1:0 Autowy atak Włochów, sędziowie pokazują, że bez bloku, goście uważają inaczej. Challenge...

III set

25:20 Kovar nie zwalnia ręki na zagrywce, ale nie trafia! 2:1 prowadzą Polacy!

24:20 Włosi się jeszcze bronią

24:19 As serwisowy Kłosa! Piłka spadła po siatce

23:19 Konarski z Możdżonkiem stawiają skuteczny blok

22:19 Kubiak sprytnie obija blok rywali! Wcześniej Winiarski dwukrotnie podbijał piłkę po atakach ze środka. Czas dla Włochów

21:19 Wlazły za drugim podejściem przedziera się przez blok

20:19 Winiar znów potężnie zagrywką, radzą sobie jakoś Włosi i akcję kończy Vettori z prawego skrzydła, choć Zatorski był blisko obrony

20:18 Winiarski potężnie trafił zagrywką, Włosi nie opanowują piłki. Czas dla trenera Berruto. Wzmaga się doping kibiców: "Polska! Biało-Czerwoni!"

19:18 Wlazły mocno obija blok na prawym skrzydle

18:18 Winiarski źle przyjmuje, ale prosi o wystawienie mu do ataku, jednak nie jest w stanie przedrzeć się przez blok

18:17 Wlazły na zagrywce...źle wyrzuca sobie piłkę i aut

18:16 Polacy znowu świetnie blokiem, kapitalnie bronił też Kubiak, sędziowie odgwizdują błąd po stronie Włochów

17:16 Lanza z lewej strony

17:15 Winiarski z Kłosem zatrzymują Vettoriego

16:15 Zbyt mocna zagrywka Vettoriego

15:15 Kubiak serwuje w siatkę

15:14 Możdżonek blokiem!

14:14 Możdżonek wygrywa walkę na siatce i cztery odbicia po włoskiej stronie

13:14 Lanza nad blokiem z lewego skrzydła. Wcześniej dobrze bronili "Biało-Czerwoni"

13:13 Autowy serwis Drzyzgi

13:12 Wlazły w kontrze przedziera się przez blok, chociaż nie udarzał z pełną mocą

12:12 Kovar zagrywa w siatkę

11:12 Polacy bliscy zablokowania Vettoriego

11:11 Kovar zatrzymany na prawej stronie

10:11 Kubiak sytuacyjnie przerzuca piłkę nad blokiem, goście gubią się w obronie

6:7 Vettori atakuje z prawej strony po prostej

6:6 Wlazły wbija potężnego gwoździa na czystej siatce!

5:6 Włosi z lewej strony znaleźli dziurę w bloku

5:5 Wlazły z lewego skrzydła. "Szampon" w samym drugim secie zdobył aż osiem punktów

II set

25:18 Kovar pomaga Polakom i przekracza linię końcową przy serwisie. 1:1!

24:18 Vettori w kontrze

24:17 Nakręcony Wlazły wbija kolejnego gwoździa!

23:17 Wlazły kapitalnie kończy sytuacyjną piłkę!

22:17 Świetny blok Możdżonka

21:17 Wlazły znowu z prawego ataku. Nakręcają się Polacy, kibice na stojąco głośno dopingują! Czas dla Włochów

20:17 Wlazły z prawego ataku. Możdżonek zmienia Nowakowskiego

19:17 Zatorski bliski podbicia po mocnym ataku

19:16 Kłos ze środka!

18:16 Autowy serwis Wlazłego

18:15 Lanza serwuje... 4-metrowy aut

17:15 Sędziowie odgwizdują błąd Zatorskiego przy próbie rozegrania. Jeszcze żółta kartka dla Winiarskiego, który nie może pogodzić się z tą decyzją

17:14 Vettori skutecznie na prawym ataku. Wzmaga się doping kibiców dla "Biało-Czerwonych"

17:13 Bettori atakuje w boczny aut. Czas dla Włochów

16:13 Lanza zatrzymany blokiem. Druga przerwa techniczna

15:13 Nowakowski sytuacyjnie na siatce

14:13 Birarelli tym razem nie do zatrzymania na środku

14:12 Birarelli wpada w siatkę

13:12 Vettori mocno z prawego skrzydła, Wlazły schował ręce, myśląc, że będzie to autowy atak

13:11 Kubiak bez skrupułów uderza potężnie w blok i piłka wylatuje na aut

12:11 Lanza ze środka drugiej linii na pustej siatce

12:10 Wspaniale zablokowany Vettori! Pobudzają się Polacy!

7:7 Winiarski dostaje piłkę za plecy i atakuje w siatkę

7:6 Vettori zwalnia rękę na zagrywce, Zatorski zaskoczony nie daje rady skutecznie podbić

7:5 Vettori przedziera się prawą stroną

7:4 Kubiak z prawego skrzydła

6:4 Mylą się Włosi na zagrywce

5:4 Drzyzga blisko powtórzenia tego osiągnięcia...ale aut, chociaż powtórka na telebimie pokazuje, że było boisko! Nie sprawdził niestety Antiga

1:1 Autowy blok Polaków

1:0 Wlazły potężnie zagrywa, Włosi nie są w stanie celnie przyjąć!

I set

19:25 Nowakowski popełnia błąd, próbując przebić przechodzącą piłkę. Koniec I seta

Sędziowie się nie pomylli

7:13 Winiarski w aut, sędziowie uznają, że nie było bloku. Kubiak miał wcześniej duże problemy z przyjęciem mocnej zagrywki Vettoriego. Antiga prosi o challenge

7:12 Kłos potężnie ze środka...ale w aut... Drugi czas dla Polaków w tym secie

7:11 Kubiak źle przyjmuje zagrywkę Vettoriego

7:10 Winiarski wrzucony na siatkę, nie dał rady skutecznie obić bloku

7:9 Wlazły, blok, aut

6:9 Wniarski dobrze obija blok

5:9 Lanza z lewej strony. Wcześniej Winiarski wybiegł za ławkę rezerwowych, żeby podbić piłkę i zrobił to nogą. Schodzi Mika, pojawia się Kubiak

5:8 Wlazły dwa razy złapany blokiem, Nowakowski nie dał rady podbić. Pierwsza przerwa techniczna

5:7 Fatalny serwis Miki, flop ląduje kilka metrów za linią końcową

5:6 Myli się na środku Buti

4:6 Kovar serwuje w siatkę

3:6 Nieporozumienie Zagumnego z Nowakowskim, później nasi się nie połapali, gdzie spadła piłka. O czas prosi trener Antiga

0:1 Autowy atak Miki

Pierwsza szóstka Polaków: Nowakowski, Wlazły, Winiarski, Zagumny, Kłos, Mika, Zatorski

Pierwsza szóstka Włochów: Kovar, Vettori, Lanza, Buti, Travica, Birarelli, Rossini

Godzina 20.10 Kibice testują gardła. a parkiecie pojawiła się już maskotka Polaków - Orzeł

Godzina 19.57 Siatkarze obu drużyn już się oficjalnie przywitali i rozpoczęli rozgrzewkę z piłkami

Godzina 19.39 Na rozgrzewkę wyszli też Polacy

Godzina 19.36 Włosi pojawili się właśnie na parkiecie

Godzina 18.52 Koniec tego meczu. USA wygrywa 25:21 i całe spotkanie 3:1. Do rozpoczęcia pojedynku Polaków z Włochami pozostało ok. 1,5 godziny

Godzina 18.42 Amerykanie prowadzą już 16:13. Czyżby to był ostatni set tego meczu?

Godzina 18.34 Serbowie pozbierali się, ale na pierwszej przerwie technicznej seta 4. prowadzą minimalnie Amerykanie (8:7)

Godzina 18.23 Siatkarze USA obejmują prowadzenie w meczu 2:1. Trzeciego seta zwyciężyli aż 25:17

Godzina 18.05 Amerykanie przejęli kontrolę nad tą partią. Na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:11

Godzina 18:07 Amerykanie prowadzą 8:6 na pierwszej przerwie technicznej w secie 3.

Godzina 17:47 Po nieprawdopodobnej końcówce, Amerykanie wygrywają 31:29, wykorzystując dopiero 10 piłkę setową! Stan meczu 1:1

Godzina 17.29 Na drugiej przerwie technicznej Amerykanie prowadzą 16:15. Przypomina Wam to coś?

Godzina 17.20 Po challenge'u Serbowie zdobywają punkt na 8:7

Godzina 17.08 25:23 Serbowie wygrywają pierwszego seta. W końcówce dużo roboty mieli trenerzy, którzy kilkukrotnie brali czasy, próbując wybić z uderzenia rywali.

Godzina 16.56 Na drugiej przerwie technicznej lepsi Amerykanie (16:15)

Godzina 16.48 Pierwsza przerwa techniczna dla Serbów (8:6).

Godzina 16.41 Pierwszy punkt w meczu USA z Serbią zdobyli "Jankesi"

Godzina 15.45 Rozgrzewkę rozpoczęli także Amerykanie

Godzina 15.41 Na parkiecie pojawili się już Serbowie

Godzina 15.38 Jesteśmy już w Atlas Arenie. Pierwsi kibice są na swoich miejscach, a my tymczasem czekamy aż na rozgrzewkę wyjdą siatkarze Serbii i USA, którzy poprzedzą mecz Polaków