Dublet Pirulo przedłuża szansę ŁKS-u na baraże. Zwycięstwo nad Górnikiem w Polkowicach

Takiego meczu w Polkowicach piłkarze ŁKS-u potrzebowali. Dzięki dwóm trafieniom Pirulo łodzianie wciąż są w grze o baraże do PKO Ekstraklasy. Jednocześnie łodzianie pogrzebali szanse Górnika Polkowice na utrzymanie się w 1. Lidze.

GÓRNIK POLKOWICE - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Górnik Polkowice - ŁKS Łódź
(koniec meczu)
0:2 (0:1)

Bramki: 0:1, 0:2 Pirulo (14. minuta, karny; 77. minuta)

Żółte kartki: Górnik: A. Kozubal (14. minuta), M. Piątkowski (17. minuta), M. Biernat (47. minuta), K. Fryzowicz (55. minuta); ŁKS: M. Radaszkiewicz (28. minuta), M. Wolski (75. minuta), J. Moreno (90. minuta +3')

(Fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport/ŁKS Łódź)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

Koniec meczu! Ważne trzy punkty jadą do Łodzi! ŁKS rozegrał solidne spotkanie, szczególnie w drugiej połowie. Swoje szanse na trafienie mieli zarówno Trąbka, jak i Radaszkiewicz. Drugi gol Pirulo z 77. minuty sprawił, że goście do końca kontrolowali przebieg meczu i nie dali sobie urwać punktów w Polkowicach. Dzięki temu łodzianie wciąż są w grze o baraże do Ekstraklasy. Dla Górnika porażka oznacza koniec szans na utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze.

90' +3' - Javier Moreno ukarany przez arbitra żółtą kartką za odkopanie piłki po przerwaniu gry

90' +1' - na spalonym Marcin Biernat, łodzianie nie będą się śpieszyć z wykonaniem rzutu wolnego

Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89' - groźnie zrobiło się pod bramką ŁKS-u, ale Kozioł pewnie łapie piłkę w polu karnym

85' - uderzenie Trąbki zablokowane przez obrońców

83' - świetna okazja Pirulo na hat-tricka. Ponownie zawodnik ŁKS-u znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale piłka po jego strzale poleciała wysoko ponad poprzeczką. To trafienie zamknęłoby mecz.

83' - ostatnia roszada w ekipie z Łodzi. Jakub Tosik schodzi z boiska, na ostatnie minuty

80' - dużo swobody miał na lewej stronie Adam Marciniak, ale obrońcy w porę utrudnili ełkaesiakowi zgranie do środka

Na dziesięć minut przed końcem spotkania ŁKS prowadzi już 2:0 po trafieniach Pirulo. Goście utrzymują kontrolę nad meczem, wszystko wskazuje na to, że ŁKS dowiezie ten wynik do końca meczu.

78' - podwójna zmiana w zespole gospodarzy Maciej  Bancewicz oraz Kamil Wacławczyk pojawili się na murawie w miejsce Mateusza Piątkowskiego i Mariusza Szuszkiewicza. Zmiana również w ŁKS-ie - Javier Moreno wprowadzony na boisko w miejsce Macieja Wolskiego

Idealnie uderzona piłka na dalszy słupek, bez szans bramkarz Polkowic na obronę.

77' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŁKS-U! PIRULO PODWYŻSZA PROWADZENIE!

75' - Bojdys uderzył wysoko ponad bramką

72' - nad bramką uderzył Bruno Żołądź

69' - trzy zmiany w zespole ŁKS-u - boisko opuścili Adrian Klimczak, Maciej Radaszkiewicz oraz Piotr Janczukowicz. Bartosz Szeliga, Samuel Corral oraz Adam Marciniak wprowadzeni na murawę

67' - Trąbka przed kapitalną okazją po błędzie obrońców, ale wygrał pojedynek bramkarz Polkowic

66' - ponownie piłka w grze, gra wznowiona

65' - na środku boiska leży Marcin Biernat, kolejna przerwa w grze

64' - Pirulo może grać dalej, gra wznowiona

63' - ucierpiał w jednym ze starć Pirulo, mamy przerwę w grze

62' - kolejna zmiana w zespole gospodarzy, z murawy schodzi Dorian Krakowski, w jego miejsce wchodzi Rafał Karmelita

60' - Trąbka przestrzelił z lewej strony boiska, wcześniej faulowany Janczukowicz, ale sędzia zastosował przywilej korzyści

57' - Gegedosh na spalonym

56' - Trąbka zagrał w pole karne z rzutu wolnego do Janczukowicza, który uderzył jednak niecelnie

55' - Karol Fryzowicz upomniany żółtą kartką za brzydki faul na Jakubie Tosiku

55' - pierwsza zmiana w tym meczu, Antoni Kozubal schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Robert Gegedosh

53' - bez problemów łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz Polkowic

52' - Ratajczak zdołał uprzedzić Radaszkiewicza w polu karnym Górnika

50' - Radaszkiewicz powstrzymany przed oddaniem strzału z 14 metrów od bramki

50' - zablokowane dośrodkowanie Bąkowicza, rzut rożny dla łodzian

49' - Pirulo znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, ale pokrzyżowali jego plany obrońcy

47' - Marcin Biernat ukarany żółtą kartką za zbyt agresywną dyskusję z sędzią

47' - uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego bez konsekwencji dla ŁKS-u

46' - Dąbrowski faulował zawodnika z Polkowic, rzut wolny dla gospodarzy

Sędzia gwiżdże na początek drugiej połowy - czy łodzianie utrzymają prowadzenie nad Górnikiem?

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Polkowicach, za chwilę wznowienie rywalizacji w tym meczu!

- Prowadzenie 1:0 do przerwy to zrządzenie losu, a nie zasłluga tej drużyny - napisał na Twitterze dziennikarz PAP Bartłomiej Pawlak:

Koniec pierwszej połowy! Łodzianom udało się utrzymać skromne prowadzenie, ale kilka ostrzeżeń zawodników z Polkowic powodują, że ŁKS musi trzymać się na baczności. Teraz czas na przerwę, do rywalizacji powrócimy ok. godziny 16

45' +1' - Piątkowski pada w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej, nie faulował w tej sytuacji Dąbrowski

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45' - Piątkowski ponownie znalazł się w dobrej pozycji na oddanie strzału, ale w porę oddalili zagrożenie obrońcy ŁKS-u

43' - bardzo niecelnie uderzył Bruno Żołądź na bramkę Kozioła

41' - atak pozycyjny ŁKS-u, wymiana podań zakończona stratą na rzecz Fryzowicza

37' - jeszcze jedna groźna okazja dla Górnika, tym razem Krakowski nie mógł skierować piłki w stronę bramki Kozioła

36' - kolejna, 100-procentowa sytuacja dla Polkowic. Piątkowski wyszedł na czystą pozycję i uderzył piłkę płasko w kierunku lewego słupka, ale minimalnie chybił

35' - faulowany przez Wolskiego jeden z obrońców Polkowic

33' - zbyt głęboka wrzutka Bąkowicza w kierunku napastników łodzian

32' - tym razem polkowiczanie zdołali oddalić piłkę poza ich pole karne

31' - wybita piłka przez obrońców, jeszcze jeden rzut rożny dla ŁKS-u

31' - Bojdys powstrzymał rozpędzającego się Radaszkiewicza, ale jeszcze łodzianie będą mieli szansę na dośrodkowanie z rzutu rożnego

30' - minimalnie pomylił się Marcin Biernat, chciał skierować futbolówkę głową w kierunku bramki, ale piłka spadła już za poprzeczką

29' - Szuszkiewicz faulowany, rzut wolny dla Górnika

28' - żółta kartka dla Macieja Radaszkiewicza, który zbyt ostro dyskutował z arbitrem

25' - bez problemów łapie piłkę Kozioł po strąceniu przez Dąbrowskiego

24' - wciąż polkowiczanie grają niczym w hokejowym zamku, obrońcy ŁKS-u muszą wybijać piłkę na uwolnienie

22' - wysoki pressing założony przez Górnika, ale poradzili sobie z nim łodzianie, przeniesiona akcja na połowę gospodarzy jednak niezakończona strzałem, piłkę złapał bramkarz

20' - Piątkowski tym razem stracił piłkę na rzecz Dąbrowskiego, łodzianie oddalają zagrożenie spod własnej bramki, ale tylko na moment

18' - ależ ełkaesiacy mieli szczęście, Piątkowski z bliska po zamieszaniu w polu karnym mógł wbić piłkę do bramki, ale łodzianie wyratowali się przed utratą gola

18' - Marek Kozioł musiał interweniować przy nieprzyjemnym "centro-strzale"

17' - Mateusz Piątkowski ukarany żółtą kartką za zbyt ostrą dyskusję z arbitrem

14' - GOOOOOOL DLA ŁKS-U! Pirulo pewnie wykonuje jedenastkę, zmylony bramkarz Polkowic rzucił się w złą stronę bramki

14' - jest decyzja arbitra -RZUT KARNY dla ŁKS-u Łódź. Jeszcze żółtą kartką ukarany Antoni Kozubal za ten faul

12' - arbiter podszedł do monitora, sam chce ocenić sytuację w polu karnym

11' - sędzia rozmawia ze swoimi pomocnikami VAR, jaka będzie decyzja arbitra?

10' - Radaszkiewicz przewraca się w polu karnym nadepnięty przez obrońcę Polkowic. Łodzianie domagają się rzutu karnego

9' - Dąbrowski ostro zaatakował rywala, na razie kończy się na upomnieniu dla zawodnika ŁKS-u

8' - Klimczak posyła piłkę bardzo wysoko ponad poprzeczkę, od bramki zaczynają gospodarze

8' - przewinienie Fryzowicza na Pirulo, łodzianie przed szansą na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego

5' - strzał Jakuba Tosika na bramkę zablokowany przez obrońców

4' - zamieszanie w polu karnym ŁKS-u po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gospodarze sygnalizowali zagranie ręką jednego z łodzian, ale sędzia każe grać dalej

4' - faulowany Szuszkiewicz przez środkowego obrońcę ŁKS-u, od rzutu wolnego rozpoczną polkowiczanie

2' - ponownie uderza Janczukowicz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka wybita jednak przez bramkarza

1' - Janczukowicz z pierwszą, ciekawą akcją, ale został zatrzymany przez obrońców

Rozpoczynamy mecz w Polkowicach. Jak zaprezentują się ełkaesiacy?

Łodzianie zagrają w swoich domowych trykotach - na biało i czerwono. Gospodarze wystąpią dzisiaj cali na czarno.

Obie drużyny są już na murawie, już za chwilę początek bardzo ważnego spotkania w Polkowicach.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Leszek Lewandowski, który do tej pory wyjaśniał boiskowe spory w 3. Lidze, a w tym sezonie sędziował już siedem meczów Fortuna 1.Ligi.

W poprzednim starciu obu zespołów w tym sezonie padł remis 1:1. Tym razem ten wynik nikogo nie zadowoli. ŁKS potrzebuje trzech punktów, by pozostać w grze o co najmniej 6. miejsce premiowane udziałem w barażach o Ekstraklasę. Ewentualne zwycięstwo Górnika przedłużyłoby ich szanse na pozostanie w 1. Lidze.

Z kolei w zespole Górnika Polkowice rezerwowymi będą Jakub Szymańki, Marek Opałacz, Dominik Radziemski, Kamil Wacławczyk, Maciej Banacewicz, Paweł Kucharczyk, Rafał Karmelita oraz Robert Gegedosh.

W łódzkim zespole dwie roszady w porównaniu ze jedenastką, która rozpoczęła mecz z Widzewem. Tym razem Bartosz Szeliga będzie rezerwowym, w szerokim składzie zabrakło Maksymiliana Rozwandowicza z powodu kontuzji. Na lawce rezerwowych ŁKS-u zobaczymy także Dawida Arndta, Adama Marciniaka, Kamila Dankowskiego, Jana Kuźmę, Javiera Moreno, Mateusza Kowalczyka, Kelechukwu Ibe-Torti oraz Samuela Corrala.

M. Furtak - D. Makuch, J. Ratajczak, K. Fryzowicz, M. Biernat, M. Bojdys, A. Kozubal, B. Żołądź, D. Krakowski, M. Szuszkiewicz, M. Piątkowski   M. Kozioł - J. Tosik, M. Dąbrowski, M. Bąkowicz, O. Koprowski, A. Klimczak, M. Wolski, M. Trąbka, Pirulo, M. Radaszkiewicz, P. Janczukowicz

Na zegarze godzina 14.32. Czas rozpocząć relację na żywo z meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi, w którym Górnik Polkowice podejmie ŁKS Łódź. Spotkanie bez miejsca na jakikolwiek margines błędu - porażka z drużyną walczącą o utrzymanie może ostatecznie pogrzebać szanse łodzian na występ w barażach do PKO Ekstraklasy. W rundzie jesiennej na Stadionie Króla padł remis 1:1. Czy dzisiaj ŁKS podniesie się po przegranej w derbach? Za chwilę podamy składy obu drużyn.