Wiewióry z pewną wygraną i dobrą zaliczką na rewanż [ZDJĘCIA]

Łódzkie Wiewióry spełniły przedmeczowe oczekiwania i pokonały E.LECLERC MOYA Radomkę Radom 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Tauron Ligi. Rewanż zaplanowano na niedzielę, 10 kwietnia w Radomiu.

ŁKS Commercecon Łódź z ważnym zwycięstwem nad Radomką Radom

W poprzednim sezonie ełkaesianki musiały powalczyć o trzecie miejsce w lidze właśnie z Radomką Radom. Po tym, jak ŁKS zajął trzecie, a Radomka szóste miejsce na koniec fazy zasadniczej tego sezonu, oba zespoły spotkały się w ćwierćfinale.

Mecz należał zdecydowanie do gospodarzy. Pierwszy set został pewnie wygrany przez ŁKS Commercecon. Na początku drugiego Wiewióry uzyskały minimalną przewagę. Radomianki wyrównały na 11:11 i 14:14. Wydawało się, że zobaczymy więcej walki niż w pierwszej partii. Jednak teraz łodzianki uzyskały wyraźną przewagę. Druga część tego seta zakończyła się wynikiem 11:4.

Valentina Diouf kluczem do dominacji

O wygranej zespołu z Łodzi zadecydował atak, gdzie brylowała Valentina Diouf. Zespół z Radomia nie miał takiej ofensywnej siły. Zawodniczka ŁKS-u uzyskała 18 punktów, w tym dwa blokiem i jeden zagrywką. W sumie blokiem łodzianki zdobyły 13 pkt, a ich rywalki o cztery mniej. Trzeci set ŁKS Commercecon rozpoczął od prowadzenia 4:1 i do końca dyktował warunki gry.

W fazie ćwierćfinałowej play-off rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Na lepszą drużynę z tej pary czekać będzie zwycięzca z pary Developres Bella Dolina Rzeszów - BKS Bostik Bielsko-Biała.