Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014. Polacy lepsi od Argentyny

Polscy siatkarze pokonali Argentynę 3:0 w ostatnim meczu I rundy Mistrzostw Świata 2014.

(Fot. Kuba Atys dla PKN Orlen)

Pięć meczów, pięć zwycięstw, piętnaście punktów i jeden stracony set - to bilans polskich siatkarzy po I rundzie Mistrzostw Świata 2014. Gospodarze nie dali szans żadnemu z rywali w Grupie A. Na koniec ograli Argentyńczyków 3:0.

Dwa pierwsze sety "Biało-Czerwoni" zwyciężali do 20, a trzeciego do 23. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyli siatkarze PGE Skry Bełchatów - Mariusz Wlazły i Michał Winiarski (obaj po 16). Pięć oczek dorzucił Karol Kłos. Dwóch bełchatowian wystąpił też po drugiej stronie siatki. Facundo Conte zakończył mecz z 9 punktami, a Nicolas Uriarte z jednym.

W drugiej rundzie Polacy będą grali w łódzkiej Atlas Arenie. Z Grupy A oprócz naszych siatkarzy awansowali Argentyńczycy, Serbowie i Australijczycy. Te drużyny utworzą Grupę E z Francją, Iranem, USA i Włochami.