Polacy wicemistrzami Europy

Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. W finale przegrali z Rosjanami 0:3.

Po 18 latach Polacy zdobyli medal Mistrzostw Europy Juniorów w siatkówce. "Biało-Czerwoni" przegrali w rozgrywanym w czeskim Brnie finale z Rosjanami 0:3.

Nasi zawodnicy pierwsze dwa sety przegrali do 16. W trzeciej partii postawili twardy opór "Sbornej", ale i tak ulegli 26:28.

Poza srebrnymi medalami, Polacy z Czech przywiozą też trzy statuetki indywidualne. Najlepszym punktującym był Bartosz Bućko, najlepszym libero Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), a przyjmującym Tomasz Fornal (EKS Skra Bełchatów).

Trenerem juniorów jest Jacek Nawrocki, który przez wiele lat pracował w Skrze.