Diamentowy Małachowski. Kszczot z Rekordem Polski

Adam Kszczot wygrał bieg na 1000 metrów podczas mityngu w Brukseli i ustanowił Rekord Polski na tym dystansie. Piotr Małachowski zapewnił sobie trium w Diamentowej Lidze.

(Fot. Konrad Ciężki)

Kolejne udane występy zanotowali polscy lekkoatleci. Na mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli bieg na 1000 metrów wygrał Adam Kszczot. Zawodnik RKS-u Łódź pobił przy okazji Rekord Polski na tym dystansie. Od piątku (5 września) wynosi on 2.15,72. Drugi był Mohammed Aman (2.15,75), a trzecie miejsce zajął poprzedni rekordzista Marcin Lewandowski (2.15,79).

Drugą pozycję w konkursie rzutu dyskiem zajął Piotr Małachowski. Dla dyskobola WKS-u Śląska Wrocław było to jednak świetne miejsce, bowiem dające triumf w klasyfikacji generalnej konkurencji Diamentowej Ligi. Polak otrzyma za to 40 tysięcy dolarów i diamentowe trofeum. Czwarte miejsce w Brukseli zajął Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki).