Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:30 (11:14)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wygrywa na wyjeździe spotkanie ze Stalą Mielec. Piotrkowianie zatrzymali bardzo dobrze ostatnio grającą drużynę z Mielca i przerwali ich serię zwycięstw

(Fot. PGNiG Superliga / Anna Jajkiewicz)

W ostatnich spotkaniach przed własną publicznością mielczanie gładko poradzili sobie z Unią Tarnów oraz Zagłębiem Lublin i do spotkania z Piotrkowianinem w sobotę (12 lutego) przystępowali wyjątkowo zmobilizowani. Spotkała ich jednak spora niespodzianka, bo drużyna z Łódzkiego dyktowała warunki gry przez większość spotkania.

Faworytem był Piotrkowianin

Przed tym meczem Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zajmował 5. miejsce w tabeli Superligi i miał już na koncie osiem zwycięstw w tym sezonie. Początek spotkania nie wskazywał na znaczne dysproporcje w umiejętnościach i taktyce obu drużyn.

Niemal cały czas różnica na koncie gospodarzy i gości wynosiła zaledwie jedną bramkę. Dopiero w 20 minucie meczu Piotrkowianin po kilku błędach podopiecznych trenera Rafała Glińskiego wyszedł na prowadzenie różnicą dwóch bramek – 7:9.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienił się i goście schodzili na przerwę prowadząc trzema bramkami 11:14.

Bez czerwieni się nie obyło

Już w 34 minucie Łukasz Nowak otrzymał czerwoną kartkę za faul na Piotrze Jędraszczyku. Mielczanom cały czas brakowało punktu zwrotnego, dwóch, trzech bramek z rzędu, który zmieniłby obraz gry. Nawet gdy w bramce świetnie spisywał się Dekarz, to po chwili albo gubili piłkę, albo oddawali niecelny rzut. Piotrkowianin z kolei dwa raz z rzędu się nie mylił – gdy jedna akcja im nie wyszła, ta druga była już skuteczna.

Na kwadrans przed końcem Piotrkowianin miał trzy bramki przewagi – 17:20. W 49.minucie goście zadali dwa szybkie ciosy, zdobyli dwa gole po kontrach (Piotr Swat i Marcin Szopa) i wysunęli się na prowadzenie pięcioma bramkami.

Różnicę piłkarze Piotrkowianina utrzymali już praktycznie do końca.

Stal Mielec: Dekarz, Procho – Wojdak, Wołyncew, Smolikow, Sobut, Graczyk, Nowak Puljizović, Osmola, Nikolić, Wilk, Krupa, Pribanić, Misiejuk. Trener Rafał Gliński.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Chmurski, Ligarzewski – Babicz, Surosz, Stolarski, Musiołek, Sadowski, Jędraszczyk, Wawrzyniak, Szopa, Mastalerz, Swat, Pacześny, Doniecki, Pożarek. Trener Bartosz Jurecki.

Awans w tabeli

Po tym spotkaniu Piotrkowianin awansował w tabeli PGNiG Superligi na czwarte miejsce.