Ligowe zwycięstwo PGE Skry Bełchatów. Kolejnym celem awans do półfinału Pucharu CEV

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w sobotę (5 lutego) Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 15:25, 25:23, 25:20). Teraz podopieczni trenera Slobodana Kovaca mogą spokojnie skupić się na rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu CEV.

(Fot. PGE Skra Bełchatów)

Osłabiony Projekt postawił się PGE Skrze

Sobotni rywal bełchatowian przystępował do meczu w okrojonym składzie. Trener Andrea Anastasi nie mógł w hali Energia skorzystać z usług m.in. Jana Fornala, czy Bartosza Kwolka. PGE Skra Bełchatów mogła natomiast walczyć o punkty w najsilniejszym zestawieniu.

Choć gospodarze bardzo dobrze weszli w meczu (8:4), przyjezdni nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Gdy zrobiło się 14:13 dla bełchatowian, trener Slobodan Kovac poprosił o czas. Przerwa mobilizująco podziałała na bełchatowian. Po blokach Karola Kłosa i Mateusza Bieńka przewaga zaczęła rosnąć. Pierwszą partię PGE Skra wygrała 25:21.

W drugim secie ekipa ze stolicy zaczęła zdecydowanie lepiej grać. Choć miejscowi próbowali gonić wynik, szybko musieli zapomnieć o tej partii. Przegrali ją 15:25.

Nerwowy był również kolejny set. Zawodnicy PGE Skry prezentowali się zdecydowanie pewniej, ale i warszawianie szukali swoich okazji. W samej końcówce bełchatowianie wygrali decydujące piłki. Ta odsłona sobotniego widowiska zakończyła się wynikiem 25:23.

Trzy punkty zdobyte. Czas na Puchar CEV

Początek czwartego, jak się okazało ostatniego, seta także nie należał do najlepszych w wykonaniu ekipy Kovaca. Pomogła jednak zagrywka Kłosa oraz skuteczny atak Milada Ebadipoura (7:4). PGE Skra wskoczyła na odpowiedni poziom i zaczęła budować przewagę. Ostatecznie wygrali 25:20, a cały mecz 3:1.

Po ligowym zwycięstwie siatkarze PGE Skry mogą już myśleć o podróży do Rumunii. W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu CEV zagrają z Arcadą Galati. W pierwszym meczu bełchatowianie wygrali po tie-breaku.

PGE Skra Bełchatów - Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 15:25, 25:23, 25:20)

Składy:

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Atanasijević, Kooy, Kłos, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Taht, Schulz, Mitić

Projekt: Trinidad, Janikowski, Wrona, Petković, Grobelny, Kowalczyk, Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski, Gałązka, Superlak, Blankenau