Sparingowa porażka GKS-u Bełchatów. Warta Sieradz zagrała na "piątkę"

W piątym zimowym sparingu piłkarze GKS-u Bełchatów przegrali na własnym terenie z Wartą Sieradz. Lider IV ligi strzelił "Brunatnym" aż pięć goli.

(Fot. GKS Bełchatów)

W środowym (2 lutego) spotkaniu z różnych powodów nie zagrało aż pięciu zawodników GKS-u. W tym gronie znaleźli się: Kajetan Kunka, Mateusz Gancarczyk, Łukasz Wroński, Kamil Niewiadomski i Szymon Lewicki.

Mocne otwarcie

Goście wyszli na prowadzenie już po upływie 180 sekund. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Damian Głowacki. Strzałem głową pokonał Dariusza Szczerbala.

Po kolejnej "główce" w 12. minucie było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Mikołaj Bociek. Chwilę wcześniej golkiper GKS-u z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Głowackiego.

Krwawy sport

Na dziesięć minut przed przerwą sieradzanie trafili po raz trzeci. Tym razem Szczerbala do kapitulacji zmusił Adrian Filipiak. W 40. minucie trener Kamil Socha dokonał aż 10 zmian w zespole "Brunatnych". Po uderzeniu łokciem z boiska musiał zejść zakrwawiony Marcin Ryszka. W pierwszej części meczu goli już nie oglądano.

Dublet Grzegorza Brochockiego

W przerwie szkoleniowiec Warty zdecydował się na 8 zmian. W 61. minucie na 4:0 podwyższył jednak Grzegorz Brochocki, czyli zawodnik z wyjściowej jedenastki. Dziesięć minut później szansę na honorowe trafienie mieli bełchatowianie. Nie potrafili jednak skorzystać z błędu Macieja Mielcarza (zmienił w 46. minucie Kamila Miazka).

W 82. minucie dublet natomiast ustrzelił Brochocki. Po strzale Łukasza Chojeckiego z rzutu wolnego, przeciął tor lotu piłki i głową zmylił Dariusza Szczerbala. Był to ostatni akcent strzelecki środowego sparingu. Zakończył się on wysokim zwycięstwem gości 5:0.

Piłkarze GKS-u Bełchatów kolejny mecz kontrolny rozegrają w sobotę (5 lutego). W Częstochowie zmierzą się z pierwszoligową Skrą. Początek spotkania o godz. 11.00.

GKS Bełchatów - Warta Sieradz 0:5 (0:3)

Damian Głowacki 3'
Mikołaj Bociek 12'
Adrian Filipiak 35'
Grzegorz Brochocki 61', 82'

GKS Bełchatów: Dariusz Szczerbal - Jakub Miarka (40' Nikodem Niski), Michał Graczyk (40' Igor Dudariew), Ņikita Bērenfelds (40' Mateusz Mikulski), Mateusz Szymorek (40' Kamil Mizera) - Dawid Kalisz (40' Alexander Zaleczny), Jeremiasz Góralczyk (40' Waldemar Gancarczyk), Marcin Ryszka (40' Adrian Bielka), Jakub Nowakowski (40' Damian Warnecki), Dawid Flaszka (40' Artur Golański) - Szymon Sołtysiński (40' Mateusz Kempski)

Warta Sieradz: Kamil Miazek, Grzegorz Brochocki, Wiktor Płaneta, Mikołaj Bociek, Krystian Stolarczyk, Piotr Mielczarek, Piotr Białousko, Adrian Filipiak, Cezary Kępczyński, zawodnik testowany, Damian Głowacki

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".