Złoty set nie dla ŁKS-u Commercecon - łodzianki żegnają się z Pucharem CEV

To koniec przygody siatkarek ŁKS-u Commerceconu z Pucharu CEV. "Wiewióry" prowadzone przez Michała Cichego co prawda wygrały rewanżowe spotkanie z Mladostem Zagrzeb w tie-breaku, ale zabrakło im sił i przegrały złotego seta 11:15.

(Fot. Twitter.com (ŁKS Commercecon Łódź))

Puchar CEV: ŁKS Commercecon żegna się z rozgrywkami po porażce w złotym secie

Po pierwszym przegranym meczu w Łodzi (2:3), "Wiewióry" nie mogły pozwolić sobie na kalkulacje - musiały rozegrać mecz w stolicy Chorwacji na 1000% zaangażowania. Dało się przed spotkaniem słyszeć głosy zaniepokojenia sytuacją, po tym jak trener ŁKS-u Michal Masek został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny.

Pierwszy set wygrały Chorwatki, pomimo zaciętej gry punkt za punkt zakończonej wynikiem 29:27. Kolejne dwie partie padły łupem "Wiewiór", które poprawiły swoją grę. To przełożyło się na rezultaty - 21:25 i 14:25.

Łodzianki jednak nie poszły za ciosem - zawodniczki z Zagrzebia w pewnym momencie wyszły na 7-punktowe prowadzenie. Veronica Jones-Perry próbowała jeszcze zmniejszyć stratę do rywalek i doprowadzić do kontaktu, ale ostatecznie czwartą część meczu wygrały zagrzebianki (25:20).

Jeżeli ŁKS chciał jeszcze pozostać w grze, musiał wygrać w tie-breaku. Na początku tej partii Mladost nie chciała dać za wygraną, ale później to łodzianki wypracowały dużą przewagę, której nie oddały do końca, pokonując rywalki 15:9.

Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był złoty set. Tu siatkarki ŁKS-u ponownie pozwoliły Chorwatkom oddalić się na dwa punkty. Łodzianki nie były w stanie już powalczyć o zwycięstwo i przegrały ostatniego seta 11:15.

W tym sezonie siatkarkom ŁKS-u Commercecon pozostała walka w Tauron Lidze - w najbliższej kolejce "Wiewióry" zmierzą się z #VolleyWrocław.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".