Mistrzostwa Świata 2014 w siatkówce. Polacy bez straty seta

Polscy siatkarze wygrali 3:0 drugi mecz na Mistrzostwach Świata 2014. Tym razem pokonali Australijczyków.

(Fot. Kuba Atys dla PKN Orlen)

W świetnym stylu rozpoczęli Mistrzostwa Świata 2014 w siatkówce mężczyzn gospodarze turnieju. Polacy, po rozbiciu Serbii 3:0 (25:19, 25:18, 25:18), wygrali również bez straty seta z Australią.

Pierwsza partia rozpoczęła się pod dyktando "Biało-Czerwonych", którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:5. Z każdą kolejną minutą nasi zawodnicy powiększali przewagę. Ostatecznie zwyciężyli do 17.

Drugi set padł łupem Polaków do 19, a trzeci do 22. W końcówce ostatniej partii podopieczni Stephane'a Antigi roztrwonili większą przewagę.

Najwięcej punktów dla "Biało-Czerwonych" zdobył Mateusz Mika (14). Trzynaście "oczek" dorzucił Michał Winiarski, a 12 Mariusz Wlazły. Sześć punktów zdobył środkowy PGE Skry Bełchatów - Karol Kłos.

Z kompletem zwycięstw Polacy prowadzą w Grupie A. Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają w czwartek (4 września). Ich rywalem będzie Wenezuela.