Wielkie emocje w Bełchatowie. Jastrzębski górą w hicie PlusLigi [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali u siebie z Jastrzębskim Węglem 2:3 w meczu 17. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Jan Hadrava.

(Fot. PGE Skra Bełchatów)

Dobry początek PGE Skry z Jastrzębskim

To miał być hit PlusLigi - i tak było. Od początku sobotniego (22 stycznia) spotkania PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem nie brakowało mocnych ataków, doskonałych obron, asów serwisowych i ogromnych emocji. Były nawet czerwone kartki.

Już w pierwszym secie walka trwała do samego końca. Gospodarze wygrali minimalnie 25:23. Mistrzowie Polski szybko się otrząsnęli i w drugiej partii pozwolili bełchatowianom na zdobycie tylko 20 punktów.

Niezwykła pogoń w III secie

W trzecim secie znów trwała zażarta walka. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. Pod koniec nieco odskoczyli goście. Prowadzili 24:19, ale popełnili błąd w kontrze. Po chwili na zagrywkę wszedł Aleksandar Atanasijević i rozpoczął się serbski koncert. As na 21:24, a później kolejne dwa mocne serwisy, po których "żółto-czarni" nie mieli problemów ze skutecznymi blokami. Najpierw rywali zatrzymał Damian Schulz, a następnie Robert Taht.

Obie drużyny dzielił już tylko punkt. Atanasijević jednak nie zamierzał zwalniać ręki. Znów huknął z pola serwisowego. Goście bezradnie byli w stanie przebić tylko piłkę na drugą stronę. Schulz przyjął, Karol Kłos wystawił za plecy, ale Taht nie zdołał wykorzystać kontry. Jastrzębianie wygrali 25:23 i prowadzili w meczu 2:1.

Wydawało się, że możemy obejrzeć powtórkę rywalizacji PGE Skry z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z tego sezonu, kiedy po świetnych dwóch setach i walce w trzecim, bełchatowianie oddali pola rywalom. Tak się jednak nie stało.

Czerwony tie-break

W czwartej partii po grze na przewagi, podopieczni Slobodana Kovaca wygrali 26:24, doprowadzając do tie-breaka. Jego początek był wyrównany, a emocje jeszcze wzrosły. Po jednej z akcji sędzia musiał pokazać obustronną czerwoną kartkę. Ostatecznie Mistrzowie Polski zwyciężyli 15:10.

MVP spotkania został wybrany Jan Hadrava. Atakujący Jastrzębskiego zdobył 27 punktów, w tym pięć asami serwisowymi. U bełchatowian wyróżnili się Atanasijević (26 pkt.), Milad Ebadipour (17) oraz Mateusz Bieniek (14).

Po tym spotkaniu Jastrzębski ma 43 punkty na swoim koncie i zajmuje drugie miejsce w tabeli. PGE Skra jest trzecie z dorobkiem 37 "oczek". Prowadzi ZAKSA (43 pkt.).

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".