Kamil Majchrzak poza turniejem Australian Open. Piotrkowianin musiał uznać wyższość Alexa de Minaura

Kamilowi Majchrzakowi nie udało się sprawić niespodzianki. Piotrkowianin odpadł z Australian Open po porażce w drugiej rundzie turnieju z Alexem de Minaurem w trzech setach (4:6; 4:6; 2:6).

Kamil Majchrzak poza turniejem - porażka z Alexem de Minaurem w drugiej rundzie Australian Open

Piotrkowianin przygotowywał się do starcia w drugiej rundzie Australian Open uskrzydlony wygranym pojedynkiem z Włochem Andreasem Seppim. Mecz z Alexem de Minaurem miał już wyglądać zupełnie inaczej - zdecydowanym faworytem tego starcia był Australijczyk, który w rankingu ATP zajmuje 32. miejsce. Dla porównania, Polak w tej klasyfikacji uplasował się na 107. pozycji.

Pomimo wyrównanego przebiegu pierwszego i drugiego seta, to de Minaur wykazał się zwinnością i, co najważniejsze, wykorzystywał swoje okazje na przełamanie. Tego, niestety, piotrkowianinowi brakowało, co doprowadziło do przegrania przez Majchrzaka obu partii po 4:6.

W trzecim secie Australijczyk był już nie do zatrzymania dla Polaka. Po dwukrotnym przełamaniu, de Minaur utrzymał swoją przewagę i wygrał w ostatniej części 6:2.

W kolejnym starciu Alex de Minaur zmierzy się z Hiszpanem Pablo Andujarem.

Najlepszy wynik piotrkowianina na kortach w Melbourne

Kamil Majchrzak żegna się z wielkoszlemowym turniejem po dwóch rozegranych meczach. To najlepszy wynik w jego karierze - wcześniej piotrkowianin kończył swoją przygodę z Australian Open na pierwszej rundzie.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".