Pewne zwycięstwo PGE Skry Bełchatów na Pomorzu

Podopieczni trenera Slobodana Kovaca bez większego problemu ograli na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:0 (25:18; 25:13; 25:22).

W secie otwierającym niedzielną rywalizację bełchatowianie imponowali niemal w każdym elemencie gry. Nie mieli problemów w ataku i bloku, punktowali na zagrywce. Na serwisie bardzo dobrze spisywał się Mateusz Bieniek. Goście seta numer jeden wygrali do 18.

W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej. Na boisku wyróżniał się Milad Ebadipour, rywale nie mogli sobie poradzić z jego zagrywkami. Na bloku bardzo skuteczny był Grzegorz Łomacz. Drugiego seta PGE Skra wygrała 25:13.

Trzeci, jak się okazało, ostatni set był najbardziej wyrównany. Przyjezdni musieli gonić wynik, pomagał w tym m.in. Karol Kłos. Z kolei w zespole Trefla brylował Mariusz Wlazły. Ostatecznie bełchatowianie wypracowali sobie niewielką przewagę i dowieźli ją do końca spotkania. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:22 na korzyść PGE Skry, a cały mecz rezultatem 3:0.

W środę (1.12) ekipa Slobodana Kovaca rozegra kolejne spotkanie w Pucharze CEV. Jej rywalem będzie czeska Dukla Liberec - początek meczu w bełchatowskiej hali o godz. 18.00.

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25; 13:25; 22:25)

Trefl: Kampa, Lipiński, Crer, Wlazły, Reichert, Urbanowicz, Pruszkowski (libero) oraz Sasak, Kozub

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Taht, Schulz

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".