Janowicz pierwszy raz w II rundzie US Open

Jerzy Janowicz wygrał 3:1 z Dusanem Lajoviciem i po raz pierwszy w życiu awansował do drugiej rundy US Open.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Trzy godziny i dwie minuty zajęło Jerzemu Janowiczowi awansowanie do II rundy US Open. Łodzianin pokonał 3:1 Dusana Lajovicia.

Tenisista MKT Łódź zaczął słabo. Dał się przełamać w swoim drugim gemie serwisowym, ale po chwili odrobił straty. Później wygrał swoje podanie i kolejny raz złamał Serba, co pozwoliło wygrać do trzech.

W drugim secie Lajović stracił serwis już na samym początku. Zdołał jednak wyrównać na 3:3. Zawodnicy pilnowali swoich podań. Janowicz w ostatniej chwili zaatakował serwis przeciwnika i to się opłaciło. "Jerzyk" objął prowadzenie 6:5, a w kolejnym gemie nie stracił nawet punktu.

Trzecia partia wyglądała podobnie, jednak tym razem to Serb był górą 7:5.

Łodzianin się nie załamał. W czwartym secie pilnował swojego serwisu. Przy stanie 6:5 skutecznie zaatakował podanie rywala i skończył spotkanie przy drugiej piłce meczowej.

Po raz pierwszy w historii Janowicz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Zmierzy się w niej z Kevinem Andersonem, który ponad cztery godziny męczył się z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem. Z Andersonem "Jerzyk" jak na razie grał raz i przegrał rok temu 0:2 (5:7, 6:7).