GKS wraca na tarczy z Suwałk. Porażka z Wigrami, pomimo lepszej gry w drugiej połowie

Gol Martina Klabnika i lepsza gra w drugiej połowie nie wystarczyły w przegranym przez GKS Bełchatów meczu z Wigrami Suwałki 1:2. Strata punktowa zespołu Patryka Rachwała do ostatniej bezpiecznej drużyny w tabeli eWinner 2. Ligi - Zniczem Pruszków, wzrosła do siedmiu punktów. Przyczyniło się do tego niespodziewane zwycięstwo zespołu z Pruszkowa nad Ruchem Chorzów (2:0).

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów
(koniec meczu)
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Rybicki (20. minuta), 1:1 Martin Klabnik (66. minuta), 2:1 Robert Bartczak (87. minuta)

Żółte kartki: Wigry Suwałki: T. Lewandowski (51. minuta); GKS Bełchatów: A. Dobosz (19. minuta), M. Szymorek (73. minuta), W. Gancarczyk (76. minuta)

WIGRY SUWAŁKI - GKS BEŁCHATÓW [RELACJA NA ŻYWO]

Strona wymaga odświeżania - kliknij tutaj

Koniec meczu! Gol w ostatnich minutach pogrzebał szanse GKS-u na remis z trudnym rywalem. Wśród zawodników Patryka Rachwała z pewnością będzie dominowało rozżalenie i złość, że dwa błędy defensywne doprowadziły do dzisiejszej porażki. Może cieszyć lepsza gra "Brunatnych" w drugiej części meczu, co dobrze wróży na następne pojedynki. Niestety, dobra gra to nie wszystko - przede wszystkim liczą się wyniki. Przegrana bełchatowian oraz niespodziewane zwycięstwo Znicza Pruszków nad Ruchem Chorzów powodują, że strata GKS-u do bezpiecznego Znicza wzrosła do siedmiu punktów.

90' +2 - sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy z Suwałk podczas zamieszania w polu karnym. Rzutu karnego nie będzie.

Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90' - zmiany w obu zespołach. Gospodarze wprowadzili na boisko Piotra Pierzchałę w miejsce Bartłomieja Babiarza. Na murawie pojawił się również Mateusz Kempski w miejsce Mateusza Gancarczyka.

89' - GKS nie kalkuluje i prostymi środkami chce stworzyć sobie okazję na wyrównanie.

87' - GOL DLA WIGIER SUWAŁKI! Robert Bartczak uszczęśliwia swoich kibiców, kończąc jedyną akcję gospodarzy w ciągu ostatnich 20 minut. Niedopilnowanie w obronie gracza z Suwałk ponownie kosztuje gości stratę gola.

84' - mecz powoli zbliża się ku końcowi, oglądamy zupełnie inne spotkanie niż jeszcze godzinę temu. Teraz to "Brunatni" są bliżsi strzelenia gola w Suwałkach.

81' - potrójna zmiana w ekipie gospodarzy. Kosei Iwao, Robert Bartczak i Mikołaj Randak weszli na boisko, by wspomóc ofensywę Wigier. Plac gry opuścili Denis Gojko, Mariusz Rybicki i Mateusz Sowiński.

80' - zdecydowanie lepsza gra GKS-u w drugiej połowie, podopieczni Patryka Rachwała wyciągnęli wnioski z pierwszych 45 minut.

79' - GKS od kilku minut atakuje bramkę Wigier, ale gospodarze ciągle dobrze się bronią.

76' - kolejna żółta kartka, tym razem dla Waldemara Gancarczyka za faul taktyczny.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Znicz Pruszków prowadzi już 2:0 z Ruchem Chorzów. To nie jest dobra wiadomość dla bełchatowian próbujących wyjść ze strefy spadkowej.

74' - kolejny groźny strzał Wigier, ale pewnie interweniował Kewin Komar.

73' - ależ gospodarze byli blisko zdobycia gola, ale z tego zamieszania zwycięską ręką wyszli goście.

73' - żółta kartka dla Mateusza Szymorka za zbyt ostrą walkę o piłkę.

71' - na reakcję trenera Dawida Szulczka nie trzeba było długo czekać. Kamil Adamek pojawił się na murawie w miejsce Patryka Mularczyka.

Determinacja gości opłaciła się! Martin Klabnik wykończył akcję, wbrew nadziejom obrońców z Suwałk, którzy byli niemal pewni, że piłka opuści linię końcową i nic z tej akcji nie będzie. Bełchatowianie zasłużyli swoimi staraniami na wyrównanie. Mecz zaczyna nam się od nowa.

66' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U BEŁCHATÓW! MARTIN KLABNIK WYKORZYSTAŁ DOBRE DOŚRODKOWANIE I WPAKOWAŁ PIŁKĘ DO SIATKI!

65' - goście ponownie dają o sobie znać zawodnikom z Suwałk, jednak "Brunatni" wciąż nie mogą posłać piłki w pole karne.

60' - groźne uderzenie głową Mariusza Rybickiego, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Wigry powoli odzyskują kontrolę nad meczem.

59' - pierwsza zmiana w zespole GKS-u. Adam Dobosz zszedł z boiska, w jego miejsce pojawił się Adrian Bielka.

56' - kolejna szansa bełchatowian na dośrodkowanie w pole karne, ale przytomnie zachowali się obrońcy z Suwałk.

53' - GKS podszedł odważniej pod pole karne, gospodarze nie grają już tak dobrze, jak wcześniej. Coraz częściej "Brunatni" dochodzą do głosu w ofensywie.

51' - groźne wejście Tomasza Lewandowskiego, po którym ucierpiał jeden z graczy gości. Sędzia ukarał zawodnika z Suwałk żółtą kartką.

47' - zespół Dawida Szulczka wznowił grę z podobnym animuszem z pierwszej połowy, obrońcy oddalili niebezpieczeństwo.

Rozpoczynamy drugie 45 minut! Czy bełchatowianie odwrócą niekorzystny rezultat?

Oba zespoły wróciły na murawę stadionu w Suwałkach - niebawem wznowimy grę w tym spotkaniu!

Koniec pierwszej połowy! Przez pierwsze 15 minut bełchatowianie byli w stanie utrzymać szyki obronne, ale jeden błąd w rozegraniu przesądził o stracie bramki. Gospodarze utrzymują przewagę i zasłużenie prowadzą w tym spotkaniu. Przed trenerem Patrykiem Rachwałem kwadrans na wdrożenie planu B.

45' +1' - jeszcze arbiter pozwolił na rozegranie rzutu wolnego dla Wigrów, ale piłkę po dośrodkowaniu wybili obrońcy.

Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44' - kolejne uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale, szczęśliwie dla gości, Wigrzanie nie powiększyli swojej przewagi.

44' - gospodarze bardzo szybko przenieśli piłkę na połowę GKS-u i wywalczyli rzut rożny.

42' - ależ widowiskowa próba strzału z przewrotki zawodnika Bełchatowa, ale zabrakło celności.

39' - od kilku minut "Brunatni" okupują prawą stronę boiska, pierwszym dobrym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Wroński, ale jego koledzy nie mogli oddać strzału na bramkę.

37' - kolejne uderzenie Patryka Mularczyka, ale próba zawodnika gospodarzy nie zagroziła bramce Kewina Komara.

34' - przez dłuższy moment GKS wymienia podania w środkowej strefie, ale nic z tego nie wynika. Bramkarz Wigier Hieronim Zoch nie został jeszcze poważnie przetestowany przez napastników z Bełchatowa.

31' - bardzo nerwowo bełchatowianie oddalili grę od własnego pola karnego, trener Patryk Rachwał nie może być zadowolony z postawy jego defensywy.

Pół godziny gry za nami. Na boisku w Suwałkach GKS Bełchatów przegrywa z Wigrami 0:1 po golu Mariusza Rybickiego.

29' - Kajetan Kunka rozpaczliwie wybił futbolówkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu zespołu z Suwałk. Bełchatowianie nie mają za dużo do powiedzenia w tym meczu.

27' - pierwszy rzut rożny dla "Brunatnych", Michał Graczyk próbował oddać strzał, ale obrońcy skutecznie  mu to uniemożliwili.

25' - szybka akcja gospodarzy zakończona wstrzeleniem piłki do siatki bramki GKS-u, ale sędzia odgwizdał spalonego.

23' - leżał na boisku jeden z graczy GKS-u, ale wszystko wskazuje na to, że obejdzie się bez wymuszonej zmiany.

21' - zupełnie posypała się defensywa gości, kolejny groźny strzał gospodarzy, ale tym razem obronił ten strzał Kewin Komar.

20' - GOL DLA WIGIER SUWAŁKI! Mariusz Rybicki wykorzystał złe rozegranie Bełchatowa na własnej połowie i wstrzelił piłkę w prawy dolny róg bramki. Niefrasobliwość obrony skończyła się stratą gola.

19' - żółta kartka dla Adama Dobosza za spóźnione wejście.

18' - zawodnicy z Suwałk wyprowadzają więcej ataków, ale GKS na razie się broni.

15' - bełchatowianie próbują zawiązać akcje ofensywne, teraz z piłką pobiegł lewą stroną Adam Dobosz, ale gospodarzom udało się oddalić zagrożenie.

12' - dobry rajd Denisa Gojko zakończony posłaniem piłki na 18 metr, ale oddany strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza GKS-u.

9' - goście spokojnie rozgrywali piłkę, ale goście przejęli jedno z podań gości. Na razie bramka zespołu z Bełchatowa nie została poważnie zagrożona.

7' - jeden z pierwszych strzałów na bramkę Kewina Komara zablokowany przez obronę.

5' - natarcie Wigier nieco spowolniło, bełchatowianie mają więcej miejsca w środku pola na rozegranie. Jeden błąd GKS-u może gości sporo kosztować.

3' - ofensywne ustawienie zespołu z Suwałk sprzyja gospodarzom w pierwszych minutach tego starcia. "Brunatni" będą musieli liczyć na błędy w rozegraniu i żwawe kontry.

1' - gospodarze rozpoczęli od szybkiego ataku z prawej strony boiska, ale obrońcy pewnie zażegnali niebezpieczeństwo.

Rozpoczynamy mecz! Czy GKS będzie w stanie podtrzymać dobre nastroje po meczu z KKS-em Kalisz?

Tymczasem piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę stadionu w Suwałkach. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

Dzisiejszy mecz bełchatowian zaczyna weekend pełen emocji piłkarskich w regionie łódzkim. Jutro wszystkie oczy piłkarskich obserwatorów będą zwrócone na stadion przy alei Józefa Piłsudskiego w Łodzi, gdzie w 67. pojedynku derbowym Widzew zmierzy się z ŁKSem. Transmisję z tego spotkania rozpoczniemy po godzinie 18, a wydarzenia na boisku będzie relacjonował Piotr Andrzejczak. Derbami będzie żyć również internet - zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych oraz naszej relacji na stronie radiolodz.pl, którą poprowadzi Mariusz Janik.

W zapowiedzi meczowej klub z Bełchatowa przypomina o ostatnich dokonaniach rywala z Suwałk:

W zespole gospodarzy trener Dawid Szulczek postanowił posadzić na ławce rezerwowych Piotra Słowikowskiego, Krystiana Ogrodowskiego, Mikołaja Randaka, Kosei Iwao, Roberta Bartczaka, Piotra Pierzchałę, Rafała Grzelaka, Kamila Adamka i Bartosza Prętnika.

GKS zacznie to starcie z jedną zmianą w porównaniu do meczu z KKS-em Kalisz - Artur Golański usłyszy pierwszy gwizdek sędziego z ławki rezerwowych, jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Adam Dobosz. Rezerwowymi "Brunatnych" są także Leonid Otczenaszenko, Mateusz Mikulski, Kamil Mizera, Jakub Miarka, Adrian Bielka i Mateusz Kempski.

H. Zoch - K. Michalski, M. Ozga, T. Lewandowski, E. Brito, M. Łabojko, B. Babiarz, M. Sowiński, D. Gojko, P. Mularczyk, M. Rybicki

K. Komar - M. Gancarczyk, K. Kunka, M. Klabnik, M. Szymorek, Ł. Wroński, M. Graczyk, W. Gancarczyk, A. Dobosz, D. Flaszka, S. Sołtysiński

Jest godzina 13.05. Czas rozpocząć relację na żywo z meczu 14. kolejki eWinner 2. Ligi, w którym Wigry Suwałki zmierzą się z GKS-em Bełchatów. Zawodnicy Patryka Rachwała powalczą dziś o zmniejszenie straty do ostatniej bezpiecznej drużyny w tabeli - Zniczem Pruszków, do jednego punktu. To zadanie nie będzie łatwe - zespół z Suwalszczyzny konsekwentnie realizuje swój plan zakwalifikowania się do baraży, a najwięcej punktów tego planu udaje się wykonać u siebie. Wigry Suwałki w tym sezonie przegrały tylko jeden mecz na własnym terenie - z Chojniczanką Chojnice na inaugurację rozgrywek drugoligowych. Z kolei GKS powoli odbija się od dna po pokonaniu KKS-u Kalisz 2:1, ale do ideału ciągle brakuje. Czy dzisiejszy mecz będzie kontynuacją marszu w górę tabeli czy bełchatowianie zostaną ponownie sprowadzeni na ziemię? Za chwilę podamy składy obu drużyn.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".