Meczbole Janowicza, Rosol wygrał turniej w Winston-Salem

Jerzy Janowicz nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał 1:2 z Lukasem Rosolem w finale turnieju w Winston-Salem.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Nie udało się Jerzemu Janowiczowi po raz pierwszy w historii wygrać turnieju ATP tej rangi. W Winston-Salem łodzianin przegrał w finale z Lukasem Rosolem 1:2.

Lepiej spotkanie rozpoczął tenisista MKT Łódź. Mimo straty własnego podania w gemie trzecim, "Jerzyk" szybko przełamał rywala dwukrotnie i wygrał seta do trzech.

Druga partia nie przyniosła przełamań. Mini breaki pojawiły się dopiero w tie-breaku. Więcej wygrał ich Czech, zwyciężając 7:3.

Decydujący set przypominał tego drugiego. Przy prowadzeniu 5:4, Janowicz miał dwie piłki meczowe. Rosol się wybronił, a po chwili przełamał rywala i następnie wygrał swoje podanie.

Obaj gracze udadzą się teraz do Nowego Jorku, gdzie w poniedziałek startuje US Open.