Złote medale Czerniaka i Kawęckiego w Mistrzostwach Europy

Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki zdobyli złote medale Mistrzostw Europy w pływaniu.

Polscy pływacy na Mistrzostwach Europy w Berlinie mają już trzy medale. Dwa złote krążki zdobyli w sobotnie (23 sierpnia) popołudnie.

Najpierw na dystansie 100 metrów stylem motylkowym triumfował Konrad Czerniak. Zawodnik KS Wisły Puławy wytrzymał mocne tempo od startu do mety i czasem 51,38 sekundy pobił rekord Mistrzostw Europy.

Kilkanaście minut później najlepszy okazał się Radosław Kawęcki, który zwyciężył na 200 metrów stylem grzbietowym. Pływak KS Kornera Zielona Góra nie dał rywalom żadnych szans. Osiągając 1.56,02 o ponad sekundę wyprzedził zawodnika gospodarzy - Christiana Dienera.

Wcześniej brązowy medal na 200 metrów stylem motylkowym zdobył Paweł Korzeniowski.