Janowicz w finale turnieju w Winston-Salem

Jerzy Janowicz pokonał Sama Querrey'a i awansował do finału turnieju ATP w Winston-Salem. Zmierzy się w nim z Lukasem Rosolem.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Po słabszych miesiącach, nastąpił przełom w grze Jerzego Janowicza. Łodzianin świetnie radzi sobie w turnieju ATP w Winston-Salem. Ograł niepokonanego od 25 spotkań Davida Goffina, a w półfinale wyszedł z wielkich opresji i pokonał mocnego Sama Querrey'a.

W pierwszym secie spotkania z Amerykaninem "Jerzyk" dał się dwukrotnie przełamać, samemu dokonując tej sztuki tylko raz. Przegrał do czterech.

Na samym początku drugiej partii Querrey znów złamał Polaka i pilnował swojego serwisu. Prowadził 5:4 i serwował. Janowicz wygrał trzy piłki, ale Amerykanin obronił trzy breakpointy. Po nich nadszedł czwarty, którego tenisista MKT Łódź już wykorzystał. Na fali tej wygranej "Jerzyk" szybko rozstrzygnął kolejnego gema na swoją korzyść, a po chwili znów przełamał rywala.

W decydującym secie znów lepiej radził sobie Amerykanin. Niewiele brakowało, a przełamałby naszego zawodnika już w pierwszym secie. Polak obronił jednak trzy breakpointy. Nie dał rady w siódmym gemie. W ósmym uzyskał przełamanie powrotne. Po tym wygrał swojego gema do zera, a po chwili do 15 przy serwisie przeciwnika.

W finale Janowicz zmierzy się z Lukasem Rosolem. W konfrontacjach z Czechem "Jerzyk" prowadzi jak na razie 2:1.