El. MŚ: Polska wygrywa z San Marino. Ostatni mecz Łukasza Fabiańskiego w narodowych barwach

W sobotni wieczór na stadionie PGE Narodowym w Warszawie biało-czerwoni pokonali San Marino (5:0). Rywalizacja z europejskim autsajderem była również pożegnaniem Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją Polski.

Zawodnicy Paulo Sousy szybko, bo już w 10. minucie, otworzyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Karol Świderski, który skorzystał z bardzo dobrego dośrodkowania Przemysława Płachety. W 20. minucie było już 2:0, samobójcze trafienie zanotował Cristian Brolli. Dziesięć minut później piłka ponownie zatrzepotała w bramce San Marino. Gol Roberta Lewandowskiego nie został jednak uznany, ponieważ arbiter dopatrzył się przewinienia naszego kapitana.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:0. Pięć minut po zmianie stron podwyższył Tomasz Kędziora. W 57. minucie nadszedł moment, o którym przed spotkaniem mówiło się więcej, niż o samym meczu. Chodzi oczywiście o pożegnanie Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją.

Golkiper opuszczał plac gry ze łzami w oczach. Specjalny szpaler przygotowali reprezentacyjni koledzy, a także rywale. Wespół z kibicami oklaskiwali oni zawodnika angielskiego West Ham United - jego licznik gry w narodowych barwach zatrzymał się na 57. występach. Łukasza Fabiańskiego między słupkami zastąpił Radosław Majecki, dla którego był to debiut w dorosłej kadrze.

W 84. minucie gola na 4:0 strzelił Adam Buksa, który w 72. minucie zmienił Karola Świderskiego. W doliczonym czasie gry kolejne trafienie dorzucił Krzysztof Piątek. Napastnik Herthy Berlin w przerwie zastąpił Mateusza Klicha. Jak się okazało, był to ostatni akcent strzelecki sobotniego spotkania. W najbliższy wtorek biało-czerwoni zagrają kolejny mecz o punkty. W Tiranie zmierzą się z reprezentacją Albanii (godz. 20.45). Będzie to arcyważna rywalizacja w walce o bilet na mundial.

Po rozegraniu siedmiu meczów eliminacyjnych Polska w grupie I zajmuje 3. miejsce (14 pkt). Fotel lidera zajmuje Anglia (19 pkt), druga jest Albania (15 pkt). Do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze bezpośredni awans wywalczy tylko zwycięzca grupy. W barażach o wyjazd na mundial powalczy 10 najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Polska - San Marino 5:0 (2:0)

10' Karol Świderski
20' Cristian Brolli (gol samobójczy)
50' Tomasz Kędziora
84' Adam Buksa
90+1' Krzysztof Piątek

Składy:

Polska: Łukasz Fabiański (57' Radosław Majecki) - Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Przemysław Płacheta - Przemysław Frankowski (65' Bartosz Bereszyński), Mateusz Klich (46' Krzysztof Piątek), Karol Linetty, Kacper Kozłowski - Karol Świderski (72' Adam Buksa), Robert Lewandowski (65' Jakub Moder)

San Marino: Elia Benedettini – Manuel Battistini, Davide Simoncini, Cristian Brolli (75' Dante Rossi), Mirko Palazzi (52' Filippo Fabbri) – Enrico Golinucci, Luca Censoni (46' Andrea Grandoni), Alessandro Golinucci – Marcello Mularoni, Matteo Vitaioli (75' Marco Bernardi), Jose Hirsch (46' David Tomassini)

Żółte kartki: Linetty (Polska); A. Golinucci (San Marino)

Sędzia: Fran Jović (Chorwacja)

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".