Widzew w ostatniej minucie ratuje remis z GKS-em [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z GKS-em Tychy 1:1. Łodzianie grali bezbarwnie, a jeden punkt w 95. minucie uratował Marcin Kozłowski.

Piłkarze Widzewa Łódź źle zainaugurowali rozgrywki I ligi sezonu 2014/2015. Łodzianie po trzech kolejkach mieli na koncie jeden punkt. W piątek (22 sierpnia) podwoili ten dorobek, remisując na własnym stadionie z GKS-em Tychy 1:1. Mecz był bardzo bezbarwny. Celne strzały można policzyć na palcach jednej ręki. Widzewiacy mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale rozgrywali ją na własnej połowie i w środkowej strefie. Goście nie mieli zbyt wielkich ambicji. Bramkę zdobył Maciej Kowalczyk, były napastnik Widzewa. Wyrównał dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Marcin Kozłowski. Z taką grą o kolejne punkty będzie jednak bardzo ciężko.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Widzew Łódź - GKS Tychy.

Widzew Łódź - GKS Tychy
(Wynik końcowy)
1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Kowalczyk (21. minuta) 1:1 M. Kozłowski (90. minuta)

Mroziński, Stępiński (Widzew) Zganiacz, Otręba, Kowalczyk, Igaz (GKS)

D. Hamzić - P. Stępiński (75. K. Wrzesiński), K. Nowak, V. Pydvirnyi, M. Kozłowski, V. Batrović (42. M. Rybicki), P. Mroziński, B. Kasprzak, R. Augustyniak, D. Kwiek (46. D. Warchoł), A. Duda M. Igaz - M. Grzybek (69. H. Otręba), S. Kożans (65. Ł. Kopczyk), M. Masternak, K. Nitkiewicz, D. Szczęsny, M. Zganiacz, M. Bukowiec, M. Wodecki (69. M. Mączyński), M. Radzewicz, M. Kowalczyk

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu! Widzew remisuje z GKS-em 1:1. Kozłowski zdobył bramkę po wrzuceniu piłki w pole karne i zgraniu jednego z kolegów strzelił mocno lewą nogę i trafił
  90'+5 GOOOOOOLLLLL!!!!!! 1:1! Marcin! Kozłowski!
  90'+4 W końcu żółty kartonik dla Igaza za opóźnianie
  90'+3 Kozłowski zupełnie niecelnym strzałem kończy długą wymianę podań widzewiaków
90'+2 Kozłowski świetnym przechwytem zatrzymuje Kowalczyka, który mógł wyjść sam na sam z Hamziciem
  90' Dzisiejsze spotkanie obserwuje 4200 kibiców. Żółta kartka dla Kowalczyka, a mecz potrwa jeszcze pięć minut
  88' Żółtą kartką ukarany Otręba
  84' Nieco przypadkowym rajdem Wrzesiński wywalczył kolejny rzut rożny. Dudzie zabrakło kilku centymetrów, żeby sięgnąć piłkę głową na 8. metrze. Wrzucał Kasprzak
  82' Teatralne zachowanie piłkarzy i trenerów GKS-u, którzy chyba tylko sędziego nabrali i zaoszczędzili kolejne sekundy
  81' Igaz znów gra na czas. Ciekawe czy w końcu dostanie kartkę
78' I znów wymiana podań łodzian, tylko znów w środku pola. Rybicki kończy to niecelnym strzałem z ponad 25 metrów
  75' Wrzesiński wywalczył rzut rożny, po którym było dużo zamieszania w polu bramkowym gości. Piłka zmierzająca w stronę bramki zatrzymała się jednak chyba na... Dudzie. Ożywili się kibice
  74' Stępiński już na ławce rezerwowych, na boisku zameldował się Wrzesiński
  72' Żółta tym razem dla Stępińskiego. Zaostrzyło się to spotkanie. Sędzia nie potrafi zapanować nad nerwami piłkarzy. Niewykluczone, że skończy się to w końcu czerwoną kartką
  71' Żółta kartka dla Zganiacza. Znów ostre spięcie z Augustyniakiem.
  70' Duże zamieszanie na murawie. Duda ostro poturbował jednego z rywali, ale kartki nie dostał
69' W końcu się udało. Schodzi Grzybek, wchodzi Otręba. Murawę opuszcza też Wodecki, za którego pojawia się Mączyński. Goście zaoszczędzili prawie 2 minuty
  68' Zamieszanie przy linii bocznej. Kierownik GKS-u nie może dogadać się z technicznym, co do zmiany
  66' Mroziński złośliwie kopie rywala na wysokości pół metra i otrzymuje żółtą kartkę, choć Augustyniak ma duże pretensje do sędziego. Ucierpiał Nitkiewicz
  65' Kożans wolnym krokiem opuszcza murawę, chyba złapał jakąś kontuzję. W jego miejsce wszedł Kopczyk
  63' Zbyt dużo akcji wyprowadzanych środkiem przez widzewiaków. Brakuje skrzydłowych. Rybicki częściej schodzi do środka, a Warchoł trzyma się blisko Dudy. Z kolei środkowi pomocny - Augustyniak, Kasprzak i Mroziński zostają zbyt daleko w tyle. Rolę skrzydłowych próbują pełnić boczni obrońcy - Kozłowski i Stępiński - nie wychodzi to jednak z pożytkiem dla drużyny
  60' Kowalczyk niedokładnym strzałem z 25 metrów kończy kontrę gości
59' Kasprzak z rzutu wolnego z 25 metrów trafia w środek muru, ale dobija i wywalczył rzut rożny
  58' Piłkarze korzystając z chwili przerwy uzupełniali tłumnie płyny przy ławkach rezerwowych. Tyszanie oddali piłkę łodzianom
  56' Wodecki nabity piłką przez Kozłowskiego, kibice wybuchnęli śmiechem. Skrzydłowy GKS-u wymaga pomocy fizjoterapeuty, więc Nowak mimo dezaprobaty trybun wybija za linię boczną
  55' Mroziński przypadkowo przejmuje piłkę na 16. metrze i strzela błyskawicznie. Nad poprzeczką
  51' Widzewiacy dobrze rozgrywają piłkę, wymieniają kilka podań z pierwszej piłki i przesuwają się kilkanaście metrów...szkoda tylko, że w stronę własnej bramkę
  48' Augustyniak faulowany w środku pola przez Kowalczyka domaga się kartki dla rywala. Sędzia nie jest jednak dzisiaj skory do ich pokazywania
46' Cztery minuty po 20 rozpoczęła się druga połowa. Zmiana w Widzewie. Warchoł wszedł za Kwieka
  Koniec pierwszej połowy. Po słabej grze łodzianie przegrywają 0:1.
  45' Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę
  42' Na murawie pojawia się w końcu Rybicki. Tak długiej gry w osłabieniu ze względu na kontuzję i możliwość zmian nie widziałem!
  41' Augustyniak wślizgiem ratuje drużynę, wybijając piłkę na rzut rożny
  39' Batrović już ponad 5 minut przebywa poza murawą, a rezerwowy, którym będzie Rybicki, jeszcze nie jest gotowy do gry. Dobrze, że tyszanom nie spieszy się do gry...
36' Batrović na murawę już nie wróci...
  34' Duda pada na 20. metrze od bramki przeciwników, gwizdek sędziego milczy. Za linią boczną opatrywany jest Batrović, który w jednym ze starć doznał jakiejś kontuzji
  33' Łodzianie biją głową w dość cienki mur. Brakuje jednak zrozumienia. Batrović z Kwiekiem nie bardzo wiedzą, gdzie mają grać. Kasprzak, Augustyniak i Mroziński trzymają się zbyt mocno formacji obronnej
  31' Tyszanie po zdobyciu bramki grają już na czas...
  30' Dobre rozegranie Batrovicia z Dudą, Stępiński jednak spóźniony na prawym skrzydle, ale i tak kończ się dobrze, bo rzutem rożnym. Po kornerze piłkę łapie Igaz
  26' Kwiek wrzuca z wolnego na wprost bramki, nikt jednak nie przecina toru lotu piłki i tę pewnie łapie Igaz. Po chwili Kasprzak przechwytem zatrzymuje kontrę rywali, po czym strzela z dystansu. Pomylił się o metr
Wracając do bramki dla tyszan. Kowalczyk świetnie przymierzył prawą nogą po długim słupku. Wydaje się, że Hamzić nie miał szans. Strzał byłego napastnika Widzewa nie był dziełem przypadku - podobnymi uderzeniami tuż przy słupkach popisywał się na rozgrzewce
  23' Nagonka na szkoleniowca coraz mocniejsza: "Chcemy trenera, a nie jakiegoś frajera". Ciekawe co by było, gdyby Batrović chwilę przed stratą bramki celniej przymierzył głową z ok. 7 metrów
  22' Kibice krzyczą: "Tylaka chcemy dymisji!". Jednak czy akurat w tej sytuacji mają rację?
  21' GOL! 0:1! Maciej Kowalczyk
  20' Dobra wymiana podań na prawej stronie pomiędzy Stępińskim i Kasprzakiem. Ten drugi kończy dośrodkowaniem, piłka przelatuje nad Dudą, ale dochodzi do niej Batrović... jego strzał głową jednak niecelny. To była świetna okazja!
  17' W końcu dobra wrzutka Kwieka z lewej strony, Duda skacze najwyżej, jednak strzela obok bramki
15' Błędy widzewiaków mnożą się bardzo szybko. Co jakiś czas dobrze na pozycje pokazują się m.in. Kwiek, Batrović, czy Duda, ale podania do nich są bardzo niecelne
  10' Szczęsny składa się do strzału z woleja, stojąc w polu karnym łodzian, piłka schodzi mu jednak z nogi
  9' Nowak skacze najwyżej w polu karnym po wrzutce z rożnego, ale piłka po jego strzale przelatuje za wysoko
  8' Kozłowski dobrze oskrzydla lewą stronę, Augustyniak zagrywa długi cross i kończy się na rzucie rożnym
  5' Kasprzak w głupi sposób zagrywa celowo ręką, zatrzymując dobrze zapowiadającą się akcję gości. Pomocnik powinien się cieszyć, że nie otrzymał za to żółtej kartki
  3' Gospodarze wydają się być pozytywnie naładowani energią, próbują rozgrywać dłuższe akcje, wymieniając po kilka i więcej podań. Na razie piłka krąży w środku pola
1' Punktualnie o godzinie 19 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy w czerwonych stronach, tyszanie cali na biało
  Godzina 18.59 Jesteśmy już po losowaniu stron, Widzewiacy w pierwszej połowie będą atakowali na zamkniętą już trybunę od strony torów. Kibice skandują: "Biegać, walczyć, zap...alać!"
  Godzina 18.56 Do rozpoczęcia spotkania pozostały cztery minuty. Kibice pod "Zegarem" wywiesili transparent z hasłem: "Tylak, wrzesień blisko, wracaj na szkolne boisko"