Zwycięstwo rzutem na taśmę! ŁKS pokonuje Sandecję [ZDJĘCIA]

Maciej Radaszkiewicz ucieszył kibiców zgromadzonych na stadionie Króla, zdobywając gola w ostatniej minucie meczu na wagę zwycięstwa z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Pomimo słabej gry, łodzianom udało się wykorzystać przewagę liczebną i zdobyli cenne trzy punkty. Podopieczni Kibu Vicuny awansowali na 5. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi i zmniejszyli stratę do prowadzącego Widzewa o sześć oczek.

SANDECJA NOWY SĄCZ - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź
(koniec meczu)
0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 M. Radaszkiewicz (90. minuta +4')

Żółte kartki: Sandecja Nowy Sącz: B. Szczepanek (72. minuta, 84. minuta) ŁKS Łódź: T. Kelechukwu (47. minuta), P. Gryszkiewicz (89. minuta)

Czerwona kartka: Sandecja Nowy Sącz: B. Szczepanek (84. minuta)

Strona wymaga odświeżania - kliknij tutaj

Koniec meczu! Rzutem na taśmę ŁKS strzela bramkę na wagę trzech punktów. Maciej Radaszkiewicz świetnie wykorzystał moment nieuwagi obrońców Sandecji i strzelił nie do obrony dla bramkarza! Biorąc pod uwagę słabą grę łodzian w tym meczu, to zwycięstwo będzie smakować wyjątkowo dobrze. Dzięki bramce Macieja Radaszkiewicza, ŁKS wskoczył na 5. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi i zmniejszył stratę do prowadzącego Widzewa o 6 punktów.

90' +4' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŁKSu W OSTATNIEJ MINUCIE MECZU! MACIEJ RADASZKIEWICZ!

90' +3' - Mikkel Rygaard pada w polu karnym, jednak sędzia nie odgwizdał rzutu karnego dla ŁKSu.

90' +1' - teraz łodzianie za wszelką cenę chcą wykorzystać przewagę jednego zawodnika, Mikkel Rygaard trafił w słupek po strzale z daleka, ależ było blisko!

Sędzia dolicza cztery minuty do podstawowego czasu gry.

89' - żółta kartka dla Piotra Gryszkiewicza za próbę wymuszenia rzutu karnego.

88' - ostatnia roszada w zespole ŁKSu. Z boiska schodzi Maciej Wolski, w jego miejsce Mateusz Bąkowicz.

87' - czwarta zmiana, na którą decyduje się Kibu Vicuna. Jakub Tosik kończy swój udział w tym meczu, a na ostatnie minuty wejdzie Maksymilian Rozwandowicz.

84' - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Błażeja Szczepanka! Źle zachował się zawodnik Sandecji, popełnił kolejny faul taktyczny i teraz musi opuścić boisko. Czy łodzianie wykorzystają grę w przewadze?

82' - na niecałe dziesięć minut przed końcem ełkaesiacy lepiej operują piłką i coraz częściej dochodzą do strzałów, jednak to nadal nie wystarczy do objęcia prowadzenia.

79' - ależ dobra okazja dla ŁKSu! Świetna próba Macieja Radaszkiewicza w sytuacji sam na sam, ale strzał wybronił Dawid Pietrzkiewicz. To była jak na razie najlepsza szansa dla łodzian na objęcie prowadzenia.

78' - Maciej Wolski niedokładnie zagrał nisko piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Obrońcy bez problemu oddalili zagrożenie.

76' - dużo błędów i niedokładności po obu stronach, poziom spotkania niestety się nie poprawia.

74' - Mikkel Rygaard w ostrej dyskusji z Tomaszem Boczkiem, który był faulowany przez ełkaesiaka. Obyło się bez kartek po tej awanturze.

72' - zaraz po wejściu na boisko żółtą kartką ukarany Błażej Szczepanek za ciągnięcie Macieja Wolskiego za koszulkę.

71' - pora na podwójną roszadę w drużynie Sandecji. Murawę opuszczają Jakub Zych oraz Damian Chmiel. W ich miejsce pojawiają się Robert Janicki i Błażej Szczepanek.

70' - znów niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Marka Kozioła - Michał Walski znalazł się z piłką na 16 metrze, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

66' - podwójna zmiana w ŁKSie - Kelechukwu oraz Ricardinho zeszli z boiska, w ich miejsce Maciej Radaszkiewicz i Piotr Gryszkiewicz.

65' - założony przez ŁKS pressing skutecznie zapobiega jakimkolwiek atakom Sandecji, ale niewidoczny Ricardinho i osamotniony Kelechukwu nie mogą za dużo zrobić w ofensywie.

61' - zrobiło się nerwowo, sędzia musiał upomnieć jednego z członków sztabu szkoleniowego łodzian żółtą kartką za zbyt agresywną dyskusję z arbitrem.

57' - pierwsza zmiana w drużynie Sandecji - z boiska schodzi Svetoslav Dikov, w jego miejsce wchodzi Dawid Wolny.

57' - bardzo niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Marka Kozioła - chwila nieuwagi mogła kosztować łodzian utratę gola. Przytomnie zareagował jednak Bartosz Szeliga.

54' - wśród komentarzy dotyczących tego spotkania przeważa opinia o niskim poziomie tego spotkania - Nie do tego przyzwyczaiła nas 1. Liga, zazwyczaj te spotkania odznaczają się zdecydowanie większą jakością - mówi komentator tego meczu.

53' - dobrze posłana piłka przez Oskara Koprowskiego na lewą stronę pola karnego, jednak przytomnie zareagowali obrońcy.

51' - zawodnicy Kibu Vicuny wciąż mają problem z dokładnością. ŁKS jest w stanie przenieść piłkę na skrzydła, a później w pole karne, jednak nic z tego nie wynika.

49' - kolejna próba strzału, ale znów niecelnie - strzelał Maciej Wolski.

47' - żółta karta dla Ibe-Torti Kelechukwu za nierozważne wejście w nogę Damiana Chmiela. Początek pod dyktando łodzian.

Rozpoczynamy drugą część spotkania - czy łodzianie zagrają lepiej i zdobędą trzy punkty?

Piłkarze obydwu drużyn już są na murawie - za chwilę początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy! Gdyby nie przytomne zachowanie bramkarza ŁKSu, Sandecja prowadziłaby w tym spotkaniu. Brakuje wykończenia sytuacji, większej aktywności w ofensywie oraz celności strzałów. Co gorsza, na boisku nie ma już Michała Trąbki, który nabawił się kontuzji i został zmieniony przez Mikkela Rygaarda. Czy łodzianie są w stanie pokazać lepszy futbol niż dotychczas?

45' +2' - ostatni atak Sandecji w pierwszych 45 minutach - nowosączanie przejęli inicjatywę, a łodzianie sami stworzyli rywalom okazję na strzelenie gola. Dobra interwencja Marka Kozioła.

Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy.

43' - ŁKS na razie bardziej zasłużył na prowadzenie, dominował na boisku, ale za każdym razem brakowało wykończenia. Bardzo możliwe, że za chwilę pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym.

40' - na pięć minut przed końcem pierwszej połowy dobrą akcję przeprowadzili łodzianie - bardzo mocny strzał Ricardinho, zmuszony do interwencji Dawid Pietrzkiewicz.

36' - Mikkel Rygaard musi wejść na boisko za Michała Trąbkę... Plaga kontuzji w ŁKSie trwa w najlepsze.

33' - kolejna przerwa w grze, na murawie leży Michał Trąbka - kontuzja tego gracza byłaby już katastrofą. Czy zawodnik łodzian będzie w stanie kontynuować grę?

32' - dobry strzał Michała Trąbki z daleka, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

Pół godziny gry za nami - na stadionie Króla na razie bez bramek.

29' - Kelechukwu jest bardzo aktywny na boisku, wchodzi w drybling, nie ma jednak do kogo zagrywać piłki, gdy już wypracuje akcję pod bramką Sandecji.

25' - mamy przerwę w grze, Jakub Zych ucierpiał w jednym ze starć. Nie będzie wymagana zmiana, zawodnik Sandecji może kontynuować mecz.

22' - rolę się odwróciły - teraz to Sandecja częściej dochodzi do groźnych sytuacji, z których na razie za dużo nie wynika. Obie drużyny są skupione w obronie, nie popełniają błędów.

19' - dobrze wybiegł lewą stroną Adrian Klimczak, ale źle zagrał w polu karnym do Ricardinho. Bramkarz spokojnie złapał piłkę.

13' - bardzo niebezpieczny strzał Sandecji - Marek Kozioł mógł zostać przelobowany, ale na szczęście dla ŁKSu, piłka była uderzona za mocno. To jest ostrzeżenie dla zawodników Vicuny.

12' - nowosączanie nie chcą pozostać dłużni, częściej wymieniają podania w polu karnym zespołu z Łodzi.

8' - Ricardinho próbował wstrzelić piłkę efektownym półwolejem, ale niecelnie uderzył Brazylijczyk. Coraz groźniej poczyna sobie zespół Kibu Vicuny.

4' - efektowny rajd Kelechukwu lewą stroną boiska, ale za jego atakiem nie podążyli pozostali zawodnicy ŁKSu, więc futbolówka została wycofana do ataku pozycyjnego.

3' - pierwsze minuty pod dyktandem realnych gospodarzy - łodzianie naciskają na rywala, Adrian Klimczak pokusił się o strzał, ale piłka trafiła w jednego z obrońców.

Rozpoczynamy mecz! Przed ełkaesiakami bardzo ważne spotkanie? Czy uda im się pokonać Sandecję?

Już za chwilę początek spotkania w Łodzi!

Na ten moment to zespół Widzewa jest liderem 1. Ligi z 23 punktami na koncie z przewagą jednego oczka nad Koroną Kielce, która rozegra swoje spotkanie jutro. ŁKS zajmuje 10. miejsce i traci dwa punkty do dzisiejszego rywala z Nowego Sącza. Ewentualne zwycięstwo na stadionie Króla przywróci łodzian do czołowej piątki, wyprzedzając m. in. Arkę Gdynia.

Dziś i jutro zostanie dokończona 10. kolejka Fortuna 1. Ligi. W piątek ważne zwycięstwo odniósł Widzew, który pokonał u siebie Skrę Częstochowa 4:0. Więcej na temat tego meczu można przeczytać tutaj.

Pomimo plagi urazów, ełkaesiakom udało się wyeliminować Cracovię w 1/16 Pucharu Polski po 120 mintutach walki i konkursie jedenastek. Drużyna z Łodzi przypomina o tym sukcesie na Twitterze:

ŁKS ma duży problem z kadrą - takie stwierdzenie można uznać za banał w kontekście drużyny Kibu Vicuny. Brakuje Pirulo, Stipe Juricia, Samuela Corrala, Javiego Moreno, Kamila Dankowskiego, Piotra Janczukowicza czy Adama Marciniaka.

Z kolei rezerwowymi Sandecji Nowy Sącz na ten mecz są Szymon Tokarz, Adrian Basta, Jakub Wawszczyk, Bartłomiej Kasprzak, Błażej Szczepanek, Dawid Wolny, Maciej Małkowski, Maissa Fall i Robert Janicki. Trenerem nowosączan jest Dariusz Dudek.

Do dyspozycji trenera Kibu Vicuny pozostają: Michał Kot, Maksymilian Rozwandowicz, Mateusz Bąkowicz, Jan Kuźma, Mikkel Rygaard, Piotr Gryszkiewicz oraz Maciej Radaszkiewicz.

D. Pietraszkiewicz - T. Boczek, R. Kobryń, S. Rudol, K. Słaby, M. Piter - Bucko, J. Zych, D. Sovsić, D. Chmiel,  M. Walski, S. Dikov

M. Kozioł - M. Dąbrowski, O. Koprowski, B. Szeliga, J. Tosik, A. Klimczak, M. Trąbka, A. Dominguez, M. Wolski, I. Kelechukwu, Ricardinho

Na zegarze godzina 17.06. Rozpoczynamy relację na żywo z meczu 10. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a ŁKSem Łódź.  Rywalizacja na stadionie Króla zapowiada się interesująco. To nie jest pomyłka - to spotkanie będzie rozegrane w Łodzi, pomimo tego, że formalnym gospodarzem spotkania są nowosączanie.  Dodatkowy atut "gości" w postaci 12. zawodnika zapewne się przyda, jako że forma ŁKSu się zdestabilizowała - dowodem takiego stanu rzeczy jest miejsce w tabeli. Tam łodzianie spadli na 10. miejsce i tracą już 9 punktów do lidera - Widzewa Łódź. Sandecja będzie liczyła na podtrzymanie dobrej passy po ostatnich trzech zwycięstwach w lidze, w tym jedną z mocną Koroną Kielce. Za chwilę podamy składy obu drużyn.