ŁKS nie wykorzystał przewagi i przegrał z WKS-em Wieluń

Piłkarze ŁKS-u Łódź prowadzili 2:1 i grali z przewagą jednego zawodnika. Mimo to, przegrali w Wieluniu z tamtejszym WKS-em 2:3.

Nie tak wyobrażali sobie kibice ŁKS-u Łódź pierwszy mecz wyjazdowy swojej drużyny w sezonie 2014/2015 III ligi. Ełkaesiacy nie sprostali w Wieluniu WKS-owi.

Gospodarze już w 20. minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Przezaka. Łodzianie błyskawicznie wyrównali. Cztery minuty później rzut karny wykorzystał Robert Sierant. W tej sytuacji czerwoną kartką ukarany został obrońca wielunian - Marcin Adamczyk, który ręką wybijał piłkę lecącą do pustej bramki.

Ełkaesiacy wykorzystali przewagę i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 2:1. Trzeciego gola w tym sezonie strzelił Łukasz Staroń. Podopieczni Wojciecha Robaszka po raz trzeci nie potrafili jednak utrzymać korzystnego wyniku.

Walczący do końca o korzystny rezultat piłkarze WKS-u wyrównali w 81. minucie. Bramkę zdobył Błażej Karasiak, a pięć minut później było już 3:2 po trafieniu Łukasza Rybaka.

Swoje mecze wygrały Sokół Aleksandrów Łódzki (1:0 z Pelikanem Łowicz) oraz Warta Sieradz (3:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki). Remisy zanotowali natomiast gracze Omegi Kleszczów (1:1 z GKP Targówek) i Lechii Tomaszów Mazowiecki (1:1 z MKS Polonią Warszawa).