Janowicz wygrał z Sousą. Pora na Rogera-Vasselina

Jerzy Janowicz pokonał Joao Sousę 2:1. W trzeciej rundzie turnieju ATP w Winston-Salem zmierzy się z Eduardem Rogerem-Vasselinem.

(Fot. Paweł Łacheta)

W niecodziennych okolicznościach Jerzy Janowicz wywalczył awans do III rundy turnieju ATP w Winston-Salem. Łodzianin pokonał Joao Sousę 2:1.

Pierwszy set padł łupem "Jerzyka" w 21 minut. Rywal ugrał tylko gema. W drugiej partii trwała wyrównana walka. Obaj zawodnicy pilnowali swojego podania. W ósmym gemie Janowicz nie dał w końcu rady. Choć prowadził 40:30, to przegrał na przewagi. Po chwili Portugalczyk wykorzystał swój serwis i wyrównał stan meczu na 1:1.

Decydujący, trzeci set, rozpoczął się od przełamania. "Jerzyk" przy swoim podaniu wygrał tylko jedną piłkę. W czwartym gemie odrobił straty, ale w piątym został znowu złamany. Tenisista MKT Łódź się nie poddał. Sousa prowadził już 5:4 i serwował, ale to Polak zwyciężył.

O losach spotkania zadecydował tie-break. Łodzianin rozpoczął od straty serwisu, ale później dwukrotnie przełamał przeciwnika i wygrał 7:5. W trzeciej rundzie zmierzy się z Francuzem Eduardem Rogerem-Vasselinem, z którym dotychczas rozegrał dwa mecze. W obu był lepszy.