Remis PGE GKS-u Bełchatów w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów zremisowali 1:1 na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. "Brunatni" zagrali bez czterech podstawowych zawodników.

Piątą kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zakończyło spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z PGE GKS-em Bełchatów. Obie drużyny podzieliły się punktami. Lepiej prezentowali się gospodarze, ale w pierwszej połowie brakowało im skuteczności. Dobrze bronił też Arkadiusz Malarz. Po przerwie "Brunatni" ruszyli do ataku. Nie wykorzystali swoich szans. Odbiło się to w 72. minucie, kiedy do siatki trafił Sylwester Patejuk.

Trener Kamil Kiereś postawił wszystko na jedną kartę, dokonując potrójnej zmiany. Przyniosło to oczekiwany skutek. W 83. minucie wprowadzony Paweł Komołow wykorzystał podanie Michała Maka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Gospodarze mogli ten mecz wygrać. W końcówce były bełchatowianin - Dariusz Pietrasiak - z kilku metrów trafił wprost w Arkadiusza Malarza.

GKS w meczu z Podbeskidziem wystąpił bez czterech podstawowych piłkarzy. Z powodu kontuzji nie zagrali Adrian Basta, Adam Mójta i Mateusz Mak. Ich brak było widać w ofensywnych akcjach gości. Za czerwoną kartkę pauzował też Bartosz Ślusarski.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 S. Patejuk (72. minuta) 1:1 P. Komołow (83. minuta)

Iwański, Chmiel (Podbeskidzie) Rachwał, Bartosiak, Mak, Sawala, Telichowski (GKS)

M. Pesković - T. Górkiewicz, B. Konieczny, D. Pietrasiak, A. Pazio, M. Sokołowski, A. Lenartowski (76. A. Sloboda), D. Kołodziej (46. P. Malinowski), M. Iwański, D. Chmiel, M. Korzym (64. S. Patejuk) A. Malarz - Sz. Sawala, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Mójta, Ł. Wroński (77. P. Komołow), P. Rachwał (76. D. Szymański), K. Poźniak, G. Baran, Michał Mak, B. Bartosiak (76. D. Turkovs)

Słuchaj też relacji na żywo z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu. Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów 1:1
  90'+2 Bełchatowianie mądrze, utrzymują piłkę na połowie rywali
  90' Spotkanie przedłużone o 3 minuty
  89' Piłka przelatuje przez pole karne bełchatowian, akcję zamyka Pietrasiak, który lewą nogą trafia w piłkę...Malarz broni instynktownie na linii bramkowej!
  88' Żółta kartka dla Telichowskiego za ostry wślizg w Malinowskiego, chociaż obrońca GKS-u chyba trafił jednak w piłkę... Będzie rzut wolny z 18 metrów z boku pola karnego
  86' Dużo zamieszania w polu karnym "Brunatnych". Piłka była wybijana i co chwila w nie wracała, ale w końcu udało się wyjaśnić sytuację

W końcu dobrą piłkę dostał Mak, który urwał się obrońcom i strzelił mocno z lewej strony pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wróciła pod nogi Maka, który wystawił ją do nadbiegającego przed bramkę Komołowa

83' GOOOOLLLL!!! 1:1! Komołow!
  80' Chmiel znów szuka w polu karnym Malinowskiego, ale piłkę łapie Malarz
  78' Poźniak znów nieporadnie pod swoim polem karnym, piłkę zabiera mu Chmiel, wrzuca w pole karne... Malinowski przyjmuj, ale Baranowski wyjaśnia sytuację
  76' Potrójna zmiana w GKS-ie. Turkovs wchodzi za Bartosiaka, Szymański za Rachwała, a Komołow za Wrońskiego
  76' Sloboda pojawia się na murawie w miejsce Lenartowskiego. Iwański próbuje zaskoczyć Malarza, ale ten czujnie wybija
75' Kontra gospodarzy, Chmiel wychodzi sam na sam, ale Malarz świetnie broni nogą
  74' Żółta kartka dla Sawali, a druga dla Chmiela
  Patejuk uderzył z półobrotu sprzed pola karnego, nie dając szans zasłoniętemu Malarzowi. Wcześniej Poźniak zbyt krótko wybijał piłkę z pola karnego, a później nikt nie zaatakował Iwańskiego, po którego zagraniu futbolówka trafiła do strzelca gola
  72' GOL! 1:0! Sylwester Patejuk!
  70' Dużo nieporozumienia w szeregach obronnych bielszczan. Znów pogubił się Konieczny, ale sytuację wyjaśnia Pesković
  69' Rachwał strzela z dystansu... piłka przelatuje tuż nad poprzeczką
68' Patejukowi zabrakło kilku centymetrów, żeby wykorzystać długie podanie na wolne pole. Piłka w rękach Malarza
  66' Pada w środku boiska Poźniak. Sędzia odgwizduje faul, ale nie karze Koniecznego kartką, choć było to uderzenie w twarz
  64' Murawę opuszcza Korzym, w jego miejsce wbiega Patejuk
  62' Michał Mak w ostatniej chwili uprzedzony do obrońców. Skrzydłowy "Brunatnych" już przymierzał się, żeby się odwrócić i uderzyć z powietrza
  61' Bełchatowianie po zmianie stron grają odważniej. Brakuj jednak ostatniego podania
  57' Żółta kartka dla Iwańskiego za to przewinienie na Maku, który jest opatrywany przez masażystów. Z wolnego z 30 metrów wrzuca Poźniak...nikt nie przecina toru lotu piłki i Pesković w ostatniej chwili wybija na róg
56' Brzydki faul bez piłki na Maku
  55' Żółta kartka dla Michała Maka
  53' Michał Mak zmienił stronę na prawą i zbiegł do środka z piłą. Jego strzał był jednak niecelny
  52' Sokołowski przejmuje piłkę na 25. metrze od bramki bełchatowian, zbiega do środka i strzela, ale zbyt mocno. Malarz łapie bez problemów
  49' W końcu składna akcja na lewym skrzydle. Michał Mak zagrał do obiegającego go Mójty, kończy się na rzucie rożnym. Z narożnika wrzuca Poźniak... Najwyżej skacze Baranowski, ale jego strzał niecelny
  47' Żółta kartka dla Bartosiaka za faul w środkowej strefie
46' Rozpoczęła się druga połowa tego spotkania. Jedna zmiana w zespole Podbeskidzia. Za Kołodzieja będzie grał Malinowski. Od razu rezerwowy zaszalał na lewej stronie, akcję kiksem kończy Korzym
  Koniec pierwszej połowy. PGE GKS Bełchatów szczęśliwie remisuje z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bardzo widoczny jest brak przede wszystkim Basty na prawej obronie
  45' Dobre dośrodkowanie Mójty z rzutu rożnego... Telichowski skacze najwyżej, ale źle trafia w futbolówkę, która przelatuje obok bramki
  44' Wroński przejmuje piłkę, dobiega do pola karnego gospodarzy i wrzuca... piłka trafia w Koniecznego i wylatuje za linię końcową. Wyglądało to jakby futbolówka trafiła w rękę Koniecznego, ale róg
  43' Żółta kartka dla Rachwała za faul w środku pola
  39' Michał Mak rusza samotnie, mija dwóch zawodników, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę i Konieczny ją przejmuje
38' Malarz dalekim wyjściem na 16. metr uprzedza Chmiela i wybija daleko na aut
  37' Wrzutka Bartosiaka w pole karne...wprost w ręce Peskovicia
  36' Faul Rachwała w środku pola, sędzia nie pokazuje żółtej kartki, choć wyglądało to na faul taktyczny
  34' Ładna akcja Podbeskidzia, którzy wymienili kilkanaście podań, wychodząc z piłką z własnej połowy przed pole karne goście. Baranowski wybija na róg
  31' Poprzeczka! Po chwili dobitkę z linii bramkowej wybijają bełchatowianie. Szans nie wykorzystał Korzym
  30' Malarz świetnie interweniuje, wybijając na rzut rożny po strzale ze środka pola karnego w wyniku Chmiela
27' W końcu goście rozgrywają dłużej akcję, przechodząc pod pole karne rywali. Kończy się na zbyt mocnym dośrodkowaniu Mójty z lewej strony
  25' Duże problemy bełchatowian z rozegraniem piłki. Bielszczanie dobrze grają pressingiem, widać też brak bocznych podstawowych obrońców
  23' Wroński źle przyjmuje piłkę, aut dla gospodarzy
  21' Prosta strata Poźniaka na własnej połowie, dośrodkowanie wzdłuż bramki Malarza... nikt nie przeciął toru lotu piłki
  18' Błąd obrońców Podbeskidzia, Wroński przejmuje piłkę na 7. metrze od bramki Peskovicia! Strzał...niecelnie... Wroński miał przed sobą tylko Peskovicia
  17' Iwański strzela, Malarz broni do boku. Po chwili Malarz znów musi interweniować po dziwnym uderzeniu Sokołowskiego
15' Iwański mocnym strzałem z 13 metrów kończy rzut rożny bielszczan. Piłka przeleciała daleko od bramki
  13' Niezła okazja gości. Mójta wrzuca z rzutu wolnego z 25. metra po skosie od bramki Peskovicia, ale gospodarze wybijają bez problemów
  11' Wroński zgubił piłkę, bielszczanie wrzucają w pole karne, jednak dobra interwencja obrońców
  8' Pada w polu karnym bełchatowian jeden z rywali, ale gwizdek sędziego milczy. Wydaje się, że słusznie
  7' Konieczny nerwowo podaje do Peskovicia, Bartosiak był blisko, jakby bramkarzowi gospodarzy piłka wyleciała z rąk
  5' Pierwsze minuty pod znakiem walki w środku pola. Na razie lepsze akcje ofensywne gospodarzy

1' Punktualnie o 18 rozpoczęło się to spotkanie. Bełchatowianie w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach, bielszczanie w białych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach.

Godzina 17.29 Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie. Kibice powoli gromadzą na trybunach. Do składów dodajmy tylko, że w drużynie "Brunatnych" z powodu kontuzji brakuje Mateusza Maka, Adriana Basty i Alexisa Norambueny, co oznacza, że z zawodników podstawowego składu grających na bokach został tylko Michał Mak. Nie wystąpi również Ślusarski, który jeszcze pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Górnikiem Łęczna
  Godzina 17.19 Rezerwowi w Podbeskidziu to: R. Zajac - A. Deja, F. K. Adu, P. Malinowski, A. Sloboda, S. Patejuk, R. Demjan. Trenerm jest Leszek Ojrzyński
  Godzina 17.18 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: E. Zubas - M. Flis, P. Witasik, D. Szymański, A. Prokić, P. Komolov, D. Turkovs. Trenerem jest Kamil Kiereś
  Godzina 17.13 Jesteśmy już na stadionie. Za chwilę podamy składy obu drużyn. W GKS-ie kilku nieobecnych