Trzeci polski medal w Tokio. Srebro kajakarek

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 w wyścigu na 500 metrów. To trzeci polski krążek na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Wtorkowy poranek czasu polskiego był szczęśliwy dla naszych olimpijczyków. Na wodnym torze po medal sięgnęły Karolina Naja i Anna Puławska. Kajakarki zajęły drugie miejsce w wyścigu K2 na 500 metrów. Polki przegrały tylko z Nowozelandkami - Lisy Carrington i Caitlin Regal.

"Biało-Czerwone" straciły do zwyciężczyń niespełna jedną sekundę. Trzecie linię mety minęły Danuta Kozak i Dory Bodonyi z Węgier.

Dla Nai to już trzeci olimpijski krążek. Wcześniej zdobyła brąz w Londynie w 2012 roku i brąz w Rio de Janeiro w 2016 roku. Puławska debiutuje na igrzyskach.

Ułamki sekund zdecydowały, że z brązu nie mogła cieszyć się jeszcze Marta Walczykiewicz. W konkurencji K1 na 200 metrów zajęła ona czwarte miejsce.

Polscy sportowcy w Tokio zdobyli do tej pory trzy medale - jeden złoty i dwa srebrne.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".