Trzy kolejne medale Polaków na Mistrzostwach Europy

Srebrne medale Pawłów Wojciechowskiego w skoku o tyczce i Fajdka w rzucie młotem oraz brązowy Joanny Jóźwik w biegu na 800 metrów - to kolejne sukcesy Polaków w Zurychu.

Do siedmiu medali podczas Mistrzostw Europy w lekkoatletyce polscy sportowcy dorzucili trzy kolejne. Srebro w skoku o tyczce wywalczył Paweł Wojciechowski. Zawodnik SL WKS-u Zawisza Bydgoszcz przegrał tylko z rekordzistą świata Renaud Lavillenie z Francji.

Także na drugim miejscu rywalizację ukończył Paweł Fajdek. Zawodnik KS Agrosu Zamość zdobył srebro w rzucie młotem. W najlepszej próbie osiągnął 82,05 m. Zwycięzca, Krisztian Pars rzucił natomiast 82,69 m.

Trzeci medal zdobyła Joanna Jóźwik w biegu na 800 metrów. Zawodniczka AZS-u AWF Warszawa po raz pierwszy uzyskała czas poniżej dwóch minut. Wynik 1.59,63 pozwolił zajęć trzecią pozycję.

Polscy lekkoatleci na Mistrzostwach Europy w Zurychu mają już 10 medali.