Złoty medal Kszczota! Kuciapski srebrny

Adam Kszczot (RKS Łódź) wygrał bieg na 800 metrów i zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Srebro wywalczył Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa).

Świetnie zaprezentowali się Polacy w biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. W finale najlepszy okazał się Adam Kszczot (RKS Łódź). Łodzianin przez ponad 500 metrów utrzymywał się na 4. miejscu. Później przesunął się na trzecie, a na ostatnim wirażu wyprzedził drugiego Marcina Lewandowskiego i prowadzącego od startu Francuza Pierre-Ambroise'a Bosse'a.

Kszczot na ostatniej prostej jeszcze przyspieszył i z dużą przewagą zwyciężył (czas 1:44,15). Kapitalnym finiszem popisał się inny z Polaków. Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa) na ostatnich 50 metrach przesunął się z piątej na drugą pozycję i wywalczył srebro. Co ciekawe, Kuciapski wcześniej też biegał w RKS-ie Łódź. Podobnie jak Kszczota, trenował go Stanisław Jaszczak.

Trzecie miejsce zajął Irlandczyk Mark English. Lewandowski finiszował piąty, a faworyt Bosse ostatni - ósmy.