Janowicz przegrał z Benneteau

Jerzy Janowicz odpadł z turnieju ATP w Cincinnati. W 3. rundzie przegrał z Julienem Benneteau.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Na 3. rundzie zakończyła się przygoda Jerzego Janowicza z tegorocznym turniejem ATP w Cincinnati. Łodzianin przegrał z Julienem Benneteau 0:2.

Pierwszy set to wyrównana walka. Pierwszą okazję na przełamanie miał Polak, w siódmym gemie. Francuz bez problemu się jednak wybronił. Cztery gemy później sytuacja się powtórzyła. Niestety Janowicz znów nie wykorzystał okazji, a chwilę później sam stracił swoje podanie i przegrał partię 5:7.

W drugim secie tenisista MKT Łódź pogubił się w polu serwisowym. Stracił dwa gemy i przegrał 1:6.

Była to dopiero pierwsza porażka Janowicza w czwartym starciu z Benneteau. Mimo to, "Jerzyk" w Cincinnati zdobył punkty rankingowe, a przede wszystkim wygrał dwa mecze, w tym z wyżej notowanym Grigorem Dimitrovem.