Janowicz ograł Dimitrova w Cincinnati

Jerzy Janowicz wygrał z Grigorem Dimitrovem w 2. rundzie turnieju ATP w Cincinnati.

Dużym sukcesem zakończył się środowy (13 sierpnia) mecz Jerzego Janowicza na turnieju ATP w Cincinnati. Łodzianin w drugiej rundzie pokonał Grigora Dimitrova 2:1.

W pierwszym secie obaj tenisiści pewnie grali przy swoim podaniu. Do stanu 4:4 nie było gry na przewagi. Wtedy jednak Janowicz przełamał przeciwnika, zwyciężając gema do zera. Po chwili zakończył partię przy drugiej piłce setowej.

Drugiego seta błyskawicznie mógł wygrać Dimitrov. Bułgar dwukrotnie złamał Polaka i prowadził już 5:1. Wtedy "Jerzyk" odrobił jedno przełamanie i następnie wygrał swojego gema. Kolejnego na swoją korzyść rozstrzygnął jednak Dimitrov.

W decydującym secie Janowicz już za pierwszym razem przełamał przeciwnika. Prowadzenia nie oddał do końca. Wygrał 6:3 i cały mecz 2:1.

Dla Janowicza to duży sukces, bowiem w ostatnich miesiącach więcej było rozczarowań niż pozytywnych występów. W 3. rundzie tenisista MKT Łódź zmierzy się z Francuzem Julienem Benneteau.