ŁKS przegrywa decydujący mecz. Górnik Łęczna w PKO Ekstraklasie [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Górnikiem Łęczna 0:1 w meczu decydującym o awansie do PKO Ekstraklasy.

ŁKS ŁÓDŹ - GÓRNIK ŁĘCZNA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna
0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 S. Krykun (12. minuta)

Pirulo (ŁKS) Cierpka, Banaszak, Tymosiak (Górnik)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

KONIEC! Górnik Łęczna w PKO Ekstraklasie! Nie można odmówić łodzianom braku ambicji i zaangażowania, ale, żeby wygrać, trzeba wykorzystywać stwarzane okazje. Dzisiaj tę jedną wykorzystali łęcznianie - w 12. minucie jedynego gola strzelił Serhij Krykun

90'+4 Midzierski zatrzymuje Trąbkę na środku

90'+2 Pirulo strzela prosto w Gostomskiego

90' Doliczonych co najmniej pięć minut

90' Janczukowicz niecelnie strzela

90' Janczukowicz mało zdecydowanie w polu karnym Górnika

89' Moros już jako środkowy napastnik

86' Sekulski nie dał rady strzelić z 20 metrów

82' Rygaard zmienia Ricardinho

81' Banaszak pudłuje w sytuacji sam na sam

80' Pirulo trafia w poprzeczkę!

79' Faul Tosika na własnej połowie

77' Sekulski za Domingueza, Tosik zmienia Rozwandowicza

75' Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale Ricardinho nie zdołał trafić w piłkę, Klimczak nie znalazł miejsca do strzału

74' Kolejny zawodnik Górnika potrzebuje pomocy medycznej

73' Rzut rożny dla łodzian

70' Pajnowski zmienia Baranowskiego

69' Baranowski nie da rady grać dalej

67' Następny rzut rożny dla Górnika

66' I znów z narożnika rozpoczną łęcznianie

64' Kolejny korner dla gości

63' Rzut rożny dla gości, Arndt sparował po strzale Banaszaka

61' Baranowski ucierpiał, potrzebna pomoc medyczna

60' Janczukowicz trafia w Gostomskiego

60' Kalinkowski zmienia Cierpkę

59' Janczukowicz zmienia Gryszkiewicza

58' Mocny strzał Domingueza z 17 metrów. Gostomski pewnie łapie

57' Do wejścia szykuje się Janczukowicz. Łodzianie w drugiej połowie częściej atakują lewą stroną

54' Zablokowane dośrodkowanie Klimczaka

52' Ricardinho w ostatniej chwili zatrzymany przez Midzierskiego! Lewą stroną przedarł się Trąbka, zagrał wzdłuż bramki, ale Midzierski zdążył przed Ricardinho

47' Niedokładne dośrodkowanie Maka

46' O godzinie 21.50 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi 1:0

45'+8 Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, ale Rozwandowicz zdołał zablokować strzał Krykuna

45'+6 Poprzeczka! Strzelał Baranowski

45'+2 Trwa jeszcze przerwa w grze spowodowana dymem z rac

45' Doliczona jedna minuta

43' Banaszak ogląda żółtą kartkę za faul na Rozwandowiczu

41' Klimczak zagrał w pole bramkowe - Ricardinho nie wybiegł zza pleców obrońców, jednak niewiele brakowało, a pogubiliby się łęcznianie i wpakowali piłkę do własnej siatki

39' Pirulo pudłuje z 10 metrów! Hiszpan strzelał prawą nogą po dograniu z boku Wolskiego

37' Zblokowany strzał Pirulo, łapie Gostomski

36' Żółta kartka dla Cierpki

35' Arndt łapie po strzale Krykua

33' Gra wznowiona

32' Gostomski opatrywany na murawie

30' Wolski wyszedł sam na sam z Gostomskim, ale nie opanował piłki

30' Trąbka zatrzymany na lewym skrzydle

28' Duża przewaga w posiadaniu piłki łodzian - 72 proc. do 28 proc.

27' Dominguez zablokowany na 25. metrze

25' Nieudane podanie prostopadłe Morosa do Wolskiego

23' Pirulo ogląda żółtą kartkę. Ełkaesiacy zdziwieni. Hiszpan faulował, ale nie spodziewaliśmy się, że to już będzie żółta kartka. Tam arbiter skonsultował się chyba z liniowym

20' Rzut wolny dla łodzian, nie ma żółtej kartki, choć dwa ostre wślizgi na nogi łodzian. Sędzia na razie tylko słownie uspokaja gości

18' Korner dla łodzian po udanej akcji

16' Dominguez pudłuje z ok. 23 metrów

14' Zablokowany strzał Domingueza z 16 metrów

Mak uciekł prawym skrzydłem, dośrodkował na dalszy słupek, a tam Krykun uciekł Wolskiemu i pokonał Arndta

12' GOL! 0:1! Serhij Krykun!

10' Ricardinho faulowany w kontrze

9' Kukułowicz dośrodkował z wolnego, ale za krótko

7' Midzierski uprzedził Ricardinho po zagraniu Wolskiego. Prostopadle wcześniej podawał Dominguez. Róg

5' Od początku trwa walka w środku pola. Teraz Pirulo zatrzymany na prawym skrzydle

1' Pierwszy strzał z dystansu Domingueza

1' Punktualnie o godzinie 20.40 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na zielono-czarno-zielono, gospodarze na biało-czerwono-biało

20.35 Jest też grupa kibiców z Łęcznej, także będzie na pewno gorąca atmosfera

20.30 Rezerwowi w ŁKS-ie: M. Kot - M. Dąbrowski, O. Koprowski, J. Tosik, M. Bąkowicz, M. Rygaard T. Nawotka, P. Janczukowicz, Ł. Sekulski. Trenerem jest Marcin Pogorzała

Godzina 20.26 Na ławce rezerwowych Górnika zasiądą dzisiaj: A. Kostrzewski - K. Pajnowski, A. Jagiełło, G. Matei, K. Struski, B. Kalinkowski, M. Goliński, P. Wojciechowski, K. Rozmus. Trenerem jest Kamil Kiereś

Przypomnę, że trwa już nasze przedmeczowe studio w specjalnej Strefie Kibica Radia Łódź:

D. Arndt - M. Wolski, C. Moros, A. Marciniak, A. Klimczak, Pirulo, A. Dominguez, M. Rozwandowicz, M. Trąbka, P. Gryszkiewicz, Ricardinho

M. Gostomski - A. Cierpka, T. Midzierski, P. Baranowski, Leandro, M. Mak, B. Śpiączka, T. Tymosiak, B. Kukułowicz, S. Krykun, P. Banaszak

19.58 Fani powoli zajmują swoje miejsca. Na rozgrzewce są już bramkarze obu drużyn. A kto wystąpi od pierwszej minuty? Już za chwilę pierwsze składy. Mogę tylko zdradzić, że w ŁKS-ie, z powodu urazów, zabraknie dzisiaj Arkadiusza Malarza i Kamila Dankowskiego

19.56 Łodzianie chcą natomiast wykorzystać to, że mogą zagrać u siebie. Na trybunie będzie ok. 2,5 tys. kibiców

19.55 Łęcznianie nie ukrywają, że przyjechali do Łodzi po marzenia

19.50 O tym jak ważne to spotkanie, niech świadczy zainteresowanie, jakie ono wzbudza. Marcin Gortat wstawił w mediach społecznościowych post, że leci helikopterem z Tarnowa, gdzie był na meczu żużlowym. Na spotkanie czeka też jeden z byłych piłkarzy ŁKS-u - Tomasz Wieszczycki

Godzina 19.45 Dzień dobry! Do wielkiego finału Fortuna 1. Ligi pozostała niespełna godzina. O godzinie 20.40 na murawę stadionu im. Władysława Króla wybiegną piłkarze ŁKS-u i Górnika Łęczna. Kto wygra, ten awansuje. W przypadku remisu, czeka nas dogrywka, a później ewentualnie rzuty karne. Także półśrodków tu dzisiaj nie będzie! Zapraszam!