Widzew wypunktowany w końcówce. Już bez szans na baraże [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z GKS-em Tychy 0:2. Łodzianie dobrze prezentowali się przez większość spotkania, ale w końcówce stracili dwie bramki. Widzewiacy już bez matematycznych szans na baraże o PKO Ekstraklasę.

WIDZEW ŁÓDŹ - GKS TYCHY [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - GKS Tychy
0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 K. Kargulewicz (89. minuta) 0:2 Ł. Grzeszczyk (90. minuta)

Kun, Poczobut, Michalski, Samiec-Talar, Robak (Widzew) Nedić (GKS)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

KONIEC! Widzew przegrywa 0:2 po dobrej grze przez prawie całe spotkanie i fatalnej końcówce! Najpierw błąd popełnił bramkarz Kudrjavcevs, a później były widzewiak - Łukasz Grzeszczyk trafił z 11 metrów po dyskusyjnym rzucie karnym. To dopiero druga porażka łodzian u siebie w tym sezonie - pierwszy raz widzewiacy przegrali w Derbach Łodzi. Widzewiacy już nawet bez matematycznych szans na baraże, tyszanie cały czas w walce o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy

Grzeszczyk strzelił mocno, Kudrjavcevs wyczuł intencję, ale piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki Widzewa. Jeszcze prowokacyjna radość Grzeszczyka

90'+4 GOL! 0:2! Łukasz Grzeszczyk!

90'+3 Rzut karny dla GKS-u! Moneta urwał się na prawym skrzydle, ściął do środka w pole karne Widzewa i upadł. Wydawało się, że to mogła być próba wymuszenia, ale Becht trzymał rywala. Pozostaje pytanie, czy to faktycznie było już w polu karnym. Mają pretensje widzewiacy - największe Robak, za co ogląda on żółtą kartkę

90'+2 Kibice skandują "Daniel Tanżyna!"

90'+2 Tyszanie teraz mądrze próbują utrzymać piłkę na połowie Widzewa

Żytek podał prostopadle na lewe skrzydło do Grzeszczyka. Kapitan GKS-u dobiegł do linii końcowej i wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Lewicki nie zdołał w nią trafić, a Kudrjavcevs zamiast łapać, to odbił zbyt krótko. Do piłki dopadł Kargulewicz i technicznym strzałem umieścił ją w siatce przy dalszym słupku. Fatalny błąd bramkarza Widzewa, już kolejny w tej rundzie...

89' GOL! 0:1! Kamil Kargulewicz!

89' Hanousek ograł Stebleckiego i Żytka w polu karnym tyszan, ale później się pogubił

88' Nowak wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Szeligi z lewego skrzydła

87' Kun na spalonym po podaniu na wolne pole od Robaka

87' Zmarnowali kontratak tyszanie. Z piłką ruszył Kargulewicz, ale później źle zagrał Grzeszczyk

86' Kargulewicz wchodzi w miejsce Norkowskiego

85' Becht bardzo czujny w defensywie, zatrzymał na środku piłkę, chroniąc zespół przed kontratakiem rywali

85' Robak wywalczył rzut rożny

84' Grudniewski zastępuje Tanżynę

83' Tanżyna wymaga zmiany. Cierpi teraz na murawie, łapiąc się za mięsień dwugłowy uda

83' Kuna do końca naciskał w polu karnym Widzewa

81' Moneta ruszył środkiem z kontrą, Poczobut za nim wracał, ale - z uwagi na żółtą kartkę - nie zdecydował się faulować. Moneta w końcu strzelił z ok. 22 metrów... piłka po odbiciu się od obrońców Widzewa trafia w ręce Kudrjavcevsa

80' Robak zagrał z prawej strony na środek, przed pole karne GKS-u, jednak Samiec-Talar nie zdołał wyprzedzić rywala

77' Grzeszczyk za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Nowak

77' Michalski schodzi z boiska, trzymając się za pachwinę, w jego miejsce melduje się Kosakiewicz

76' Jakaś kontuzja Michalskiego, który położył się na murawie

75' Nowak dobrze się ustawił przy prostopadłym podaniu Żytka do Lewickiego

75' Moneta huknął z dystansu... pudło!

74' Żółta kartka dla Samca-Talara

73' Kiks Nedicia, piłka po jego zagraniu poleciała w stronę bramki, ale czujny był Jałocha

72' "Wyjechali" z piłką za linię końcową goście

70' Tanżyna nie dał rady strzelić z główki, piłka odbiła się od Nedicia, ale Robak się nie połapał i złapał ją Jałocha

68' Moneta wchodzi za Biela, Steblecki za Piątka

67' Michalski na spalonym, ale świetnie wypatrzył go Hanousek, który zagrał prostopadle

67' Robak zmienia Tomczyka, Samiec-Talar wchodzi za Ameyawa

66' Michalski miał trochę miejsca, ruszył do przodu i wbiegł z prawej strony pola karnego, ale po jego płaskim strzale żadnych problemów nie miał Jałocha

64' Połap zmienia Mańkę

64' Szeliga źle przyjął sobie piłkę po zgraniu Biela

62' Mańka na spalonym po zgraniu piłki przez Lewickiego. Mańka potrzebuje jeszcze pomocy medycznej, a - jak pokazuje Lewicki - także zmiany

62' Stępiński uprzedził Biela w walce o górną piłkę

62' Łodzianie radzą sobie po centrze Grzeszczyka

61' Za wysokie dośrodkowanie Piątka do Biela!

58' Zbyt mocne dośrodkowanie Bechta z głębi pola

57' Nedić blokuje dośrodkowanie Bechta z lewej strony. Korner

56' Poczobut faulowany na połowie GKS-u, ale widzewiacy nie wykorzystali tego rzutu wolnego

55' Zablokowane dośrodkowanie Michalskiego. Rzut rożny

52' Biel ściął z lewej strony do środka i strzelił z ok. 17 metrów... pudło!

49' Jałocha łapie piłkę toczącą się do swojego lewego słupka

49' Zblokowany strzał Hanouska z ok. 20 metrów

47' Grzeszczyk przyblokowany na linii pola karnego Widzewa

46' Ameyaw ucierpiał w walce o górną piłkę z Żytkiem. Obejdzie się jednak bez pomocy medycznej

46' O godzinie 18.43 rozpoczęła się druga część gry. Jak na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Poczobut jeszcze po gwizdku idzie do sędziego, dyskutować... koledzy powinni go zdecydowanie odciągnąć, bo w przerwie też można obejrzeć kartkę... Wracamy za ponad 10 minut

45'+1 Złe dośrodkowanie Kuna z prawego skrzydła

45' Sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

45' Faul Poczobuta na połowie GKS-u. Poszedł w ruch łokieć pomocnika Widzewa, który protestuje. Tanżyna z impetem dobiegł do arbitra, stając w obronie kolegi. Goście domagają się drugiej żółtej kartki dla Poczobuta. Sędzia główny konsultuje się z liniowym... ostatecznie nie ma żółtej kartki, choć było to starcie niemal identyczne jak to sprzed chwili, kiedy kartkę obejrzał Nedić. Może mówić o wielkim szczęściu Poczobut

42' Kun ściął z lewego skrzydła do środka i strzelił z ok. 18 metrów... pudło!

42' Kombinacyjne rozegranie wolnego przez łodzian, próba strzału Tomczyka jednak zablokowana i Michalski wyciął Grzeszczyka, który ruszał z kontrą. Żółta kartka

41' Nedić ogląda żółtą kartkę za faul na Kunie przed narożnikiem pola karnego tyszan

40' Becht wygrał walkę w powietrzu po dośrodkowaniu Grzeszczyka z narożnika

39' Rzut rożny dla gości

39' Jałocha pewnie broni po strzale Stępińskiego z 25 metrów

38' Grzeszczyk w ostatniej chwili uprzedził Poczobuta we własnej szesnastce. Podawał Becht

37' Świetne podanie prostopadłe Hanouska z pierwszej piłki, Tomczyk strzelił z ostrego kąta... Jałocha odbija na rzut rożny!

36' Fatalna interwencja Kudrjavcevsa po dośrodkowaniu Mańki. Biel jednak dobrze przyblokowany przez obrońców, którzy w ostatniej chwili zasłonili pustą bramkę!

35' Po dośrodkowaniu Ameyawa, Tomczyk z sześciu metrów kiksuje z półwoleja

35' Mocne starcie bark w bark Piątka z Kunem. Górą pomocnik GKS-u

33' Widzewiacy mają przewagę w środku pola, groźniej też atakują. Goście zdecydowanie czekają na okazje do kontrataków

30' Kun za mocno zagrał sobie piłkę w polu karnym tyszan i ostatecznie sfaulował jeszcze Mańkę

29' Ameyaw skiksował przy próbie strzału z półwoleja

28' Nedić w ostatniej chwili uprzedził Kuna

27' Piątek opatrywany na murawie. Zobaczymy czy będzie w stanie dalej grać

26' Poczobut ogląda żółtą kartkę za bardzo ostry faul na Piątku. Rzut wolny dla tyszan tuż przed linią boczną pola karnego Widzewa

25' Nowak nie dał rady skutecznie strzelić z główki po dośrodkowaniu z wolnego

25' Hanousek faulowany przez Biela na lewym skrzydle

23' Stępiński faulowany tuż przed linią boczną pola karnego GKS-u. Gospodarze domagają się rzutu karnego, ale przewinienie było chyba minimalnie przed linią

21' Michalski faulowany w środku pola

19' Grzeszczyk na spalonym

18' Piątek poślizgnął się w polu karnym Widzewa po głębokim dośrodkowaniu Mańki

15' Widzewiacy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Grzeszczyka z wolnego

14' Niecelny strzał Poczobuta z dystansu

13' Kun ściął z prawej strony do środka po dobrym prostopadłym podaniu Hanouska. Strzał skrzydłowego Widzewa jednak zbyt mocny i w sam środek - Jałocha łapie bez problemu

11' Mańka i Biel na spalonym po zgraniu głową Lewickiego

10' Żółta kartka dla Kuna za faul na Piątku, zatrzymujący na środku boiska kontrę tyszan

9' Rzut wolny dla widzewiaków na połowie GKS-u

7' Jakiś problem Lewickiego, ale na razie gra dalej

6' Poczobut nie trafił w piłkę, stojąc ok. 12 metrów przed bramką przyjezdnych!

5' Jałocha pokazał stalowe nerwy, kiwając w miejscu Tomczyka. Miało to miejsce metr przed bramką gości

2' Piłka przeleciała za plecami Lewickiego, który stał na siódmym metrze od bramki Widzewa!

1' Punktualnie, o godzinie 17.40, rozpoczęło się to spotkanie. Tyszanie na czarno, łodzianie na czerwono

Rezerwowi w Widzewie: K. Reszka - M. Grudniewski, Ł. Kosakiewicz, P. Mikulić, Caique, M. Możdżeń, P. Samiec-Talar, K. Czubak, M. Robak. Trenerem jest Marcin Broniszewski

Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: A. Odyjewski - K. Kargulewicz, D. Kasprzyk, Ł. Moneta, O. Paprzycki, D. Połap, S. Steblecki, M. Stefaniak, K. Wołkowicz. Trenerem jest Artur Derbin

Wyjściowe składy

V. Kudrjavcevs - P. Stępiński, K. Nowak, D. Tanżyna (84. M. Grudniewski), F. Becht, D. Kun, M. Hanousek, M. Michalski (77. Ł. Kosakiewicz), B. Poczobut, M. Ameyaw (67. P. Samiec-Talar), P. Tomczyk (67. M. Robak)

K. Jałocha - M. Mańka (64. D. Połap), N. Nedić, B. Szeliga, K. Szymura, B. Biel (68. Ł. Moneta), Ł. Norkowski (86. K. Kargulewicz), W. Żytek, Ł. Grzeszczyk, K. Piątek (68. S. Steblecki), Sz. Lewicki

17.22 Już na rozgrzewce urazu doznał Jakub Wrąbel, który miał rozpocząć to spotkanie w pierwszym składzie. Zastąpi go Vjaceslavs Kudrjavcevs, a na ławce zasiądzie Konrad Reszka. Pełne składy już za chwilę

Godzina 17.20 Dzień dobry! Przed nami pierwszy mecz 32. kolejki Fortuna 1. Ligi. Widzew podejmuje GKS Tychy, który nadal ma szansę na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Widzewiacy dzisiaj mogą stracić nawet matematyczne szanse na baraże.