ŁKS lepszy w derbach regionu od GKS-u. Zadecydował karny [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z GKS-em Bełchatów 1:0. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Antonio Dominguez w 87. minucie meczu.

ŁKS ŁÓDŹ - GKS BEŁCHATÓW [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - GKS Bełchatów
1:0 (0:0)

Bramki: A. Dominguez (87. minuta, karny)

Czerwona kartka: Mas (GKS)
Pawlik, Mas x2, Bartków (GKS)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u, ostatecznie wybija Moros, a sędzia w tym czasie kończy to spotkanie! ŁKS wygrywa minimalnie po trafieniu z rzutu karnego Antonio Domingueza. GKS w coraz trudniejszej sytuacji, bo swój mecz wygrało Zagłębie Sosnowiec, a punkt zdobyła też Resovia Rzeszów. Bełchatowianie mają do rzeszowian dwa punkty straty. Łodzianie ze stratą jednego punktu do drugiego Górnika Łęczna

90'+6 Tosik wybija na rzut rożny po centrze Szymorka. Otczenaszenko biegnie w pole karne ŁKS-u. Piłka meczowa! Magiera ustawia piłkę w narożniku

90'+5 Tosik uspokajany przez sędziego. Bełchatowianie źle wznawiają grę z autu. Ełkaesiakom się teraz nie śpieszy

90'+3 Po dośrodkowaniu Magiery z wolnego, na linii pola karnego łodzian faulowany Dominguez

90'+3 Sędzia skrupulatnie nakazuje Magierze przesunąć piłkę dwa metry do tyłu przed wykonaniem rzutu wolnego

90'+1 Szymorek zatrzymuje w swoim polu karnym Tosika, Otczenaszenko jednak w pośpiechu wybija piłkę za linię boczną, próbując szybko rozpocząć

90' Sędzia do drugiej połowy dolicza co najmniej pięć minut

89' Zalepa wchodzi w miejsce Pawlika

88' Otczenaszenko wyjściem na 25. metr od własnej bramki uprzedził Ricardinho

Dominguez strzelił w lewy róg bramki Otczenaszenki, ten rzucił się w prawo i jest pierwszy gol w tym spotkaniu

87' GOL! 1:0! Antonio Dominguez!

86' Rzut karny dla ŁKS-u! Piłka po dośrodkowaniu Rygaarda trafiła w rękę Pawlika, który wślizgiem próbował tę centrę zablokować. Piłkę na 11. metrze ustawia Dominguez

85' Nie spieszy się przyjezdnym. Magiera spokojnie ustawia piłkę w narożniku i dośrodkowuje na krótki słupek. Tam dobrze nabiegał Hilbrycht, ale źle ułożył głowę przy tym strzale z powietrza

84' Rzut rożny dla bełchatowian po akcji Grzelaka lewym skrzydłem

82' Spóźniony Tosik fauluje Hilbrychta. Obyło się bez kartki

81' Wolski zmienia Nawotkę

81' Ricardinho pudłuje z ostrego kąta po strzale z główki

80' Za mocne wstrzelenie piłki przez Nawotkę

79' Laskowski schodzi za linię boczną w jego miejsce, debiutujący dzisiaj w barwach "Brunatnych" - Sabala

77' Ricardinho zatrzymany na 18. metrze przed bramką GKS-u

76' Gryszkiewicz strzela z 11 metrów... piłka odbija się od jednego z bełchatowian i przelatuje obok dalszego słupka Otczenaszenki, który stał jak wryty!

75' Rzut rożny dla łodzian. Dominguez zastępuje w międzyczasie Trąbkę

74' Teraz zablokowane podanie Ricardinho. To wszystko na 25. metrze od bramki GKS-u

74' Niedokładnej podanie Rygaarda

73' HIlbrycht zagrywa głową po dośrodkowaniu Szymorka z wolnego, ale za lekko, żeby zaskoczyć Malarza

72' Sędzia Gil uspokaja tym razem trenera Węglewskiego

71' Otczenaszenko na posterunku po strzale z dystansu w wykonaniu Rygaarda

71' Gra wznowiona

70' Grzelak musiał zejść za linię boczną, aby zmienić buty. Gra na chwilę wstrzymana

69' Ricardinho zbyt lekko strzela, żeby zaskoczyć Otczenaszenkę

68' A w zakończonym niedawno innym meczu Fortuna 1. Ligi Widzew przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Więcej o tym spotkaniu tutaj

67' Ricardinho zmienia Klimczaka, Gryszkiewicz zastępuje Janczukowicza

Poniżej pierwsze galeria zdjęć z tego meczu:

63' Sędzia Paweł Gil uspokaja trenera Ireneusza Mamrota

61' Grzelak zmienia Żurka, Koziara zastępuje Flaszkę

60' Pirulo "zatańczył" z piłką na linii pola karnego GKS-u, ale górą obrońcy gości

57' Nawotka pada w polu karnym bełchatowian. Gwizdek sędziego milczy

56' Klimczak nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu Nawotki

54' Sobociński faulował w polu karnym gości

52' Janczukowicz nie doskoczył wystarczająco do piłki, żeby strzelić w bramkę

50' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Masa! GKS w dziesiątkę

48' Bartków ogląda żółtą kartkę. Faulowany na własnej połowie Pirulo

46' Minutę po godzinie 18 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. ŁKS remisuje w derbach regionu z GKS-em 0:0

45'+1 Mas ogląda żółtą kartkę za niesportowe zachowanie

45' Sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

43' Zbyt głębokie dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony. Otczenaszenko broni

41' Pirulo faulował na własnej połowie. Ale bez kartki

38' Rzut rożny dla łodzian

38' Niedokładne podanie Pirulo do Rygaarda na 12. metr

37' Janczukowicz przyblokowany w środku pola. Nie udało mu się obrócić i zagrać na jedno ze skrzydeł, gdzie pokazywali się już Pirulo i Klimczak

35' Na razie niewiele wychodzi z tych stałych fragmentów gry, których zdecydowanie więcej mają gospodarze

34' Rzut rożny dla łodzian

33' Klimczak wpadł w pole karne bełchatowian z lewej strony, zagrał wzdłuż bramki, Otczenaszenko odbił przed siebie, ale Trąbka uprzedzony przez obrońców gości!

32' Niecelny strzał łodzian po dośrodkowaniu z narożnika. Otczenaszenko rozpocznie z piątki

31' Rzut rożny dla ŁKS-u

30' Pawlik ogląda żółtą kartkę za faul na Pirulo

25' Łodzianie mają dużą przewagę w posiadaniu piłki - prawie 70 procent

22' Klimczak wpadł w pole karne GKS-u z lewej strony, ale pudłuje! Minimalnie nad poprzeczką przeleciała piłka

22' Nieudany drybling Bartkowa

20' Niecelny strzał Janczukowicza z główki

16' Rygaard za mocno się odchylił i spudłował z 13 metrów!

15' Niecelny strzał Tosika z główki po dośrodkowaniu Rygaarda z rzutu wolnego

14' Znów rzut wolny dla łodzian na wysokości pola karnego gości, tym razem przy linii bocznej boiska

12' Bełchatowianie dwukrotnie dobrze ustawili się we własnym polu karnym, wybijając z niego piłkę po dośrodkowaniach Rygaarda z prawej strony

10' Nawotka faulowany na prawym skrzydle. Dobra okazja na dośrodkowanie dla łodzian, ok. metra od linii bocznej bełchatowskiej szesnastki

9' Janczukowicz źle przyjął piłkę w kontrze, w której przewagę mieli łodzianie

8' Rzut rożny dla bełchatowian - po zagraniu Hilbrychta piłka odbiła się od jednego z ełkaesiaków

7' Gra cały czas toczy się w środkowej strefie boiska. Na razie nikt nie jest w stanie przejąć kontroli i zagrozić bramce rywali

4' Początek spokojny z obu stron. Bełchatowianie raczej nastawieni na kontry, ale wysoko atakują gospodarzy

1' Punktualnie o godzinie 17 rozpoczęło się to spotkanie. Bełchatowianie na zielono-czarno-zielono, łodzianie na biało-czerwono-biało

Transmisji z tego meczu możecie słuchać w naszych mediach społecznościowych - Facebook i YouTube. Obszerne relacje także w Specjalnej Strefie Kibica

16.55 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndt - M. Radaszkiewicz, M. Wolski, M. Rozwandowicz, P. Sajdak, P. Gryszkiewicz, E. Kelechukwu, A. Dominguez, Ricardinho. Trenerem jest Ireneusz Mamrot

Godzina 16.54 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiadają dzisiaj: D. Niźnik - K. Kunka, M. Grzelak, K. Mizera, K. Sionkowski, S. Zalepa, J. Staszak, M. Koziara, V. Sabala. Trenerem jest Marcin Węglewski

A. Malarz - T. Nawotka (81. M. Wolski), C. Moros, J. Sobociński, A. Marciniak, Pirulo,  M. Trąbka (75. A. Dominguez), J. Tosik, M. Rygaard, A. Klimczak (67. Ricardinho), P. Janczukowicz (67. P. Gryszkiewicz)

L. Otczenaszenko - M. Sierczyński, M. Bartków, M. Magiera, M. Szymorek, D. Flaszka (61. M. Koziara), D. Hilbrycht, B. Żurek (61. M. Grzelak), M. Pawlik (89. S. Zalepa), F. Laskowski (79. V. Sabala), M. Mas

Godzina 16.48 Dzień dobry! Piłkarze zakończyli rozgrzewkę. Teraz jeszcze kilka ostatnich chwil w szatniach i zobaczymy pierwsze jedenastki. A kogo do gry od początku wybrali dziś trenerzy?