Polki słabsze od Portoryko. Grały Budowlane

Polskie siatkarki przegrały pierwszy mecz w World Grand Prix 2014. Podopieczne Piotra Makowskiego uległy Portorykankom 1:3.

Po czterech zwycięstwach w World Grand Prix 2014, polskie siatkarki przegrały w piątym meczu. "Biało-Czerwone" uległy w peruwiańskim Trujillo Portorykankom 1:3.

Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane. Najpierw wygrały zawodniczki z Portoryko do 24, a następnie takim samym rezultatem zwyciężyły podopieczne Piotra Makowskiego. W trzecim secie coś się zacięło w grze Polek, które zdobyły raptem dziesięć punktów. Rywalki poszły za ciosem i wygrały kolejną partię do 22.

Najlepszą zawodniczką w naszym zespole po raz kolejny była Katarzyna Zaroślińska, zdobywczyni 19 punktów. Dwa "oczka" dołożyła Aleksandra Sikorska. Środkowa Budowlanych Łódź zagrała w trzecim i czwartym secie. Z kolei w partiach dwa i trzy na parkiecie pojawiła się łódzka rozgrywająca - Emilia Kajzer. Całe spotkanie w kwadracie dla rezerwowych spędziła natomiast libero Dorota Medyńska.