Widzew przegrywa pierwszy mecz sezonu I ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:2. Gospodarze decydującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

W piątek (1 sierpnia) rozpoczął się sezon 2014/2015 I ligi. Na "dzień dobry" Zagłębie Lubin pokonało Flotę Świnoujście 2:0. Tego wyczynu nie powtórzył drugi spadkowicz z T-Mobile Ekstraklasy - Widzew Łódź. Podopieczni Włodzimierza Tylaka w sobotę (2 sierpnia) przegrali na wyjeździe 1:2 z GKS-em Katowice. Goście nieźle zaczęli to spotkanie, ale w 13. minucie stracili bramkę. Do siatki Macieja Krakowiaka trafił Rafał Kujawa, były gracz m.in. ŁKS-u. Katowiczanie mieli okazję na podwyższenie prowadzenia tuż przed przerwą. Po zmianie stron atakować próbowali widzewiacy. Z ich starań nie wiele wynikało. W 83. minucie Rafał Augustyniak zdecydował się na strzał z dystansu i trafił.

Goście próbowali pójść za ciosem. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Eduards Visnakovs. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił Piotr Mroziński. Nowy kapitan Widzewa potknął się na piłce przy linii bocznej. Futbolówkę przejął Aleksander Juszkiewicz, którego po chwili w polu karnym podciął...Mroziński. "Jedenastkę" na gola zamienił Grzegorz Goncerz. Piłkarze Widzewa źle zatem zainaugurowali rozgrywki I ligi.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy  z meczu GKS Katowice - Widzew Łódź.

GKS Katowice - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 R. Kujawa (13. minuta) 1:1 R. Augustyniak (83. minuta) 2:1 G. Goncerz (90. minuta)

Duda, Januszkiewicz, Goncerz (GKS) Kasprzak (Widzew)

A. Bucek - R. Pietrzak, K. Cholerzyński, A. Jurkowski, M. Kamiński (72. K. Bodziony), Ł. Pielorz, S. Duda (82. A. Czerwiński), A. Januszkiewicz, P. Ceglarz, G. Goncerz, R. Kujawa (63. P. Pitry) M. Krakowiak - P. Stępiński, K. Nowak, P. Mroziński, M. Kozłowski, M. Broź (73. M. Przybyła), B. Kasprzak, R. Augustyniak, K. Wrzesiński, M. Rybicki (84. J. Czapliński), E. Visnakovs

Strona wymaga odświeżenia - wciśnij F5

Koniec meczu! Widzew Łódź przegrywa 1:2 z GKS-em Katowice
  Goncerz pewnie wykonał jedenastkę, posyłając piłkę w prawy róg bramkarza. Choć Krakowiak wyczuł intencję to nie był w stanie skutecznie interweniować. Goncerz otrzymał jeszcze żółtą kartkę
90'+3 GOL! 2:1! Goncerz!
  90+2 Mroziński potyka się na piłce przy linii bocznej. Piłkę przejmuje Januszkiewicz i pędzie na bramkę. Zatrzymuje się w polu karnym, zawraca i znów rusza, a Mroziński w bezmyślny sposób go podcina. Karny!
  90'+1 Strzał Goncerza głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelny
  90' Sędzia dolicza cztery minuty
  89' Kasprzak odzyskuje piłkę na połowie przeciwników, podaje do Visnakovsa, a ten do Przybyły, który nie był jednak w stanie oddać w tempo Łotyszowi
  87' Visnakovs mija dwóch rywali i wpada w pole karne! Bucek dalekim wyjściem skraca kąt i zmusza Łotysza do błędu
  Augustyniak strzelił bramkę po strzale sprzed pola karnego, piłka trafiła pod jego nogi po przypadkowym wybiciu
85' Visnakovs dostaje piłkę na 7. metrze, ale nieczyste uderzenie. Augustyniak po chwili znów z dystansu, jednak nad poprzeczką
  84' Czapliński zmienił Rybickiego
  83' GOOOOLLL!!! AUGUSTYNIAK! 1:1!
  83' Nowak w ostatniej chwili zatrzymuje kontratak rywali
  82' Duda jednak musi zejść. W jego miejsce pojawia się Czerwiński
  80' Duda wrócił jednak do gry, trener Moskal nie musiał wykorzystywać jeszcze ostatniej zmiany
  78' Żółta kartka dla Kasprzaka. Będzie potrzebna zmiana w zespole gospodarzy
77' GKS bliski podwyższenia. Pitry minął Kozłowskiego, zagrał wzdłuż bramki, a tam Krakowiak z Nowakiem niemal wpakowali sobie piłkę do bramki. Ostatecznie futbolówka trafiła w ręce golkipera
  75' Mroziński naprawia błąd Nowaka, który nie trafił w piłkę głową we własnym polu karnym i rozpoczyna kontratak. Sytuację psuje Przybyła, niedokładnym podaniem do Visnakovsa
  73' Pierwsza zmiana w Widzewie. Schodzi Broź, za niego wchodzi Przybyła
  72' Bodziony zmienia Kamińskiego. Trener Moskal stawia na doświadczenie
  69' Przerwa na wodę, trochę zamieszania na murawie. Żółtym kartonikiem ukarany Januszkiewicz
  68' Rzut rożny dla gospodarzy. Katowiczanie pokazują, że po strzale głową piłka odbiła się od ręki, któregoś z rywali, arbiter pokazuje, żeby gospodarze zaczęli po raz kolejny z narożnika, ale drugiego
  65' Kasprzak do Brozia, ten uderza z 25 metrów, piłka przelatuje nad poprzeczką
63' Schodzi Kujawa, w jego miejsce Pitry
  62' Tym razem po lewej stronie boiska pada Wrzesiński, który potknął się przy próbie zmiany kierunku biegu
  61' Broź nie przyjmuje piłki, ta mija też obrońcę i widzewiak odwraca się, żeby ją gonić, ale od razu pada jak rażony piorunem. Gwizdek sędziego milczy, Broź chyba nie ma już sił biegać
  57' Rybicki fajnie urwał się obrońcy, ale próba prostopadłego podania do Visnakovsa fatalna - prosto w rywala
  53' Żółta kartka dla Dudy za kolejny faul gospodarzy w środku pola. Tym razem nieprzepisowo zatrzymywany był Augustyniak
  52' Rybicki strzela z 17 metrów...niecelnie. Okazję stworzył Kasprzak, który wrócił na murawę
  51' Kasprzak po raz kolejny faulowany w środku boiska i musi udać się do masażysty, bo odnowiła się kontuzja głowy z pierwszej połowy. Ceglarz w tej sytuacji powinien obejrzeć żółtą kartkę, bo było to ewidentnie taktyczne przewinienie
49' Fatalny strzał Kasprzaka z ponad 25 metrów kończy dłuższą akcję łodzian
  47' Ryzykowna i niepotrzebna wymiana podań między Krakowiakiem a Mrozińskim. W końcu bramkarz wybija jak najdalej
  46' O 15.51 rozpoczęła się druga połowa tego spotkania. Jak na razie bez zmian w obu zespołach. Widzewiacy próbowali zaskoczyć Bucka natychmiastowym strzałem ze środka, ale niecelnie
  Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew przegrywa 0:1
  45'+2 Kapitalna okazja katowiczan. Januszkiewicz z Ceglarzem przedarli się prawą stroną boiska i wstrzelili piłkę w pole karne. Goncerz mógł zapytać, Krakowiaka gdzie posłać piłkę, strzelił jednak na siłę, i bramkarz dobrze wybronił
  45' Złe dośrodkowanie Kasprzaka z rzutu wolnego, ale robi się zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Widzewiacy strzelają, Bucek broni. Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty
  44' Kasprzak wraca na murawę, a Visnakovs stoi na spalonym przy podaniu Rybickiego
42' Kasprzak opatrywany przez masażystów, będzie chyba trzeba zatamować mały krwotok. Koledzy wykorzystują chwilową przerwę na uzupełnienie płynów
  41' Kasprzak pada na murawę z głośnym okrzykiem bólu. Januszkiewicz faulował widzewiaka w walce o górną piłkę
  39' Łodzianie chcą wyrównać, ale brakuje pomysłu. Gieksa gra twardo
  36' Dał o sobie znać Visnakovs. Łotysz przejął piłkę na 25. metrze od bramki Bucka, minął rywala do boku, wpadł w pole karne i strzelił. Obrońcy zblokowali piłkę za linię końcową
  34' Krakowiak zatrzymuje wyjściem na 14. metr rozpędzonego Kujawę
  33' Krakowiak wychodzi do piłki dośrodkowanej z prawej strony, ale... nie trafia w futbolówkę która przeleciała mu tuż przy dłoni. W odpowiedzi Wrzesiński pada przed polem karnym gospodarzy, licząc na gwizdek sędziego. Nic z tego
  29' Broź w 100-procentowej sytuacji! Zawodnik Widzewa strzela jednak "Panu Bogu w okno"... Mogło i powinno być 0:0. Broź szukał okienka bramki, a niemal znalazł drzewa rosnące poza stadionem
27' Mroziński, tak jak mówił, kieruje poczynaniami swoich kolegów na murawie. Zwrócił uwagę Wrzesińskiemu, że ten za głęboko się cofa. W ten sposób linia obrony Widzewa liczyła aż pięciu graczy
  25' Gramy dalej
  23' Przerwa na uzupełnienie płynów. Piłkarze mogą trochę odetchnąć, bo jest naprawdę gorąco
  22' Sfrustrowany Broź strzela mocno po gwizdku sędziego, oznaczającego jego faul. Tym razem kończy się tylko na słownym upomnieniu
  21' Augustyniak przejmuje piłkę w środku pola i decyduje się na strzał z ok. 30 metrów...trafia w obrońców
  19' Widzewiacy nie potrafią rozegrać dłuższej składnej akcji, ale katowiczanie odpowiadają tym samym. Spotkanie z trybuna ogląda nowy prezes Widzewa
  Kujawa otrzymał prostopadłe podanie, minął rywala i strzelił mierzonym strzałem przy krótkim słupku
13' GOL! Rafał Kujawa!
  10' Visnakovs z Broziem wpadają na siebie w polu karnym gospodarzy, ale i tak udało im się wywalczyć rzut rożny
  8' Kombinacyjne rozegranie wolnego przez łodzian. Strzał Augustyniaka z ok. 30 metrów ląduje w rękach Bucka
  6' Broź wpada w pole karne gospodarzy, wystawia piłkę na piąty metr, ale Rybicki z Visnakovsem sobie przeszkodzili
  5' Rybicki przejmuje piłkę na lewej stronie, ale szybko ją traci i z kontrą wychodzą gospodarze. Nowak wyjaśnia sytuację ryzykownym wślizgiem, wybijając piłkę do swojego bramkarza sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję Goncerza
  4' Visnakovs czyha na błąd obrońców, ale Bucek wyjaśnia sytuację wyjściem na piętnasty metr
  3' Gospodarze zaczęli od kontrolowania tempa gry, ale brakuje dokładności, żeby dostać się przed pole łodzian
1' Chwilę po godzinie 14.45 rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy na czerwono, katowiczanie w żółtych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach
  Godzina 14.43 Piłkarze wychodzą na murawę. Widzewiaków po raz pierwszy wyprowadza Piotr Mroziński
  Godzina 14.37 Rezerwowi w GKS-ie to: R. Dobroliński - A. Czerwiński, K. Bętkowski, K. Wołkowicz, K. Bodziony, B. Sobotka, P. Pitry. Trenerem jest Kazimierz Moskal
  Godzina 14.33 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: P. Wolański - J. Czapliński, V. Pydvirnyi, M. Sołtysik, M. Przybyła, M. Ławniczak, V. Batrović. Trenerem jest Włodzimierz Tylak
  Godzina 14.05 Jesteśmy już na stadionie w Katowicach. Piłkarze Widzewa przed chwilą wyszli na rozgrzewkę