GKS przegrywa na inaugurację swojej rundy wiosennej

Piłkarze GKS-u Bełchatów przegrali u siebie z Górnikiem Łęczna 1:2. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił młodzieżowiec Jakub Bator.

GKS BEŁCHATÓW - GÓRNIK ŁĘCZNA [RELACJA NA ŻYWO]

GKS Bełchatów - Górnik Łęczna
1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 P. Wojciechowski (22. minuta) 1:1 J. Bator (48. minuta) 1:2 P. Wojciechowski (65. minuta)

Żółte kartki: Bartków, Winsztal (GKS) Cierpka, Stromecki, Krykun (Górnik)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

Koniec! GKS walczył, odrobił stratę jednej bramki, ale po raz drugi nie zdołał doprowadzić do remisu. Górnik wygrywa w Bełchatowie 2:1 po dwóch trafieniach Pawła Wojciechowskiego

90'+3 Banaszak na spalonym. Wcześniej Zalepa spróbował strzelić z ok. 30 metrów, ale to była bardzo nieudana próba

90'+2 Niźnik wyjściem na 16. metr uprzedził Maka

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Niźnik broni po strzale Banaszaka z bocznej strefy pola karnego! Dobitkę zatrzymali obrońcy GKS-u

88' Flaszka nabił rywala i wywalczył rzut rożny

87' Wroński fauluje Maka zanim ten zdążył się jeszcze rozpędzić z kontrą

86' Rzut rożny dla Gieksy

85' Łapiński zastępuje Winsztala, Flaszka zmienia Batora. Wojciechowski zastąpiony przez Banaszaka

83' Zamieszanie w środku pola, straty z obu stron

82' Trener Węglewski szykuje podwójną zmianę

79' Nie spieszy się gościom i trudno im się dziwić. Warto dodać, że stan murawy na pewno daje się we znaki piłkarzom. Kto lepiej wytrzyma fizycznie w końcówce?

76' Winsztal faulowany przez Baranowskiego na środku połowy łęcznian

75' Korner dla gospodarzy

74' Kolejna okazja dla bełchatowian na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Najpierw jednak zmiana... Gancarczyka zastępuje Koziara

71' Łęcznianie próbują utrzymywać się dłużej przy piłce

69' Wroński dostał piłkę na lewą stronę pola karnego Górnika, ściął do środka i strzelił po krótkim rogu... niecelnie

68' Laskowskiego zastępuje Żurek

67' Spokojna interwencja Niźnika po strzale rywali z dystansu

Leandro uciekł lewym skrzydłem, dośrodkował na dalszy słupek, skąd Wojeciechowski uderzył z główki, pkonując Niźnika

65' GOL! 1:2! Paweł Wojciechowski!

64' Groźny strzał Hilbrychta z 17 metrów... Gostomski czujny, łapie piłkę

61' Nie odstawiają nóg piłkarze obu drużyn. Kolejne przewinienie w środku pola

58' Niźnik dobrze na przedpolu, łapie po dośrodkowaniu ze swojej lewej strony

56' Przed własnym polem karnym ucierpiał Bartków, sędzia sprawdza czy będzie potrzebna pomoc medyczna... nie będzie

54' Struski i Mak wchodzą na murawę, na ławkę udali się Kukułowicz i Cierpka

53' Krykun ogląda żółtą kartkę za faul na Sierczyńskim

50' Udany powrót Szymorka, który zatrzymał kontrę rywali

Dośrodkowanie Hilbrychta z rzutu wolnego, po strzale głową Bartkowa piłkę na poprzeczkę sparował Gostomski, ale dopadł do niej Bator i z bliska dobił do pustej siatki

48' GOOOL! 1:1! Jakub Bator!

47' Rzut wolny dla bełchatowian. Blisko narożnika pola karnego gości

46' O godzinie 17 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Górnik prowadzi 1:0. Gra z obu stron nie była porywająca, ale łęcznianie prowadzą zasłużenie

45'+2 Kolejne ostre starcie - tym razem Gancarczyka z Wojciechowskim, ale kartkę ogląda Stromecki za wcześniejsze przewinienie

45' Sierczyński opatrywany. Sędzia dolicza do pierwszej połowy co najmniej dwie minuty

44' Sierczyński uniemożliwił dośrodkowanie Krykunowi po kolejnym jego kontrataku

43' Żółta kartka dla jednego z przyjezdnych. To Cierpka

42' Złe uderzenie Wrońśkiego sprzed pola karnego łęcznian

41' Niźnik pewnie łapie po zagraniu głową Kalinkowskiego

39' Winsztal zatrzymany przy narożniku boiska na połowie Górnika

36' Zderzenie Kukułowicza i Sierczyńskiego przed polem karnym GKS-u. Faulowany obrońca Gieksy

35' Zalepa strzelił z główki po centrze Gancarczyka z narożnika... prosto w Gostomskiego

34' Rzut rożny dla bełchatowian

32' Winsztal ostro zaatakował Krykuna przy linii bocznej boiska w środkowej strefie. Napastnik Gieksy może się cieszyć, że ogląda tylko żółtą kartkę

31' Bator ma pretensje do arbitra bocznego - nie zgadza się z decyzją sędziego. Musi go uspokajać arbiter główny

28' Zgodnie z przewidywaniami, Krykun ruszył z kontrą lewą stroną, ściął do środka przed polem karnym GKS-u, ale zamiast strzelać, podał na prawo do Kukułowicza, który źle przyjął sobie piłkę

27' Rzut rożny dla gospodarzy

26' Winsztal nie dał rady w polu bramkowym łęcznian

25' Łęcznianie będą teraz czekali na kolejne kontrataki. Na pewno w większości przypadków znów będą szukali na lewym skrzydle Krykuna

Krykun uciekł lewą stroną, wbiegł w boczną strefę pola karnego GKS-u i dośrodkował na trzeci metr, gdzie Wojciechowski wygrał pojedynek powietrzny i głową skierował piłkę do siatki

22' GOL! 0:1! Paweł Wojciechowski!

21' Kolejny faul w środku pola. Teraz nieczysto zatrzymany HIlbrycht

19' Żółta kartka dla Bartkowa za taktyczny faul w środku pola

18' Zablokowany strzał Gancarczyka z 15 metrów

18' Rzut wolny dla gospodarzy - między liniami bocznymi boiska i pola karnego łęcznian

17' Midzierski nerwowo na aut po dobrym pressingu bełchatowian

15' Dośrodkowanie Leandro... zbyt głębokie, ale Niźnik na posterunku

12' Zblokowany strzał Szymorka, rzut rożny

11' Kalinkowski "na dywaniku" u sędziego. Jeszcze jedno przewinienie byłego gracza m.in. ŁKS-u Łódź i możemy zobaczyć pierwszy raz żółtą kartkę dzisiaj

10' Trwa walka w środku pola. Kto osiągnie przewagę?

7' Kalinkowski źle trafia głową w piłkę dośrodkowaną wcześniej przez Leandro. Niźnik nie musiał nawet interweniować

Transmisji z tego meczu możecie słuchać także na naszych profilach na Facebooku i YouTube

5' Winsztal pada na linii bocznej pola karnego... sędzia pokazuje, że goście rozpoczną od własnej bramki

5' Po dośrodkowaniu Gancarczyka dużo zamieszania w polu karnym łęcznian, jednak udało się wybić przyjezdnym

4' Rzut wolny dla bełchatowian na połowie gości

1' Punktualnie o godzinie 16 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w wyjazdowych kompletach - w takim metalicznym kolorze. Gospodarze tradycyjnie na zielono-czarno-zielono

D. Niźnik - M. Sierczyński, M. Bartków, S. Zalepa, M. Szymorek, Ł. Wroński, D. Hilbrycht, W. Gancarczyk (74. M. Koziara), F. Laskowski (68. B. Żurek), J. Bator (85. D. Flaszka), P. Winsztal (85. Sz. Łapiński) M. Gostomski - M. Orłowski, P. Baranowski, T. Midzierski, Leandro, S. Krykun, B. Kalinkowski, M. Stromecki, B. Kukułowicz (54. K. Struski), A. Cierpka (54. M. Mak), P. Wojciechowski (85. P. Banaszak)

Godzina 15.50 Już za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego w pierwszym "wiosennym" meczu GKS-u Bełchatów i Górnika Łęczna. A za chwilę składy obu drużyn