ŁKS przełamuje niemoc. Zwycięstwo na początek rundy wiosennej [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Odrą Opole 2:1. Łodzianie zakończyli tym samym serię sześciu ligowych meczów bez zwycięstwa.

ŁKS ŁÓDŹ - ODRA OPOLE [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Odra Opole
2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 P. Janczukowicz (6. minuta) 2:0 Ł. Sekulski (22. minuta) 2:1 K. Nowak (62. minuta)

Czerwona kartka: Sobociński (ŁKS)
Janczukowicz, Sobociński x2 (ŁKS) Żemło (Odra)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

Koniec! W ostatniej akcji pod bramkę Malarza udał się jeszcze bramkarz Odry, ale to nic nie dało. ŁKS wygrywa 2:1. Pierwsza połowa dobra w wykonaniu ŁKS-u. W drugiej był długi przestój i kardynalne błędy Malarza. Jeden z nich zakończył się golem honorowym dla opolan. Na więcej gości nie było stać. W końcówce łodzianie powinni podwyższyć prowadzenie, jednak w kontrataku dwóch na dwóch źle zachował się Nawotka. A za tydzień zapraszamy na Derby Łodzi!

90'+5 Żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sobocińskiego. To jego druga żółta kartka. Chwilę wcześniej piłkę stracił Ricardinho

90'+4 I kolejny faul na Klimczaku

90'+4 Ełkaesiacy cały doliczony czas gry utrzymują się przy piłce na połowie gości

90'+3 Zablokowane dośrodkowanie Klimczaka

90'+2 Klimczak sprytnie dał się sfaulować w środkowej strefie boiska

90' Kontra łodzian - dwóch na dwóch. Nawotka nie wiedział czy kończyć samemu, czy podawać do Ricardinho. Skończył strzałem, ale zdążył z blokiem Kamiński! To powinno być 3:1!

89' Piłka w siatce Odry po strzale Tosika, ale chwilę wcześniej był gwizdek sędziego - Tosik faulował

89' I kolejny korner dla ełkaesiaków

88' Rzut rożny dla gospodarzy

85' Łodzianie czekają teraz na możliwości kontrataków

82' Tosik zmienia Rozwandowicza, Nawotka zastępuje Rygaarda, a w Odrze Surzyn wchodzi za Niziołka

81' Moros poturbowany przez Czaplińskiego. Faulu nie ma, trener Stawowy uspokajany przez sędziego

80' Czapliński wygrał walkę o piłkę z Sobocińskim, ale później zablokowali go Rozwandowicz i Klimczak

78' Ricardinho niedokładnie trafił w piłkę po dograniu Klimczaka i Kuchta nie miał problemu, żeby ją złapać

77' Ricardinho zmienia Sekulskiego

76' Gryszkiewicz zastępuje Janczukowicza

76' Żemło znów pada w polu karnym ŁKS-u... znowu spalony

75' Sobociński obejrzał żółtą kartkę

73' Żemło pada w polu karnym ŁKS-u po starciu z Sobocińskim... karnego nie będzie, był spalony

72' Mikinic zmienia Janusa, Czapliński w miejsce Piecha

71' Malarz teraz łapie pewnie, ale piłka po strzale Janusa, mimo kozła, poleciała w środek bramki

68' Żemło fauluje Sekulskiego w środku pola

66' Piech wybija po dośrodkowaniu Wolskiego

66' Zablokowany strzał Sekulskiego z 15 metrów

65' Korner dla ełkaesiaków

63' Rzut rożny dla łodzian

Fatalne zachowanie Malarza, który źle przyjął sobie piłkę i po raz kolejny musiał ratować się wybiciem, ale tym razem podał wprost pod nogi Nowaka, który skierował piłkę do pustej siatki

62' GOL! 2:1! Konrad Nowak!

61' Malarz miał duże problemy, ale zdołał wybić, uprzedzając nadbiegającego przeciwnika

60' Żółta kartka dla Janczukowicza

59' Teraz jakiś problem Sobocińskiego. W tym wypadku obejdzie się bez pomocy medycznej

57' Sekulski może grać dalej

56' Sekulski ucierpiał przy próbie zablokowania Niziołka. Potrzebna pomoc medyczna

55' Zbyt mocne dośrodkowanie Janusa z wolnego

54' Trąbka zmienia Pirulo

53' Pirulo z rzutu wolnego trafia w mur

52' Żemło ogląda żółtą kartkę za faul na Sekulskim

51' Sobociński zablokował rywala w polu bramkowym ŁKS-u

50' Żak źle trafia w piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony

50' Zablokowane dośrodkowanie Janusa z wolnego

49' Rozwandowicz wybija piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Matuszewskiego

47' Zbyt mocne dośrodkowanie Janusa

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. ŁKS po niezłej grze prowadzi 2:0. Odra miała jedną dogodną okazję po błędzie Sobocińskiego, ale na posterunku był Malarz. Czekamy na drugą część gry

45' Zablokowany strzał Sobocińskiego. Rzut rożny

44' Malarz czujny na linii po strzale z główki Piecha

40' Pirulo potrzebuje pomocy medycznej po zderzeniu z Żemło

38' Malarz pewnie łapie po dośrodkowaniu Matuszewskiego z lewego skrzydła

38' Piech domaga się rzutu karnego dla Odry po zderzeniu z Klimczakiem. Sędzia pozostaje niewzruszony

36' Kolejne niecelne uderzenie Domingueza sprzed pola karnego

35' Niecelny strzał Domingueza z dystansu

35' Rygaard wpada w pole karne Odry, mija rywala, ale trafia wprost w Kuchtę!

34' Żak strzela niecelni z główki. Dośrodkował z lewej strony Matuszewski

29' Malarz wygrywa pojedynek sam na sam z Żakiem! Fatalnie zachował się w tej sytuacji Sobociński, który stracił piłkę na własnej połowie

28' Żemło wybija piłkę z pola karnego po centrze Rygaarda z rzutu rożnego

27' Prostopadłe podanie Domingueza górą, Wolski wbiegł w pole karne i z powietrza zgrał na trzeci metr... Sekulski spóźniony!

27' Za mocne podanie Sekulskiego do Pirulo, ale pressing Hiszpana się po chwili opłacił - Kuchta nerwowo wybił za linię końcową

24' Piech fauluje Domingueza na połowie ŁKS-u

Dobre dośrodkowanie Domingueza z lewego skrzydła, Sekulski jednak nie opanował piłki. Ta trafiła na prawe skrzydło do Wolskiego, który wycofał na 14. metr do Sekulskiego. Napastnik ŁKS-u ustawił sobie piłkę na lewej nodze i popisał się technicznym strzałem, umieszczając futbolówkę niemal w samym okienku bramki opolan. Piękny gol!

22' GOOOOLLL! 2:0! Łukasz Sekulski!

20' Kamiński uprzedził Pirulo po dośrodkowaniu Domignueza, po chwili faulował Sekulski

18' Złe zagranie Domingueza w kontrze

17' Powoli do głosu zaczynają dochodzić goście, którzy teraz częściej przy piłce. Na razie jednak nic z tego nie wynika

14' Piech nie doskoczył do piłki dośrodkowanej na piąty metr

11' Mimo prowadzenia, łodzianie nie zamierzają się cofać. Starają się nadal długo rozgrywać. Odra cały czas bardziej liczy na kontrataki

Pirulo zagrał prostopadle do nabiegającego prawym skrzydłem Wolskiego, ten dośrodkował sprzed linii końcowej. Rygaard był osamotniony na 10. metrze, ale płaskim strzałem trafił piłką w słupek. Janczukowicz był jednak w odpowiednim miejscu i wślizgiem, lewą nogą skierował futbolówkę do siatki

6' GOOL! 1:0! Piotr Janczukowicz!

4' Niecelny strzał Piecha z bocznej strefy pola karnego ŁKS-u

4' Rygaard świetnie górą podał na wolne pole, Klimczak wbiegł w pole karne i w ekwilibrystyczny sposób strzelił sytuacyjnie, ale obok bramki!

3' Kuchta broni po płaskim strzale Pirulo

3' Zablokowane dośrodkowanie Wolskiego. Od początku niemal cały czas przy piłce utrzymują się ełkaesiacy

1' Z maleńkim poślizgiem, o godzinie 12.41 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w granatowych strojach, gospodarze na biało-czerwono-biało

12.39 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndt - K. Dankowski, M. Dąbrowski, J. Tosik, T. Nawotka, P. Gryszkiewicz, P. Sajdak, M. Trąbka, Ricardinho. Trenerem jest Wojciech Stawowy

12.37 Na ławce rezerwowych Odry zasiadają dzisiaj: B. Sapielak - M. Surzyn, M. Wypych, J. Szrek, K. Kostrzycki, D. Kort, D. Czapliński, T. Mikinic, Ł. Winiarczyk. Trenerem jest Dietmar Brehmer

A. Malarz - M. Wolski, C. Moros, J. Sobociński, A. Klimczak, Pirulo (54. M. Trąbka), A. Dominguez, M. Rozwandowicz (82. J. Tosik), M. Rygaard (82. T. Nawotka), P. Janczukowicz (76. P. Gryszkiewicz), Ł. Sekulski (77. Ricardinho)

M. Kuchta - K. Nowak, P. Żemło, R. Niziołek (82. M. Surzyn), K. Janus (72. T. Mikinic), M. Kamiński, Dz. Drewniak, K. Tabis, A. Żak (62. D. Kort), K. Matuszewski, A. Piech (72. D. Czapliński)

Godzina 12.15 Dzień dobry! W Łodzi świeci słońce, ale też mocno wieje. Temperatura powietrza ok. 8 st. C - idealnie na początek rundy wiosennej. Piłkarze jeszcze się rozgrzewają, a za chwilę składy