Złote medale Bednarka i Dobiji na Mistrzostwach Polski

Sylwester Bednarek (RKS Łódź) i Teresa Dobija (AZS Łódź) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Na zakończenie Mistrzostw Polski w lekkoatletyce z dobrej strony pokazali się zawodnicy z naszego regionu. Złote medale wywalczyli Sylwester Bednarek (RKS Łódź) w skoku wzwyż oraz Teresa Dobija (AZS Łódź) w skoku w dal.

Na drugich miejscach swoje konkurencje ukończyli Julia Rządzińska i Adrian Strzałkowski. Oboje uzyskali swoje rekordy życiowe. Biegaczka AZS-u pokonała dystans 100 m przez płotki w czasie 13,62 sek. Z kolei skoczek w dal z MKS-u Aleksandrów Łódzki ustanowił wynik 8,02 m.

We wcześniejszych dniach złote medale zdobyli Adam Kszczot (RKS) w biegu na 800 m oraz Karol Hoffmann (MKS) w trójskoku. Z kolei Martyna Bielawska (AZS) zajęła trzecie miejsce w trójskoku.