Liga Europy. Remis Ruchu i porażka Lecha

Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali bezbramkowo z Esbjergiem fB, a zawodnicy Lecha Poznań przegrali 0:1 ze Stjarnan F.C. w meczach III rundy eliminacji Ligi Europy.

Po sukcesie Legii Warszawa w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Celticiem Glasgow (wygrana 4:1), gorzej poradzili sobie polscy reprezentanci walczący o Ligę Europy.

Ruch Chorzów na stadionie w Gliwicach bezbramkowo zremisowali z Esbjergiem fB. Spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem spowodowanym ulewnymi deszczami. Gospodarze od początku byli aktywni, ale nieskuteczni. Okazje marnował przede wszystkim Grzegorz Kuświk. Przyjezdni też nie potrafili skierować piłki do siatki. Po dużej walce na grząskiej murawie sędzia zakończył pojedynek.

Jeszcze gorzej zaprezentowali się piłkarze Lecha Poznań. Podopieczni Mariusza Rumaka przegrali 0:1 na wyjeździe z półamatorskim Stjarnan F.C. W drugiej połowie gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Islandczyków Rolf Toft.

Rewanże zostaną rozegrane w czwartek (7 sierpnia).