Finał Pucharu Polski nie dla ełkaesianek [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały z Grupą Azoty Chemik Police 0:3 w półfinale Pucharu Polski 2021. MVP spotkania wybrano Jovanę Brakocević-Canzian.

(Fot. Piotr Sumara/TAURON Liga)

Nie będzie Derbów Łodzi w finale Pucharu Polski 2021. W pierwszym spotkaniu półfinałowym podczas rozgrywanego w Nysie turnieju ełkaesianki nie były w stanie przecwistawić się Grupie Azoty Chemikowi Police.

Choć przegrane w setach nie były wysokie - do 21, 23 i 22 - tylko w drugiej partii miały szansę na zwycięstwo. - W drugim secie byłyśmy już blisko zwycięstwa. To by nam mogło otworzyć drogę do wygrania kolejnych setów. Cały czas zostawałyśmy jednak o ten kroczek z tyłu i w pewnych momentach byłyśmy nawet przemotywowane i robiłyśmy dziwne rzeczy na boisku. Chemik okazał się ewidentnie lepszy. Kontrolowały cały czas mecz, uciekając na początku. My dołożyłyśmy dużo niedokładności, błędów - przyznała Krystyna Strasz, libero "Łódzkich Wiewiór".

Najlepsza w całym spotkaniu okazała się Jovana Brakocević-Canzian. Serbka zdobyła 19 punktów. W ŁKS-ie Commercecon bardzo dobrą zmianę dała Anna Kalandadze, zdobywczyni 14 punktów. W drugim półfinale Grot Budowlani Łódź walczą z E.Lelcerc Radomką Radom.