Falstart "Rycerzy Wiosny". GKS triumfuje w Łodzi [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z GKS-em Tychy 0:3. Gole dla gości strzelili Bartosz Biel, Bartosz Szeliga i Kamil Kargulewicz.

ŁKS ŁÓDŹ - GKS TYCHY [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - GKS Tychy
0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 B. Biel (40. minuta) 0:2 B. Szeliga (55. minuta) 0:3 K. Kargulewicz (57. minuta)

Dąbrowski, Wolski (ŁKS) Szeliga, Paprzycki, Żytek (GKS)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

KONIEC! Nie tak wyobrażali sobie pierwszy ligowy mecz w 2021 roku piłkarze, kibice i działacze ŁKS-u Łódź. Podopieczni Wojciecha Stawowego przegrali u siebie 0:3 z GKS-em Tychy, i trzeba przyznać, że byli zespołem słabszym, choć - gdyby nie fatalna skuteczność Łukasza Sekulskiego - wynik byłby na pewno inny

90'+1 Sobociński zatrzymał kontrę Nowaka

90' Trąbka z wolnego dośrodkował wprost w ręce Jałochy. Sędzia dolicza trzy minuty

90' Janczukowicz faulowany na lewym skrzydle. Dobra okazja na dośrodkowanie dla łodzian

89' Biel znów uciekł lewym skrzydłem, jednak nie udało mu się celnie strzelić

87' Piątek zmienia Żytka, który dzisiaj gola nie strzelił, ale znów dał się we znaki ełkaesiakom

86' Sekulski na spalonym

84' Już w tym spotkaniu nic się nie zmieni. Łodzianie dzisiaj nie są w stanie odwrócić losów tego meczu

81' Dwa źle rozegrane rzuty rożne ełkaesiaków

80' Rzut rożny po dośrodkowaniu Rygaarda z wolnego

78' Dominguez zdążył wrócić i przejęć piłkę rozgrywaną przez Stebleckiego i Monetę

77' Grzeszczyk i Lewicki kończą to spotkanie. W ich miejsca Steblecki oraz Nowak

75' Kolejne zmiany szykuje trener Derbin

74' Grzeszczyk dobrze utrzymuje piłkę na własnej połowie, Wolski go fauluje

71' Piłka znów trafiła do Sekulskiego, który znalazł się sam na sam z Jałochą... i znów trafił wprost w bramkarza GKS-u!

70' Biel padł w polu karnym ŁKS-u. Gwizdek sędziego milczy

69' Norkowski zastępuje Kargulewicza, Moneta wchodzi w miejsce Paprzyckiego

69' Rygaard zatrzymany na połowie gości

66' Paprzycki ogląda żółtą kartkę

64' Sekulski z pięciu metrów trafia wprost w leżącego Jałochę!

63' Janczukowicz ucierpiał w polu karnym tyszan, ale obyło się bez pomocy medycznej

61' Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Na ławce zasiedli Tosik i Dąbrowski. Zmienili ich Sekulski oraz Moros

Zamieszanie przed polem karnym łodzian. Paprzycki strzelił z 17 metrów, piłka odbiła się od słupka i z bliska dobił do pustej bramki Kargulewicz

57' GOL! 0:3! Kamil Kargulewicz!

Szeliga otrzymał piłkę na 20. metrze od bramki ŁKS-u, w zasadzie przez nikogo nieatakowany wbiegł w szesnastkę i strzałem prawą nogą po dalszym rogu pokonał Malarza

55' GOOL! 0:2! Bartosz Szeliga!

53' Żółta kartka dla Wolskiego za faul oraz dla Grzeszczyka za zbyt nerwową reakcję po faulu ełkaesiaka

53' Jałocha paruje do boku po silnym strzale Janczukowicza. Trąbka nie zdążył do dobitki!

52' Zablokowany strzał Pirulo. Kolejny korner

50' Zablokowany strzał Rygaarda z dystansu. Rzut rożny

47' Trąbka zatrzymany w polu karnym GKS-u

46' O godzinie 13.44 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. GKS prowadzi po trafieniu Bartosza BIela, i jest to prowadzenie zasłużone. Łodzianie popełniają dużo indywidualnych błędów w tylnych formacjach

44' Paprzycki nie zdążył do piłki po dośrodkowaniu Grzeszczyka z wolnego

42' Janczukowicz uprzedzony po dośrodkowaniu Dankowskiego z prawego skrzydła

Po wrzucie piłki z autu Żytek wygrał pojedynek główkowy z Dąbrowskim i zgrał w pole bramkowe, gdzie w zamieszaniu najpierw strzelać próbował Grzeszczyk, a ostatecznie piłkę do siatki wpakował Biel

40' GOL! 0:1! Bartosz BIel!

35' Żółta kartka dla Szeligi za faul na Pirulo

33' Sobociński ucierpiał w polu karnym tyszan

32' Teraz korner dla gospodarzy

31' Rzut rożny dla łodzian... a jednak nie - aut

30' Grzeszczyk z wolnego dośrodkował na dalszy słupek, gdzie pokazał się Sołowiej, który strzelił jednak wprost w Malarza. Gola i tak by nie było, bo sędzia podniósł chorągiewkę

29' Paprzycki faulowany przed polem karnym ŁKS-u. Dobra okazja dla tyszan

26' Pirulo na spalonym

24' Żółta kartka dla Dąbrowskiego za faul na Lewickim w środku pola

23' Malarz piąstkuje po dośrodkowaniu Grzeszczyka z narożnika

22' Dośrodkowanie Grzeszczyka z prawej strony lewą nogą... były pomocnik m.in. Widzewa nieomal zaskoczył Malarza! Bramkarz ŁKS-u w ostatniej chwili sparował nad poprzeczką

21' Malarz kapitalnie broni po strzale Grzeszczyka z 15 metrów! Korner dla gości, a kolejną stratę przy wyprowadzaniu piłki zanotował Wolski

17' Trwa walka w środku pola. Nikt nie zamierza odstawiać nóg

14' Rzut rożny dla gospodarzy

11' Jałocha paruje do boku po strzale Pirulo z 17 metrów

11' Tosik pudłuje z dystansu. Dąbrowski domagał się rzutu karnego wcześniej, ale sędzia podjął słuszną decyzję puszczając grę

10' Trąbka wywalczył rzut rożny

8' Malarz czujny na przedpolu po zgraniu głową Sołowieja

7' Dankowski blokuje dośrodkowanie. Rzut rożny

7' Niecelny strzał Tosika z dystansu

4' Kargulewicz pudłuje z pięciu metrów! Znów podawał Biel, po błędzie Tosika

3' Strzał Szeligi z dystansu, Malarz czujny na linii

2' Lewicki nie trafia w piłkę po zagraniu Biela z lewego skrzydła

2' Warto jeszcze zauważyć, że w zespole gości jest Wiktor Żytek, który jesienią jeszcze w barwach Puszczy Niepołomice strzelił na tym stadionie hat-tricka, a ŁKS zremisował wówczas 4:4

1' O godzinie 12.41 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na czarno, gospodarze w biało-czerwono-białych strojach

12.39 Trener Stawowy dzisiaj i w kilku najbliższych dniach nie będzie mógł korzystać z Adama Marciniaka. Wychowanek ŁKS-u wrócił zimą do Łodzi, ale doznał kontuzji na jednym z ostatnich treningów

Godzina 12.37 Ja zapraszam też do słuchania naszej transmisji z tego spotkania. Transmisja dostępna zarówno w naszym kanale Radio Łódź Extra, jak również na profilach facebookowym i YouTube

12.36 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndt - C. Moros, J. Radziński, P. Sajdak, T. Nawotka, P. Gryszkiewicz, E. Kelechukwu, Ricardinho, Ł. Sekulski. Trenerem jest Wojciech Stawowy

12.35 Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą dzisiaj: A. Odyjewski - Ł. Norkowski, D. Kasprzyk, Ł. Moneta, D. Nowak, J. Piątek, S. Steblecki, M. Stefaniak, K. Szymura. Trenerem jest Artur Derbin

A. Malarz - M. Wolski, M. Dąbrowski (61. C. Moros), J. Sobociński, K. Dankowski, Pirulo, J. Tosik (61. Ł. Sekulski), A. Dominguez, M. Rygaard, M. Trąbka, P. Janczukowicz

K. Jałocha - M. Manka, N. Nedić, Ł. Sołowiej, B. Szeliga, B. Biel, W. Żytek, Ł. Grzeszczyk (77. S. Steblecki), O. Paprzycki (69. Ł. Moneta), K. Kargulewicz (69. Ł. Norkowski), Sz. Lewicki (77. D. Nowak)

Godzina 12.30 Dzień dobry! Czas odrobić jesienne zaległości. Piłkarze ŁKS-u podejmują GKS Tychy. Za chwilę składy