Liga Mistrzów. Legia Warszawa gromi Celtic Glasgow

Piłkarze Legii Warszawa wygrali z Celticiem Glasgow 4:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Warszawianie nie wykorzystali też dwóch rzutów karnych.

Takiej gry piłkarzy Legii Warszawa mało osób mogło się spodziewać. Podopieczni Henninga Berga pokazali w środowy (30 lipca) wieczór, że nie należy ich skreślać z walki o Ligę Mistrzów.

Zaczęło się jednak "jak zwykle". W 8. minucie Callum McGregor zbiegł z prawego skrzydła do środka i mocnym strzałem przy krótkim słupku zaskoczył Dusana Kuciaka. Gospodarze się nie poddali. Wyrównali już po dwóch minutach. Uczynił to Miroslav Radović. Serb przed przerwą zdobył jeszcze jedną bramkę (36. minuta). Szkoci od 44. minuty musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Efe Ambrose.

Po zmianie stron gra ciągle byłą otwarta. Goście mimo osłabienia co jakiś czas atakowali. Jednak to legioniści stwarzali sobie więcej okazji. Dwóch rzutów karnych nie wykorzystał kapitan, Ivica Vrdoljak. Z kolei sytuację sam na sam zmarnował Michał Żyro.

Skrzydłowy zrehabilitował się w 84. minucie. Strzałem głową wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Radovicia, który wcześniej "wkręcił w ziemię" Emilio Izaguirre. W doliczonym czasie gry rywali dobił Jakub Kosecki. Asystował mu były kapitan Widzewa Łódź, Łukasz Broź.

Warszawianie mają sporą zaliczkę przed rewanżem, choć gdyby wykorzystali obie jedenastki, awans mieliby już niemal pewny. Drugi mecz odbędzie się 6 sierpnia w Edynburgu, bowiem na stadionie Celticu odbywają się Igrzyska Państw Wspólnoty Brytyjskiej.