Adam Kszczot Mistrzem Polski

Adam Kszczot (RKS Łódź) został Mistrzem Polski w biegu na 800 metrów. Wcześniej złoto w trójskoku zdobył Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki).

Na odbywających się w Szczecinie Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zawodnicy z województwa łódzkiego zdobyli już trzy medale. W środę (30 lipca) złoty krążek w biegu na 800 metrów wywalczył Adam Kszczot. Biegacz RKS-u Łódź pokonał dystans w czasie 1:47,07. Drugi linię mety minął Marcin Lewandowski (1:47,35), a trzeci Artur Kuciapski (1:47,92).

Wcześniej najlepszy w trójskoku był Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki). W tej samej konkurencji wśród kobiet brąz zdobyła Martyna Bielawska (AZS Łódź).

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce zakończą się w piątek (31 lipca).