Gole, czerwone kartki - ŁKS odpadł z Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Legią Warszawa 2:3 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Obie drużyny kończyły to spotkanie w dziesięciu.

ŁKS ŁÓDŹ - LEGIA WARSZAWA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Legia Warszawa
2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 B. Slisz (14. minuta) J. Sobociński (42. minuta) 1:2 Luquinhas (49. minuta) 2:2 P. Janczukowicz (56. minuta) 2:3 T. Pekhart (82. minuta)

Czerwona kartka: Pirulo, asystent trenera - Roland Thomas (ŁKS) Pekhart (Legia)
Dąbrowski, Tosik (ŁKS) Lopes, trener Michniewicz (Legia)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

KONIEC! To było bardzo ciekawe spotkanie. Dużo się działo. Były gole, czerwone kartki i emocje do samego końca. ŁKS przegrywa jednak 1:3 i odpada z rywalizacji o Puchar Polski 2021

90'+3 Rygaard świetnie dośrodkował, Sobociński strzela z główki... piłka po odbiciu od jednego z graczy przelatuje tuż nad poprzeczką! Nie ma nawet rożnego, bo piłka odbiła się od Janczukowicza. Czekamy jeszcze na komunikat z wozu VAR, czy tam nie było jakiegoś faulu... nie było, gramy dalej

90'+3 Rzut rożny dla ełkaesiaków

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

89' Jednak czerwona kartka dla Pirulo za ten faul na Luqinhasie

88' Pirulo ogląda żółtą kartkę za faul na Luqinhasie. Mamy jeszcze analizę VAR... czy to nie będzie czerwona kartka?

87' Mocny strzał Slisza z wolnego z ok. 25 metrów. Malarz paruje na rzut rożny

85' Sekulski zastępuje Trąbkę

84' Czerwona kartka dla Pekharta za kopnięcie Dąbrowskiego już po gwizdku

Akcja rezerwowych. Luquinhas przedarł się lewym skrzydłem, zatrzymał się i dośrodkował prawą nogą prosto na głowę Pekharta, który uwolnił się spod krycia i strzałem z główki pokonał Malarza

82' GOL! 2:3! Tomas Pekhart!

81' Czerwona kartka dla asystenta trenera Stawowego - Rolanda Thomasa

81' Kapitalny wślizg Domingueza, który zastopował rozpędzonego Kapustkę

80' Strzał Domingueza z dystansu... rzut rożny. Hiszpan pobudza kolegów

79' Zablokowany strzał Sobocińskiego, kolejny korner

78' Żółta kartka dla trenera Michniewicza

77' Rzut rożny dla łodzian

76' Za mocne dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony

74' Zablokowany strzał Domingueza z 20 metrów w kontrze! Po chwili poprawił Rygaard, jednak w środek bramki i Miszta złapał

73' Żółta kartka dla Lopesa za faul taktyczny na Trąbce

72' Świetny powrót Slisza, który zatrzymał Trąbkę

71' Malarz dobrze skrócił kąt, i wybronił w sytuacji sam na sam z Pekhartem

70' Ełkaesiacy czekają na kontry

67' Niecelny strzał Lopesa z główki

65' Żółta kartka dla Tosika, chyba za jakieś protesty

65' Malarz łapie bez problemu po płaskim strzale Kapustki

62' Lopes po raz kolejny sponiewierany w środkowej strefie boiska. Tym razem faulował Marciniak, ale - zdaniem sędziego - nie zasłużył na kartkę

60' Pekhart zmienia Cholewiaka

59' Dośrodkowanie Janczukowicza do nikogo

Pirulo przedarł się wzdłuż linii bocznej pola karnego Legii i wstrzelił w stronę bramki. Miszta odbił piłkę przed siebie, a najszybszy okazał się Janczukowicz, który uprzedził Jędrzejczyka i doprowadził do wyrównania

56' GOOOL! 2:2! Piotr Janczukowicz!

56' Strzał Trąbki z bocznej strefy pola karnego, Miszta pewnie łapie

54' Pirulo zatrzymany na prawym skrzydle

53' Miszta czujny na linii po strzale Domingueza z dystansu

Brazylijczyk rozpędził się lewym skrzydłem, przy narożniku pola karnego ŁKS-u bardzo łatwo dał się ograć Dominguez, Luquinhas wpadł w pole karne, ściął do środka i strzelił po dalszym rogu, zaskakując Malarza

49' GOL! 1:2! Luquinhas!

46' O godzinie 21.34 rozpoczęła się druga część gry. Luquinhas zastąpił Skibickiego

Koniec pierwszej połowy. Początek dobry w wykonaniu ełkaesiaków, później legioniści kilka razy groźne zaatakowali. Ostatecznie mamy remis 1:1 i nadal nie wiemy, kto awansuje do 1/4 finału PP

Pirulo dośrodkował z narożnika, a Sobociński z ok. pięciu metrów wpakował piłkę do siatki warszawian

42' GOL! 1:1! Jan Sobociński!

41' Miszta z dużym trudem paruje nad poprzeczką po "bombie" Pirulo sprzed pola karnego

40' Sobociński faulowany przez Cholewiaka

39' Dominguez faulowany w środku pola. Nie ma kartki dla Wieteski, choć domagali się tego łodzianie

37' Dąbrowski we własnym polu karnym uprzedził Lopesa

36' Rzut rożny dla przyjezdnych. Znów prawym skrzydłem przedarł się Juranović

34' Groźne dośrodkowanie Juranovicia, Cholewiak nie zdążył zamknąć akcji

31' Lopes znów faulowany w środku pola - tym razem przez Tosika

30' Rygaard domaga się faulu przed polem karnym warszawian, gwizdek sędziego milczy

27' Zbyt lekkie odegranie Rygaarda na połowie Legii. Ełkaesiacy mogli osiągnąć przewagę przed polem karnym rywali

24' Groźne dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u, jednak udało się wybić łodzianom

23' Wolski się przewrócił przed własnym polem karny, domagając się faulu Mladenovicia, ale to rzut wolny dla Legii. Dobra okazja na dośrodkowanie

22' Dąbrowski uprzedził Skibickiego we własnej szesnastce

19' Żółta kartka dla Dabrowskiego za faul w środku pola na Cholewiaku

18' Skibicki kiksuje w polu karnym ŁKS-u! To była doskonała okazja na podwyższenie prowadzenia dla gości. Młody legionista był osamotniony na 11. metrze od bramki

17' Sobociński pudłuje po strzale głową

16' Rzut rożny dla łodzian

Błąd ełkaesiaków w rozegraniu od własnego pola karnego, Lopes zgrał piętką na 16. metr do Slisza, który strzelił prawą nogą, a piłka po odbiciu od Sobocińśkiego zmieniła tor lotu, myląc Malarza

14' GOL! 0:1! Bartosz Slisz!

11' Korner dla przyjezdnych

10' Malarz czujny na linii po strzale z główki Lopesa

8' Trąbka dośrodkował na bliższy słupek, nabiegł tu Sobociński, który głową zgrał na dalszy słupek, ale tam Marciniak się spóźnił

8' Rzut rożny dla łodzian

7' Pirulo zatrzymany na linii pola karnego Legii

6' Zbyt głębokie dośrodkowanie Janczukowicza

4' Zablokowany strzał Domingueza

3' Trąbka po zejściu z lewej strony do środka strzelił z 14 metrów... Miszta czujny

1' Punktualnie o godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie. Warszawianie w zielonych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach, łodzianie w biało-czerwono-białych strojach

20.16 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndt - C. Moros, A. Klimczak, M. Rozwandowicz, D. Srnić, P. Sajdak, P. Gryszkiewicz, Kelechukwu, Ł. Sekulski. Trenerem jest Wojciech Stawowy

Godzina 20.14 Na ławce rezerwowych Legii zasiądą dzisiaj: R. Cierzniak - J. Kisiel, K. Kostorz, P. Wszołek, Luquinhas, J. Valencia, Sz. Włodarczyk, T. Pekhart. Trenerem jest Czesław Michniewicz

Godzina 20.10 Na naszych profilach na Facebooku i YouTube możecie też słuchać transmisji z tego meczu. Specjalne studio także na naszej antenie

A. Malarz - M. Wolski, M. Dąbrowski, J. Sobociński, A. Marciniak, Pirulo, J. Tosik, A. Dominguez, M. Rygaard, M. Trąbka (85. Ł. Sekulski), P. Janczukowicz

C. Miszta - A. Jędrzejczyk, M. Wieteska, M. Hołownia, J. Juranović, B. Kapustka, B. Slisz, K. Skibicki (46. Luquinhas), R. Lopes, F. Mladenović, M. Cholewiak (60. T. Pekhart)

Godzina 20.00 Choć wczorajsze opady śniegu postawiły pod znakiem zapytania rozegranie dzisiejszego spotkania, murawę udało się przygotować niemal doskonale. Piłkarzom na pewno będzie doskwierał natomiast mróz. W tej chwili jest ok. -8 st. C. Za chwilę składy