Wygrana ełkaesianek na pożegnanie z Ligą Mistrzyń [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w Łódź Sport Arena ASPTT Miluza 3:1 w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Łodzianki przed ostatnim meczem fazy grupowej miały jeszcze szansę na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Ełkaesianki musiały pokonać ASPTT Miluza 3:0, a do tego czekały na wieści z dwóch innych spotkań. Drugi warunek nie został jednak spełniony - w meczu Unet e-work Busto Arsizio - SSC Palmberg Schwerin nie było minimum czterech setów.

Ełkaesiankom nie udało się też spełnić podstawowego zadania, choć walczyły o to zaciekle. Szczególnie wyrównany był pierwszy set. Podopieczne Michała Maska zwyciężyły minimalnie 25:23.

W drugiej partii łodzianki najpierw przegrywały (6:8), ale bardzo szybko opanowały sytuację i osiągnęły bezpieczną przewagę (16:12, 21:13). Wygrana do 19 dawała nadzieję kibicom na sukces również w kolejnym secie.

Tak się jednak nie stało. Tym razem gospodynie zaczęły lepiej (8:6), ale później to przyjezdne osiągnęły przewagę. Zwyciężyły 25:21, kończąc emocje związane z walką o awans. Mimo to, ełkaesianki nie zamierzały odpuszczać. W czwartej partii pozwoliły rywalkom na zdobycie 18 punktów i wygrały całe spotkanie 3:1, żegnając się w ten sposób z europejskimi rozgrywkami w tym sezonie.