Wygrana ŁKS Commercecon zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w Łódź Sport Arenie VC Maritzę Płowdiw 3:1 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Ełkaesianki walczą o drugie miejsce w Grupie C Ligi Mistrzyń, co może dać awans do dalszej fazy rozgrywek. Poza zasięgiem ich, i pozostałych dwóch drużyn jest Vakifbank Stambuł. Z kolei najsłabszą drużyną jest VC Maritza Płowdiw. Jednak z Bułgarkami w pierwszym meczu łodzianki się męczyły, wygrywając dopiero po tie-breaku.

W turnieju rozgrywanym w Łodzi znów nie było łatwo. Pierwszego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły już 16:13. Końcówka należała jednak do gospodyń. Liderką "Łódzkich Wiewiór" była Katarina Lazović (7 punktów w secie i 25 w całym meczu). Między innymi jej dobra postawa pozwoliła odrobić straty i wygrać na przewagi 26:24.

W drugiej partii było już zdecydowanie łatwiej, m.in. dzięki dobrej zagrywce - trzy asy, oraz prawie 50-procentowej skuteczności w ataku. Podopieczne Michała Maska zwyciężyły do 18.

Zawodniczki Maritzy nie zamierzały się poddawać. Szansę na odwrócenie losów spotkania znalazły w dobrej grze na siatce (4:0 w blokach w trzecim secie). Problemy w ŁKS-ie Commercecon miała przede wszystkim atakująca Ann Kaladadze. Nie pomogła zmiana Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Obie te siatkarki w trzeciej partii uzyskały po jednym punkcie, co przełożyło się na porażkę 23:25.

Zaroślińska-Król pozostała na parkiecie, choć nadal miała duże problemy - skończyła jeden z ośmiu ataków w czwartym secie. Przyjezdne nie potrafiły już jednak tak blokować - zatrzymały tylko jeden atak łodzianek, u których dobrze dysponowanej Lazović pomogły Aleksandra Wójcik (16 punktów w całym spotkaniu) oraz środkowe Nadja Ninković (11) i Klaudia Alagierska (10). Ełkaesianki wygrały 25:23 i mecz 3:1.

O drugie miejsce w Grupie C "Łódzkie Wiewióry" powalczą w czwartek (4 lutego) z ASPTT Miluza.