Ełkaesianki powalczyły, ale VakifBank poza zasięgiem [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały w Łódź Sport Arenie z VakifBankiem Stambuł 0:3 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń 2020/2021.

Tylko momentami we wtorkowym (2 lutego) spotkaniu z VakifBankiem siatkarki ŁKS-u Commercecon były w stanie nawiązać walkę. Jedną z takich serii łodzianki miały w drugiej części pierwszego seta. Choć przegrywały już 13:21, odrobiły kilka punktów. Uległy do 21.

Ełkaesianki bardzo dobrze zaczęły drugą partię. Prowadziły 8:6. Wyrównana walka trwała w kolejnych minutach. Gospodynie utrzymały prowadzenie (16:15), ale końcówka należała do przyjezdnych. VakifBank zwyciężył 25:19.

Trzeci set przypominał pierwszego. Stambułki od razu miały przewagę, którą powiększały. Było już 21:12 dla nich, ale wtedy znów przebudziły się łodzianki. Podopieczne Michała Maska odrobiły część strat, i choć przegrały, to wynik 20:25 wstydu nie przyniósł.

W łódzkim zespole najlepiej spisała się Katarina Lazović (12 punktów). Nie do zatrzymania z drugiej strony siatki była natomiast Isabelle Haak (21 pkt.).

Ełkaesianki o awans z Grupy C powalczą w dwóch kolejnych meczach - z ASPTT Miluza i Maritzą Płowdiw. Turniej odbywa się w Łódź Sport Arenie.