ŁKS przegrywa w sparingu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali pierwszy w tym roku sparing. Minimalnie lepsi od łodzian okazali się gracze serbskiego FK Radnicki Nisz.

(Fot. ŁKS Łódź)

Ełkaesiacy przygotowują formę przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021 w tureckim Side. Tam też rozegrali pierwszy w tym roku mecz. W pierwszym składzie trener Wojciech Stawowy postawił na trzech nowych - Mikkela Rygaarda, Adama Marciniaka i Piotra Janczukiewicza. Szansę gry od początku otrzymał też m.in. Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti.

To właśnie 19-letni skrzydłowy był jednym z aktywniejszych piłkarzy. W 35. minucie rywale faulem zatrzymali jego rajd. Piłka po strzale Rygaarda z wolnego trafiła w mur. Przez pierwszą połowę łodzianie prowadzili grę. Serbowie liczyli na kontrataki, ale czujny między słupkami był Arkadiusz Malarz.

Na drugą połowę w składzie ŁKS-u było osiem zmian. To wprowadziło trochę chaosu już na samym początku, co wykorzystał Petar Djuricković, pokonując Dawida Arndta.

Tym razem to gracze FK Radnicki kontrolowali grę. Ełkaesiacy przebudzili się w ostatnim kwadransie. Znów najbardziej aktywny był Kelechukwu, ale ani jego podanie do Piotra Gryszkiewicza, ani późniejszy strzał nie przyniosły efektu w postaci gola.

Łodzianie przegrali 0:1, a kolejny sparing rozegrają w sobotę (30 stycznia). Ich rywalem będzie inny serbski zespół - FK Indjija.